Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne bisikleti?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SamiGiray tarafından paylaşıldı.

1. SamiGiray

SamiGiray Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar;
    Bu güzel olaya bende girmek istiyorum.İlk önce ismim giray.16 yaşındayım.Bursalıyım.3 Sene önce alınan amörsitörlü kalın lastikli normal bir bisikletim var.Epey tamire ve ön gidonunu komple değişmesi lazım.Neyse birde dedemin evinini bodrumunda bir tanıdığımızın ince tekerlekli bisikleti var.Şimdi sorulara geçeyim.

-Bende bulunan normal bisiklet ne amaçlı kullanılması uygundur?
    -İnce lastikli bisiklet ne amaçlı kullanılır?

Bu ince tekerlekli bisiklet bayağı eski.Komple lastikleri değiştirmem,Fren sistemini değiştirmem,Vites sistemini değiştirmem,Gidonu değiştirmem kaç liraya mal olur?

Birde Bursadaki arkadaşlar bilir bisiklet güzelyalıda.Bu bisikleti beşevlere nasıl getirebilirim?Tamiratını güzelyalıda yaptırabileceğim bir yer varmı?Varsa sürerek getiririm.Yoksa nasıl getirebilirim

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın saygılarımla...

2. SamiGiray

SamiGiray Yeni Üye

Seviye:
    Hala cevap bekliyorum.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sami merhaba.

Öncelikle foruma hos geldin...

Senin bahsettigin, amortisörlü, kalin lastikli bisikletin muhtemelen alt seviye bir mtb, yani dag bisikleti. Bu bisikletle arazide cok performansli binis yapabilir misin? Pek sanmamakla beraber acikcasi bisikletini görmeden birsey söylemek de istemiyorum. Ama gezilere, kisa ve orta mesafeli turlara bu bisikletinle gidebilirsin.

Dedenin ince tekerlekli bisikleti ya bir sehir bisikleti, ya da bir yol bisikletidir. Bu bisiklet, saglam, yürür ve güvenilir oldugu taktirde nispeten daha uzun yollarda seni daha az yoracak ve daha rahat kullanimi olan bir bisiklet olacaktir.

Degistirmek istedigin parcalar sana kaca mal olur buradan söylemek zor, ancak sen bisikletlerinin birer fotografini koyarsan en azindan daha kesin seyler söylemek mümkün olur.

SamiGiray bunu beğendi.
  4. SamiGiray

SamiGiray Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim.Kendi bisikletimin çekebilirm ancak diğerini ancak gittiğimiz zaman...Kaba taslak bir sayı söylersek?

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hangi parca, hangi model senin bisikletine uyar bilmiyorum. Birsey söyleyemem ama internetten, web sitelerinden kendin kabataslak bir fiyat cikartabilirsin.

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence bu durumda biraz araştırıp güzel bir sıfır yada ikinci el dağ bisikleti alman daha uygun olur.Tabi kullanım alanına göre değişir alacağın bisiklet ama ülkemizdeki genel kullanıma dayanarak böyle dedim.

7. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Güzelyalıda bisikletçi var ancak nasıllar bilmiyorum. Ama önerebileceğim Mudanyada Hasan var. Mudanyada kime sorsan gösterir ve genel olarak konusunda hakim bir arkadaş ve iyi bir esnaftır. Yardımcı olacağını düşünüyorum.
    Arzu edersen telefon numarasını da verebilrim.

Parça fiyatları konusunda ise ürünler model ve tiplerine göre değişiklik arz ettiği için kesin bir rakam vermek zor. Haliyle internet üzerinden değerlendirmek yada bir bisikletçiye bisikletini gösterip uygun ürünlerin ne olduğunu çıkartırsan makul rakama halledebilirsin diye düşünüyorum.

8. SamiGiray

SamiGiray Yeni Üye

Seviye:

Aslında bende ilk öyle düşündüm.Bütçemde var 1000 ytl kadar ancak :D Söyle anlatıyım.Geçen gün anneme dedim anne ben kendime yeni hobi buldum.Neymiş bakalım dedi.Bende bisiklet dedim. Oda sadece güldü.Bence haklıda çünkü 3 sene önce aldığımız bisikletle toplam 15 km yol yapmamışsımdır.Ama bu sefer ciddiyim dedim tamam oğlum dedi zaten bisikletin var dedi.Şimdi söyle düşünüyorum.Güzelyalıdaki yol bisikletini getirip bir tamir ettirecem.Hem alışmak,hemde bu işi öğrenmek için bu bisiklette takılacağım.Daha sonra iyi bir bisiklet alırım.Saygılarımla...