Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasil bİr bİsİklet almaliyim...

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında serhat titiz tarafından paylaşıldı.

1. serhat titiz

serhat titiz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

İst./Bahçelievler de yaşıyor, Mecidiyeköy de çalışıyorum. Kendime hem haftasonlarımı anlamlı kılmak ve bazende işe gidişte kullanmak için bisiklet bakıyorum. İlk başlarda katlanabilir bisiklet düşündüm ama sonra vazgeçtim. Şimdi ise şehir/yol bisikleti bakıyorum. Ama bu konuda siz değerli arkadaşlarımın öneri ve yorumlarına çok ihtiyacım var. Ben son yıllarda çıkan bisikletleri pek kullanmadım. Benim Bisan İhlas marka zamanında türkiye gazetesinden aldığım bir emektarım vardı. Uzun yıllar bu bisikletimi kullandım, şimdi arkadaşımın kardeşine hediye ettim. Hala mahallede gördüğümde duygulanmıyor değilim:)

Kendi çapımda yaptığım araştırmalara istinaden,

-Kron TX 500
    -Bianchi Touring 713
    -Carraro Sportive 225

Modellerini beğendim. Tabi ki sizlerinde önerilerinize açığım. Bütçe olarak 1.000 TL yi gözden çıkardım. Ayrıca şehir içerisinde kullanılacak bisikletin fren sistemi hidrolikdiks mi V mi, maşası süspansiyonlu mu düz mü olmalı, hangisi daha kullanışlıdır ? Yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim....

2. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    eğerki çok dik inişlerden yüksek hızlarla inmek veya çok açırı çamur içerisinden geçmek gibi amaçlarınız yoksa V fren işinzi görür.
    düz maşa ciddi bir ağırlık düşüşü sağlar. eğer bisikletim daha akıcı olsun diye düşünüyorsanız düz maşalı alın.
    yok akmasada olur, sarsıntısız bir sürüş isterim ben diyorsanız amortisörlü bakın

3. Tuğrul Tural

Tuğrul Tural Yeni Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Aynı amaçla Fuji Absolute 2.1 aldım ben. Bütçedene de uygun. Bu fiyat civarında düz maşa olarak diğer alternatiflerim Mosso DMV 771 ve Sedona 310'du. Amortisörlü olarak da aynı Mosso'nun SMV'si vardı.

4. serhat titiz

serhat titiz Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Hidirolikdiks fren düşünmemdeki sebep, V fren de yağmurlu havalarda jant ıslakken frenlemede sorun olabiliyor. Hidrolikdikstede aynı sorunu yaşar mıyım. Daha önce kullanmadım.

5. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sportive 225 i tafsiye ederim. Uzun süre başınız ağrımadan sorunsuz kullanabileceğiniz koşullar çok kötü olmamakla birlikte her türlü ortama uyan bir bisiklet.

6. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    V fren ıslak havada sorun yaratmaz. sadece çamurda verimi düşer.
    yüzksek hızlardayken aniden durmak gibi bir amacınız yoksa, yani bir yarış performansı yapayım demiyorsanız V fren her türlü ihtiyacınız görür

7. serhat titiz

serhat titiz Yeni Üye

Seviye:
    Peki saygıdeğer arkadaslar yol bisikleti mi ile sehir bisikleti mi almaliyim.

Kafam çok karışık bir türlü karar veremiyorum....

8. serhat titiz

serhat titiz Yeni Üye

Seviye:
    İyi akşamlar arkadaşlar 225 ile 227 arasında kaldım. Fikirlerinizi bekliyorum arada yaklaşık 300 TL fark var değer mi ?