Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasıl kondisyon yapabilirim ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Taygun Hasoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Taygun Hasoğlu

Taygun Hasoğlu Üye

Seviye:
    2 Aydan beri Whistle 1164 D kullanıcısıyım.
    Çeşitli turlara katıldım.
    Kondisyon yapmak istiyorum.
    Kışları bisiklet ile gezemeyeceğim için nasıl bir kondisyon programı yapmalıyım ?
    Kondisyon bisikleti alsam faydası olur mu ? Yoksa boşuna para mı ?

2. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    kışları çıkmamak bir hata olur bence eğer yağmur çamur olacak diye çıkmıyorsanız yağmurda çamurda bisiklet daha eğlencelidir kanımca..

kondisyon hakkında ise kaslarınızı her bisiklet sürüşünüzde bir öncekinden daha çok yorarak ve zorlayarak yapabilirsiniz bu şekilde her bindiğinizde atıyorum bir rampayı önceki çıkışınızdan daha rahat çıktığınızı farkedeceksiniz böyle böyle geliştirebilirsiniz

3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kışın bisiklete binmeyecekseniz bisiklete verdiğiniz para boşa gider bence :) Yazdan yaza binmekle insanda kondisyon falan kalmaz.Bence kışın kuru havalarda kendinizi fazla zorlamayacak turlara çıkın derim çünkü kondisyon bisikletleri ter attırmakdan başka bir işe yaramıyor.İlla da diyorsanız yok ben kışın çıkmam diye o zaman internetten Roller alacaksınız kondisyon bisikletinden çok daha faydalı maliyeti 100-200 tl arası değişen ürünler bunlar.Hem kendi bisikletiniz üstünde olursunuz bisikletten soğumazsınız hemde kondisyon bisikletinden çok daha fazla faydasını görürsünüz.Ama söylemem lazım kalın lastiklerle bindiğinizde çok fazla ses çıkartıyor bu aletler ince lastik almak şart :)

4. Taygun Hasoğlu

Taygun Hasoğlu Üye

Seviye:
    En iyisi Spor Merkezlerine gidip.
    Fitness yapmak :D

5. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kışın bisiklet sürmemek bence de doğru değil.Ayrıca arkadaşında dediği gibi roller güzel bir fikir alışmanız uzun sürer ancak , kış uzun elbet başaracaksınız :)

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    spinning ;)

Cem Unden bunu beğendi.
  7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Uzun mesafe koşuların ; dayanıklılığa bisiklet sporundan daha fazla katkısı olur . Tabii ki önce bir kaç km'den başlayıp 5-7 km'ye kadar çıkan koşular olabilir bunlar. Ayrıca ilkbahar ve yaz ayları için size temel oluşturmada yardımcı olur . İlla bisiklete bineceğim diyorsanız yine size trainer veya roller almayı tavsiye ediyorum . Az gürültü yapanı seçmeniz iyi olur . Haftada birgün Pazarları da yağmur çamur demeden bisiklete binmenizde fayda var . Ama sakın kondisyon bisikleti gibi bir alternatif düşünmeyin !

8. Volkan Aykul

Volkan Aykul Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben kondisyonumu kışında dahil olmak üzere hava rüzgarsız ve kuru olursa işe bisiklet ile gidip gelerek yapıyorum. Arada da Beyazıt'a fakülteye gidiyorum. Kondisyonumun bayağı bir arttığını 1,5 ayda anladım.
    Bisiklet mevsimlik değil bir ulaşım aracı olduğu için günlük kullanılmalıdır. Bakkala çakkala giderken, işe giderken, gezerken, alış verişe çıkarken, yani her yerde kullanılmalı
    Bir de spor salonuna da gidip form tutabilirsiniz.
    İyi günler.