Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasıl Bir Bisiklet?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Melih Kavurka tarafından paylaşıldı.

1. Melih Kavurka

Melih Kavurka Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve ilk önce herkese, selamlar, saygılar.

Yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Verebileceğim Maksimum tutar 300 - 350 TL.

Kullanacağım yerler yazlıkta çok uzun olmayan mesafeler.Kısa mesafelere MTB olurmu bilmiyorum, ama tipleri çok hoşuma gidiyor.

Başka ne belirtmem gerek bilmiyorum.Temmuz başı almayı düşünüyorum.Fikri olan ve öneri yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla...

2. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    selamlar öncelikle hoşgeldiniz saygı bizden ayrıca..
    sadece kısa mesafeler için yazlıkta kullanmak için mtb ideal tur bisikletleri de olur ama o kadar uzun yol olmayacak mtb daha iyi olur ama bence 350 vermek yerine biraz daha sıkıp 500 TL civarı çok güzel bi bisiklet alabilirsiniz çünkü 350 ye pek ahım şahım bi bisiklet sahibi olamayacaksınız şimdiden kolaylıklar dilerim...

Melih Kavurka bunu beğendi.
  3. azzurro

azzurro Aktif Üye

Adı:
    Erhan K.
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Forumdaki eski başlıklara bakıp fikir sahibi olabilirsiniz fiyatlarda var modellerde :)

Yazlıktaki yol şartlarını ve almak istediğiniz keyifi düşününce mtb ideal olacaktır..

Ve İzmir çok guzel bir yer bence yazlık die başlarsınız bırakamazsınız ondan bütçenizi biraz daha artırıp kaliteli size göre(boy olarak) bir bisiklet alın..

4. Melih Kavurka

Melih Kavurka Yeni Üye

Teşekkürler tavsiye için...Geçmiş mesajlara bakıyordum.Biraz daha irdelemem lazım daha yeni olduğum için, yazılan terimlerin bile ne anlama gelmediğini bilmiyorum...Baya bi araştırmam gerek sanırım.Tekrar saolun...Bu arada İzmir gerçekten güzel bi yer, herkesi güzel İzmir imize davet ederim :)

azzurro bunu beğendi.
  5. Melih Kavurka

Melih Kavurka Yeni Üye

Elimden geldiğince miktarı arttırmaya çalışacam.Sonuçta iyi bi bisiklet olsun.Teşekkür ederim, yorumunuz için.

Hakim Arslan bunu beğendi.
  6. kubilay toka

kubilay toka Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    biraz daha biriktiremezmisin?çünkü bu parayla ancak bianchi modellerini alabilirsin.sen de iyi birşey olsun istiyorsun.500 falan toplayıp bir sedona alabilirsin mesela.sonrada yıllarca kullanırsın:in:

7. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Bütcenizi 500 tl civarına çekerseniz çok daha iyi bisikletlere sahip olabilirsiniz, sedona borla yada kron xc 500 olabilir.

8. çağatay sakin

çağatay sakin Kıdemli Üye

Seviye:
    kron xc-500

kroncu ve hasan uslu bunu beğendi.
  9. can demirel

can demirel Aktif Üye

Seviye:
    ben bisiklet alıcam ama yarın sizce salcano alu mu alıyım yoksa sedona borla mı??

10. esrefozbek

esrefozbek Yeni Üye

Seviye:
    DİKKAT !
    bianchiler sedonaya göre ucuz ama Geçen yıla göre fiyatları çok artırmışlar. 440 tl olan bir model (wap) iken şimdi 670 tl gibi.

Biskletçiler de oldukça yalancılar. Salcano satana gidiyorsun bianchi satmam çürük mal diyor. Bianchiye gidiyorsun sedano salcano türk deyip kötülüyorlar. Hepsi birbirini kötülüyor.

Eminönünde bir sedonacı var. Adama muhtelif dönemlerde 3 kez gittim adam tok esnaf. İlgi sıfır. Surat muşmula.

Hatta bir de ben ana bayiyim diyen diğer satıcıları kötüleyenler var.
    Yani onlar ilgilenmez malın arkasında durmaz şeklinde karalamalar. Sanki kendisi duracakmış gibi.

Sirkeciden mal almamam gerektiğini yine yaşayarak öğrendim bu cumartesi. (haziran 2009)
    Sirkecide bir bianchi bayisi var. Adamlar esnaflıktan bihaber. Sümük gibi yapışıyorlar.
    Onuruyla ticaret yapma diye birşey yok.3 kez uğradım 2 sene içinde hep aynı senaryo. Böyle tutturmuşlar tezgahı.

Ayrıca aldığım üç malzemenin internetteki fiyatı 20şer tl iken bana 35er tlden hiç kar etmiyorum diyerek sattı. 45 tl farkla.
    Her gelen müşteriye 40 yıllık arkadaş gibi laubali oluyorlar.
    2 lafından biri de 'dükkan senin'. Adam dükkanda spor şapkayla geziyor. Psikolojik etki yaratmak için. Başına güneş düştüğü belli ama.
    Kazara kapı önünden fiyat sorsan hemen satıp göndermek istiyorlar. Tam açlar.
    Aynı anda 2 kişi arasında kalıyorsunuz. Araya alıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Bir de sanki hiç kâr etmiyormuş gibi laflar ediyorlar. Uzak durulması gereken bir yer. Ya da düzenbazlık nasıl olur görmek isterseniz uğrayın ve sadece bir modelin fiyatını sorun.

Şuna inanıyorum. Ürün alırken fiyat araştırıp büyük bir mağazadan almak gerekiyor. Fiyat biraz fazla olabilir ama içiniz rahat olur.
    Benim gibilerin hataları sizler için tecrübe. Kulak verin. Üç kuruş para için keyfiniz kaçmasın.

11. Melih Kavurka

Melih Kavurka Yeni Üye

Tamam arkadaşlar.abimlede konuştum sponsorum olacak :D 500 600 civarı bi bisiklet alacağım cron , sedona veya salcano bakacağım.saolun ilginiz için...