Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasıl antreman yapıyoruz.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Serdar Emre ACAR tarafından paylaşıldı.

1. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkes yaptığı antreman şekilini yazabilir mi?haftada kaç gün? ve ne kadar saat.Ben haftada 5 gün günde 2 saat.

2. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    ben haftada 6 gün işe gidip geliyorum gidiş geliş 45km civar bakıköy sahil yolu yani fazla rampa yok ama rüzgar bazen etkileyici oluyor ve toplap ortalama 90 dakka diyelim hava koşulları farketmiyor her türlü hava ve yol koşullarında bine biliyorum bu arada yol bisikleti evet bu antreman sayılırsa yaptığım bukadar ama artık yolu uzatmak yada bir kaç gün mesela istanbul yol grubuyla idman sürüşü yapmak isterim teşekkürler

Serdar Emre ACAR bunu beğendi.
  3. warlocker

warlocker Aktif Üye

Seviye:
    haftada 3 ila 5 gun arasi kisin hava sartlarina gore degisiyor..yazin ise mutlaka pztesi'den cuma'ya kadar her sabah 10.00 am ile oglen 13.00 pm gibi yapiyorum antrenmanimi..genelde guzergahim soyle; kadikoy'den yola cikiyorum, harem uzerinden uskudar'a, ordan sahil seridi boyunca kuzguncuk, beylerbeyi, cengelkoy derken beykoz'a kadar gidiyorum..ordan deniz motoru ile karsi yakaya yenikoy'e geciyorum. yine sahil seridi boyunca karakoy'e kadar gidip vapura binip kadikoy'e geliyorum..yaklasik 45 km falan suruyor..
    ara sirada kadikoy'den caddebostan sahile inip kartal veya pendik'e kadar gidip geliyorum

4. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Bence bisiklette bize öğretilen hergün antreman.Milli takım kamplarında hatırlıyorum sezon başı hazırlık kampı hiç dinlenme olmuyordu.Sabah normal antreman akşam üzeri ise gezinti antremanı.Gerçekten çok iyi.Ve antreman porgramına baktığımızda merdiven şeklinde yavaş yavaş yükseliyo ve yavaş yavaş kilometrler azalıyo.

5. warlocker

warlocker Aktif Üye

Seviye:
    bisiklet yarislarinda bu isin hakkini verebilmeniz icin zaten calismanizin bu sekilde olmasi lazim. sabah 3-4 saatlik bir antrenman, yine aksam uzeri 3-4 saatlik bir antrenman gibi yani tamamen hayatinizi bu spor uzerine adamaniz lazim. bu sporda basarili olanlar ve atletler bu sekilde yapiyorlar, mecburlar, baska turlu oluru yok. onlarin isi bu. ben ise tamamen ayri bir isin sahibi oldugum icin ve gun icinde mesai yaptigim icin malesef kendimi bu sekilde veremiyorum, bir onceki mesajimda yazdigim antrenman programini uygulamak icin bile kendi isimden odun verip fedakarlik yapiyorum, en fazla yapabilecegim o.. bi ara gercekten kafama koymustum yarislara girecegim, yari amator ilgilenecegim bu isle diye fakat daha sonra husran oldu..yeri geliyor bazen bu antrenman temposunda bile islerin yogunlugundan dolayi 15-20 gun bisiklete binemedigim oluyor yani bicakla kesilmis gibi bir antrenman programim oluyor tabi bu ne kondisyonum nede vucudum icin iyi degil ama mumkun oldugunca bisiklete zaman ayirip antrenmanlardada gayret gostermeye calisiyorum, her defasinda ortalama ve anlik hizimi rampalarda olsun duz yolda olsun bir nebze olsun arttirmaya calisiyorum.
    bisiklet haricinde herhangi bir isim olmasaydi, kendimi tamamen bu spora seve seve adardim ama ulkemizde biliyorsunuz, bazi seyleri yapabilmek icin bir gelirinizin olmasi lazim, bir seyleri yapmayi birak, en onemlisi gecinebilmek icin.
    ama olsun bunada cok sukur, maddi durumumuz, vaktimiz ve fizigimiz bu kadarina izin veriyor. bazen antrenman yaparken kafamda bunlari dusunuyorum keske profosyonel olabilseydim diye..3-4 gun once yine bir antrenmanim sirasinda tekerlekli sandalyede, hemen hemen benim yaslarimda koturum bi genc ile ister istemez goz goze geldik, yuzundeki ifadeyi unutamam.keske bende senin gibi bisiklete binebilseydim diyordu sanki.
    esasinda onemli olan bisiklete binebilme luksune sahip olabilmemiz, bunu yeniden anladim.

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Ben haftaiçi hergün ortalama 25 km ulaşım amaçlı kullanıyorum onun haricinde imkanlar dahilinde rollerde 1-2 saat arası antreman yapıyor yada yolda 50-70km arası sürüyorum..
    Okulların tatil olduğu yaz döneminde neredeyse hergün sabahları 2 saate yakın yol antremanı yada 1 saat civarı yokuş + arazi antremanı yapıyordum.. ve açıkcası çok özledim o günlerimi :( havalar ısınır ısınmaz yine aynı tempoda antremanlara başlayacağım inşallah..

7. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Hafta da bir mutlaka 100 km ve üzeri antreman yapmak gerçekten sizin performansınızı olumlu yönde etkileyecektir.