nasıl neon yapabilirim

djtexnuri

Üye
Tepki
0
bende çift amatüsörlü bir bisiklet var... ona neon takmayı düşünüyorum ama bi sorunum var enerjiyi nerden alıcam.yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca tavsiyelerinizide bekliyorum....(ayrıca bursada bunu yapabilecek bi yer bilen var mı)?

Scudo

memo517

Üye
Tepki
10
Sıvı Neon Yapımı
Bence hiç kasmadan o fosforlu sıvı yerine uv boyası koyalım bence daha mantıklı. eczanelerde serum hortumu satarlar ordan istediğin uzunlukta al içine dolldur iki tarafıda kapat kullan.

(link)

Buda dediğim boya

memo517

Üye
Tepki
10
elektrikli biraz zorya bende öle yapmayı düşündüm ama çok zor birde ağır olur

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
sana bi taviye o verdiğin sitede gördüm herhalde benle aynı yaştasın bence hiç uğraşma git sana yakın olan bi oto aksesuarcıya ben bisikletime neon alcam yapışkanlı de o gösterir ben para biriktiriyom alcam o motosikletlerde olan neonların ta kendisi onlar en başta pilli sonradan aküye bağlanıyo

• Beğen
Tepkiler: djtexnuri

djtexnuri

Üye
Tepki
0
@sarıyerlibisikletçi

arkadaşım sence bi neon ne kadardır?fiyatını araştırma vaktim olmadı

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
karaköde elektronikciler pasajı var hosunuza giden ledleri secin neon görüntüsü onları yan yana dizerek verebilirsiniz baglantı şemasınıda bilmeyen arkadaslar için kolaybilirim büyük bir saat pili ilede birkaç ay gidebilir

Mustafa Ali MERİÇ

Aktif Üye
Tepki
99
Bisiklet
Carraro
Tam ben diyecektim bizim burda 25 kuruşa flan ledler var ama sana önerim led kullanma sana önerim lam type ledlerin hepsinden kullanma bu gruptan çoğu aydınlatma için tasarlanmış ve çok enerji harcarlar, ama bu gruptan olupta daha iyi olanları da var 3mm round led, 3mm cylindrical led, veya 3mm oval led kullanabilirsin. Eğer bisikletinne yapacagın neonda yanlara fazla ışık saçılmasını istemiyor, direk te önündeki yeri aydınlatmak istiyorsan 5mm strawhat type led kullanabilirsin. Ben az enerji harcıyacam dersen package smd led hem az enerji harcar hemde normar bir aydınlık verir. Eğer neon sürekli yanıp sönsü değişik renkler çıkartsın istersen multi coloar led kullanabilirsin bu ledlerde 2 den 7 ye hatta daha fazla renk seçenekleri olanlar var yani tek bir ledde birden fazla led oluyor. Eğer benim ledi herkes görsün istiyorum veya çok dikkat çekmek istiyorum dersen lambertian hight power led kullanbilirsin. Bu şekilde yaparsan hem el emeği göz nuru olur hem daha çok zevk alırsın.Bu arada enerji kısmı ise sana kalmış. Burda anlatılanlardan anlamadıysan msn den detayl anlatabilirim. İyi günler... :cool: ;)

• Beğen
Tepkiler: djtexnuri

elektrikci

Üye
Tepki
0
ben kendim bu konulara merakımdan dolayı bu tür şeyleri denedim
elektrikci veya elektronikçilerde ledler var 5mm olanlarından
bunlardan 4-5 tane al
bunların uçlarını (artıları artılarla eksileri eksilerle) birbirine lehimlettir
daha sonra 9volt pil başlığını tak ve 9volt pilini tak nenonu gör
mavi ledler çok güzel oluyor
birde rgb ledler var onlarda 5mm onlarla yaparsan anlattığım gibi geceleyein daha bir güzel oluyo
bunları tam bisikletin altına yerleştirceksin

umut52

Üye
Tepki
40
kardes bursalısın sanırım sanayıye gıt hem gezmıs olursun bı tane neon al eger ben her ay lastık alırım da dıyorsan bır dınamo al:D kullan ne yapıcan bısıklette neonu bosver zaten bosyere agırlık tı yok kablolar yapıskan maddeler hem neonu yapıstırdıgın yerden soksen yapıs yapı olacak ve toz lanacak sen enıyısı o guzel sehrınde sade bır bısıkletle pedal cermeye bak

• Beğen
Tepkiler: tayfur

hödüxxxx

Üye
Tepki
5
karaköye vb. gidecek zamanın yoksa en iyisi sen ışıklı çakmak al 7-8 tane çakmağın ledleri aşağıya bakmak suretiyle bantla

awerty_33

Üye
Tepki
1
10 tl ile 50 tl arasında deişio kardeş belki yer yer fiyatlar deişir ama genelde dediğim fiyatta oluyor benim bisiklette var aküye bağlı aküyü oturağın alt kısmına yerleştirdik neon ışığı mavi öndeki dişlinin altı var ya orda gece süper oluyo tercih ederim sanada;)