Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serkan ışık tarafından paylaşıldı.

1. serkan ışık

serkan ışık Yeni Üye

Merhaba. Siteye yeni üye oldum. İsmim Serkan. 6 yaşında ilk bisikletime sahip olduktan sonra yaklaşık 13-14 sene yoğun şekilde bisiklete bindim. Daha sonra bisikletten koptum ve şuanda 3 senedir aynı yoğunlukta motosiklet kullanıyorum ancak tekrar bisikletle tanışmak istiyorum. :) Dağ bisikleti almak istiyorum. Bisikletim Beldesan markaydı ve bisikletimi çok seviyordum. Ozamanlarda ulaşılabilecek en iyi bisiklet Bianchiydi. Şimdide aklıma ilk Bianchi almak geldi ama biraz araştırınca çok daha kaliteli çok daha farklı bisikletlerle karşılaştım. Shimanonun herkesde kullanılan sis modeli vardı kimsede ondan iyisini bilmezdi. :) Ancak şimdi birsürü modeller olduğunu öğrendim. Acera, altus,tourney,TX,TY,TZ v.s. Sizlerden öğrenmek istediğim 1.si bu vites modellerinin kalite sıralaması nedir, bu kalite artımı neyi etkiler? Yani rahat vites geçişlerimi veya dayanıklılık mı? Ve bana yeterliliği nedir? 2.si ise ilk başta Bianchilere bakıyordum ancak 500-600 tl civarında alınabilecek alternatif marka ve modeller nelerdir? Teşekkür ederim.

2. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    shimanoda vites sıralaması şöyle olur
    xtr>xt>deore>alivio>zcera>altus>tourney tabii ben bunları genel olrak sıraladım ama bunlar dahada çeşitlenebilir mesela deorenin çeşitlerinin yazarsın octalink lx vs. bunlarda sağlamlık performans ve hafifliğe göre değişir ama yarışlara katılmayacaksan deore işini çok iyi görür katılırsan xtr almanı tavsiye ederim fiyat sıralamasıda bu şekildedir

seda ak bunu beğendi.
  3. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    2. soruna gelince 500-600liraya sıfır alırım dersen sedona borlayı tavsiye ederim ama oturduğun yer istanbul galiba sitede istanbullu çok kişi war 500-600liraya ikinci el bir bisiklet alabilirsin elden alırsın bakarsın beğenir alırsın ben senin yerinde olsam öyle yapardım yani sedona borla yerine 600liraya parçaları falan daha üst seviye bir bisiklet alabilirsin

seda ak bunu beğendi.