Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasıl bisiklet almalıyım tavsiyeleriniz neler?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erhan_ tarafından paylaşıldı.

1. erhan_

erhan_ Yeni Üye

Seviye:
    beyler benim fırst class marka 4 yıldır kuyllandığım daha doğrusu kullanmaya çalıştığım bisikletim var ben bu bisikletten çok çektim :D bi arızasını onardım başka arzası patlak verdi ve en sonunda dün rampa çıkarken baştan aşşağı dağıldı :D pas içinde bana pas tutmayacak en az 5 yıl gidecek 1 yıl boyunca fazla masraf çıkarmayacak bir bisiklet önerirmisiniz bütçem max. 400 ytl

bisiklet çift amortisörlü olursa çok daha iyi olur ! Ne olur yarımcı olun kafayı yicem para toplamaya başladım şimdi 20 ytl var :D

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hayır aksine bisiklet çift amortisörlü olursa hiç iyi olmaz. Çünkü adam gibi bir çift amortisörlü bisikletin fiyatı, senin ayırmayı düşündüğün bütçenin 10 katına yaklaşır. Alt model bir şey almak, aynı sorunları yine yaşamak anlamına gelir.

400 YTL civarında Kron'un XC 500 ve Sedona'nın Borla veya Vitra modellerine bakabilirsin. Aluminyum kadrolu oldukları için paslanmazlar. Bakımını yaparsan 5 değil 10 sene de gider (zaten bakmazsan hiç bir bisiklet 5 sene gitmez). Bir yıl boyunca kaç KM yaparsın bilmiyorum ama fren pabucu, lastik dışında bir masrafın olacağını da sanmıyorum.

Tuğrul bunu beğendi.
  3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Halil abimin dediği gibi çift amortisörlü bisikletten uzak dur.çift amortisörlü bisikletler şehir içi kullanımda seni daha çok yorar.ama ben dağ taş topraka gezecem biskletle uçucam zıplıcam diyosan yine çift amortisörlü alma:D çünkü o fiyatta alacağın bir çift amortisörlü dağ tepede dayanmaz yine dağılır.şehir içi kullanım için her zamanki klasikleşmiş öneriler Kron,Sedonadır. ve birde son olarak bianchide uzak dur ben bi hata yaptım aldım daha 2 ay oluyo sorunları başladı o demir yığınını taşımaya değmez ...

saygılar

4. erhan_

erhan_ Yeni Üye

Seviye:
    peki ön taraf amortisörlü sadece yani amortisör olarak ön taraf yine disk fren olarak bulabilirmiyim bisikletten buraya geldim bu forumda birkaç şey öğrendim kızmayın bana :(

5. erhan_

erhan_ Yeni Üye

Seviye:
    gerçekten sağolun xc 500 araştırdım güzel gözüküo en yakın zamanda parayı denkleştirip almayı düşünüyorum sağolun teşekkür ederim ...