Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ne marka gres alınmalı ve hangi ceşit ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ömer yayla tarafından paylaşıldı.

1. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba bu konuyla ilgili arama yaptım ama bişey bulamadım bende konu acayım dedim şimdi arkadaşlar göbeklerde orta göbekte bilakis vede maşa veya bisikletin yaglanması gereken yarlarda ne marka gres ve ceşitleri var galiba bunun hangisini almalıyım biraz aydınlatırsanız sevinirim

2. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar cevap verecek birisi yokmu ben bu gün sordum en iyisi akışkanı sarı gres dediler sizce ben bu gresi bisikletin her yerinde kullanabilirmiyim

3. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    zıncıre kesınlıkle gres surme berbat olur ... zıncırı wd40 yada mudaılı olan pas sokucu sprey ıle temızledıkten sonra ınce bır makıne yada benzerı bır yag ıle yaglamanı tavsiye ederim ;)

benım onerım kaucuklu gres kullanman ... kalıtelı ve tutucu bır grestır ... jant gobeklerıne , orta gobege , orta gobegın yıvlerıne sadece gres kullan...

nükleer kedi ve ömer yayla bunu beğendi.
  4. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    orta göbek için kaucuk daha iyi demişsiniz ama obiraz sert oldugu söyleniyo sizce kırmızımı yoksa kaucukmu

5. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    http://www.robotus.net/diger/gres.jpg

Skf gres yağları en süper yağlardır.Zaten skf rulmancılık da bir numaradır.doğal olarak da rulman yani bilyalı göbeklerde de her zaman tercihimdir..

Serden Us ve sonEr´´ bunu beğendi.
  6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Göbekler için kauçuklu gres öneriliyor. Benzincilerde çeşitli kalitede bulabilirsiniz.

Zincirde değişik yağ çeşitleri var. Hatta kuru ortam yağı farklı, ıslak ortam yağı farklı oluyor. Bisiklet firmalarının sitelerinde gördüm sadece, başka nerde bulunur bilmiyorum. Ama çok kalite olmasın derseniz makine yağı da işinizi görür.

Amortisörlerin içinde -bildiğim kadarıyla- kauçuklu gres kullanılıyor. İçeri girip çıkan boruların üzeri ise teflon yağ ile yağlanıyor. Ama sanırım teflon yağı bulmak zor.

Fren-vites telleri için "fren-vites teli gresi" adında bir yağ var bisiklet firmalarında. Gerçekten gerekli mi bilmiyorum, ben normal gres kullanıyorum.

Sanırım normal bir kullanıcı için; elinde bir makine yağı, bir de kauçuklu gres olsa yeterli.

nükleer kedi ve sadana bunu beğendi.
  7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kırmızı yağın arası suyla ve tozla gerçekten kötü. Islanınca suyu çekip cıvıyor, tozlanınca da çamur gibi oluyor. Bence bisikletin hiçbir noktasında kırmızı gres kullanmayın. Kauçuklu gresin de çeşitleri var. Onun yumuşak olanından kullanın onun yerine.

nükleer kedi ve ömer yayla bunu beğendi.
  8. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
  9. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Bp Energrease öneririm,lityum bazlı, dişli ve bilyaların yağlanması için üretilmiş sarı grestir. 1lt'lik kutuda satılan bisikletin ömrü boyunca gider.Motosikletimde ve arabamda da bunu kullanıyorum.

Serden Us bunu beğendi.
  10. CEM ATEŞ

CEM ATEŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikletçiler sarı gres kullanıyor. Shell benzincilerde sarı kutuda satılıyor. Diğer markalarında var tabiki kauçuksuz gres. Kauçuklu gres daha çok yüksek devirli rulmanlarda kullanıldığı için biraz tutucu olabilir.

11. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Castrol Sabunlu gres kullanıyorum,sarı renkte.Gayet memnunum.Ön,Arka ve orta hazne,vites kabloları vs. gibi yerlerde performansı gayet iyi.

12. Abdulmecit Altınbaş

Abdulmecit Altınbaş Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    opet in kauçuklu gresini kulnıyorum.1kilosu 8 lira.yeşil renkte.sanırım ön hazne bakımı yaparken maintenance manual de kauçulu gres kullanılmasını tavsiye ediyordu.yağın üzerinde kaliteli baz yağlar ve kalsium sabunu ile yapıldığını yazıyor.

13. Atakan DEMİR

Atakan DEMİR Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum kaliteli bi kauçuklu gres al normal makina yağı al temiz bi kabın içinde büyük olmasına gerek yok kauçuklu gres koy ve koyduğun grese göre az miktar makina yağı ekle ve karıştır bu kauçuklu gresi inceltir ben öyke kullanıyorum vites çekiş sistemini ise yağlaman gerektiği zaman komple ( aynakol,ruble,zincir) söküp gaz yada mazot ile temizle benzinle sakın temizleme pas yapar gaz yada mazotla temizlediklten sonra temiz bi bezle iyice sil ondan sonra normal makina yağını temiz bir boya fırçası üzerine yedir ve vites çekiş sistemini o fırça ile yağla bu işlemi vites çekiş sistemin çamurlandığında tekrar tekrar yaparsan zincirini aynakolunu rubleni 1000 km kullanıcana 3000 km kullanırsın çünkü vites çekiş sisteminin üzerinde ne kadar az çamur olursa o kadar zor aşınır

Erol KOLAS bunu beğendi.
  14. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Tolga.Yuzuncu ve caner ünsal bunu beğendi.