Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne etmeli? Ne yapmalı? Ne almalı?

Konu, 'Street & DJ' kısmında nayloon tarafından paylaşıldı.

1. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese tekrar merhaba.Bazılarımızın bildiği üzere "yafır yafır" street bisiklet arıyorum.Uzun zamandır araştırmama rağmen çok iyi bilgi edinemedim.Yalnız başına olunca insan, "Bak şu şöyle olur, bu da böyle..." diyen olmayınca bilgi seviyesi kıt kalıyor.Gerçi forumdan arkadaşlardan birkaçı ile irtibata geçtim ama daha çok bilgi ve tavsiyeye ihtiyaç var.

Bütçem 1200-1500 TL kadar.İdarelik, başlangıç, öylesine...şeyler istemem.Alırım itina ile binerim.Çok aşırıya da kaçacak değilim(4 metre duvardan atlamak vs...). 1.86 boyum var, kadro boyu seçenekli olmalı(M,L,S...vs.).

1)İstanbulda nerelere gitmeli?

2)Nerelere bakmalı?

3)Hangi bisikletler düşünülmeli?

4)Yoksa toplamamı...?

5)Dışardan mı getirtsek?

6)Ülkemizde erişilebilir;

Geotech Bouncer;

Giant Brass 1-2 ;

Sedona X11;

Scott YZ serisi;

...Bisikletler tercih sebebi olur mu?

Eminim bu soruların cevabını merakla bekleyecek bir sürü yeni arkadaş olacaktır.Bilgi ve tecrübe az ya da çok paylaşılırsa çok kıymete geçecek.

Şimdiden teşekkürler:)

2. 26erhan26

26erhan26 Üye

Seviye:
    Geotech bouncer Kesinlikle tavsiye etmem açıları berbat denilecek kadar çok kötü bence :)

3. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Koltuğunun geriye doğru yatık olması benimde kafamı karıştırmıyor değil:7:

Bir de sanki şahlanacakmış gibi duruyor...Sürekli tek teker sürecekmiş gibi:D .Ama belki bunların hepsi bir artıdır.Birebir deneme fırsatım olmadı.

4. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Herkes tatilde mi, ya da konum çok mu önemsiz:(

5. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    ahh yine mi sen :D

6. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    benim bisikleti satın al kurtul :D:D:D

7. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Selam, Street-dj bölümündeki konuların en azından yarısı bisiklet tavsiyesi ile ilgili konular. Öncelikle bu konuları araştırmanızı öneririm. Türkiyedeki veya yurtdışından getirtilebilecek bisikletler ile ilgili oldukça fazla bilgi var. Araştırmanızı yaptıktan sonra, daha spesifik sorular ile gelirseniz, tecrübeli üyeler yardım etmeye daha istekli olurlar. Böylece, forumda sürekli aynı sorular sorulmamış olur.

Bisiklet konusunda benim size tavsiyem, bisikleti kendinizin toplaması, böylece kendi ölçü ve zevklerinize özel bir bisikletiniz olur. Ama sizin fiyat aralığınızda bu biraz zor, özellikle parçaların çoğunu yurtdışından getirtmeniz gerektiği düşünülürse. Bu konuda bilgili danışabileceğiniz bir arkadaşınız ile birlikte, ikinci el parçalar ile de toplayabilirsiniz. Eksik kalan parçaları da yurdışından alma şansınız olur.

Eğer toplama değil de, hazır bisiklet almak istiyorsanız, eğer hala piyasada bulunuyorsa Brass en iyi seçenek olur. Ayrıca 2010 ve sonrası Scott Voltage serisi de fena değil. Bunların dışında, Geotech Bouncer gerçekten çok kötü ve Sedona x11 i de pek tavsiye edemem.

8. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    :) Evet yine ben! Önceki konumun yeri ve amacı farklıydı, onun için daha doğru şekilde ifade ettiğim ve herkesin yararlanabileceği bir konu açayım dedim.Bu arada bisikletini gerçekten iyi inceleyemedim.Sahibinden.com linkinde problem vardı.:eek:

9. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    İsa Alp hocam öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

Dikkat ettiyseniz; "Şu mu? Yoksa şu mu?" tarzında değilde daha geniş kapsamlı, yani nerelerden bakılır nasıl incelenir tarzında bir konu açtım.Forumuda bayağı bir okudum artık gına geldi, kaldı ki foruma hiç konu eklenmiyor, bi tane yeni konu görünce bayram ediyo insan :D .

Mesela "Dışardan getirin, parça toplayın..." tarzında bi açıklamanız olmuş.Bunu daha da açarak link verebilir, shipping ücretleri hakkında bilgi verebilir, daha önce alışveriş yaptığınız yerleri yazabilirdiniz.Kaldı ki ben daha hiç bir street bisikleti birebir görmedim, yakın çevrede bir yer tavsiye edip orada görebileceğimiz bisikletleri anlatabilirdiniz.

Yani anlayacağınız bilgi sıfır, sizlere ihtiyaç var.YARDIM! :eek:

Yine de bi yanlışımız olduysa kusruma bakmayın.Yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar.

10. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Herhangi bir yanlış yok tabii ki, sonuçta burada bilgilerimizi paylaşmak için bulunuyoruz. Fakat, sorduğunuz sorulara etraflıca cevap vermek gerçekten çok uzun süreceği için, size öncelikle forumu incelemenizi tavsiye etmiştim. Bahsettiğiniz bisikletlerin hepsi hakkında daha önce çeşitli konular açıldı ve tartışıldı. Bu bisikletleri nerelerde bulabileceğinizi gerek forumdan, gerekse google da ufak bir araştırmadan sonra kendiniz de bulabilirsiniz. Ayrıca, yurtdışından nasıl alışveriş yapılır, hangi siteler iyidir gibi sorularınızın cevaplarını da gene forumda ve internette kısa bir araştırmadan sonra bulabilirsiniz. Açıkçası bunların hepsini burada tek tek açıklamak çok uzun süreceği için yazmaya üşeniyorum.

Sizin de ifade ettiğiniz gibi konu hakkında bilgisi olmayan birine şu bisikleti al veya bundan uzak dur demek çok anlamlı olmaz. Önce konu hakkında kendiniz araştırıp bilgi sahibi olursanız, kimin neden neyi tavsiye ettiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Ayrıca, forumda nitelikli bilgi paylaşımı artık çok azaldı, eski üyelerin çoğu başka yerlere dağılmış durumda. Eğer ingilizceniz varsa, ingilizce kaynaklara ve forumlara yönelmenizi tavsiye ederim.

11. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Peki.Dediklerinizi dikkate alacağım, chainreaction' dan araştırmaya başladım.İşten fırsat buldukça ilgilenmeye çalışıyorum.

Yinede herkeslerin görüşünü yorumlarını bekliyorum.Az az da olsa çok faydalı olacaktır.

12. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, bisiklet arayışım nihayet son buldu.Şimdilik MTB XC alarak durumu yatıştırdım.DH için fazla bütçe gerekiyordu, street içinse benim boyumun daha kısa olması....Rahat edemedim açıkçası.İlerde kendimi gelitirdikçe belki tarz değiştiririm.Ama şimdilik turların gezilerin tadını çıkarmaya çalışacağım.

Aldığım bisiklet ise 2011 model KRON XC 1000.

Şimdiye kadar yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürlerr.Selamlar.İlerde Bisikletimin fotolarını sizlerle paylaşacağım.