Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Napacağım şimdi? :(

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Dizdar MERT tarafından paylaşıldı.

1. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ve işte okullar açıldı artık ben de liseli oldum :) Buna sevinmiyor değilim ama diğer bir yandan da üzülüyorum:(
    Çünkü ailem yaz tatilinde bisiklet sürmeme birşey demiyorlardı ama artık sadece cumartesi ve pazar günleri sabah 3 saat falan çıkabilirim yani haftada 6 saat:(
    Okullar yokken istisnasız en az 21 saat oluyordu.
    Şimdi ben yaz tatilinde 3 ayda kazandığım az da olsa gücü ve formu kaybetmemek için ne yapabilirim bu 6 saatte ayrıca uzun yolada gidemem anca yazın...
    8-9 ay gibi böyle bir durum olacak...
    Ne önerirsiniz ne yapayım da 8-9 ay sonra bisiklete binince eyvah ne olmuşum demeyeyim? :)

Herkese cevapları için şimdiden teşekkürler

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Haftada 10-12 saat yeterli şiddetle binerseniz yeterli olacaktır... Hafta içi neden binemiyorsunuz onu anlamadım, hiç mi 1-2 saat vaktiniz olmuyor koca günde ?

3. Dizdar MERT

Seviye:
    Binemememin nedeni zaman sıkıntısı değil gerçi sabah 8'de çıkıp akşam 5'de dönüyorum ama yine de az da olsa zaman yaratabilirdim.

Binemememin nedeni annemin babamın izin vermemesi kendi nedenleri ise derslerin bozulur,düşersin okula gidemezsin geri kalırsın ve türevleri... hadi onlar uyurken kaçıp süreyim deyeceğim zaten 8'de okula gidiyorum :S 7de annem işe gidiyor yakalanmamam imkansız.
    O yüzden haftada maksimum 6 saat sürebilirim.
    Yoksa kim istemez ki istediğinde çıkıp bisiklet sürsün hiç kimse de karışmasın...
    6 saat faydalı olmaz mı ?

4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    kardeş,anne ve babayı bence dinle,şimdi ders zamanı.Haftada 6 saat izin vermişlerse de çok iyi.Sen kaçamak yaparsan,o 6 saatti de bulamazsın,yasaklar sertleşir,bence.Bu durumda yapacağın sana verilen zamanı doya doya kullanman.Zaten bundan sonra da havalar bozar,yağmur yağar ve hasta olma durumun gerçekleşir,allah korusun.Tabii.:D:D:D
    Dersler daha önemli.

Dizdar MERT bunu beğendi.
  5. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    eve trainer yada roller almayı dene aynı tadı vermez ama binmiş olursun

6. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    katılıyorum.. en azından formunu korumanda yardımcı olur:)
    bende almayı düşünüyorum trainer yada roller sizce nereden bulabilirim uygun fiyata?

7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:

Şunu anlamıyorum eğer bisiklete binmezsen derslerinin iyi olacağının garantisi var mı? Odanda oturup chat yapsan ,ananı babanı kandırsan daha mı iyi

Bizde o yaşlardan geçtik . Emin ol sosyal hayatına ,spora vakit harcayanlar daha başarılı oldu . Sinemaya git ,tiyatroya git , kızlarla gez , bisiklete bin ama bunları yapmazsan ders çalışmaya da konsantre olamazsın emin ol

Senin içinde bisiklet aşkı var , bir şekilde ona enerjini tüket ki aklın orada kalmasın

8. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum :) Benim çoğu arkadaşım ben bisiklete binerken, stüdyoya gidip müzik yaparken, çeşitli sosyal hobilerimle uğraşırken ve genel olarak spor yaparken hep, ailelerinin korkusundan evde oturmak zorunda kalırlardı. Ben lise dönemi mi çok rahat yaşadım, notlarım kötüydü ama hep sevdiğim şeyleri yaptım. Sonra ne oldu? Benim eve kapatılan arkadaşlarım anti sosyal oldular bende takı tasarımcısı :) Keşke bizden büyük kimi insanlar onların devirlerinde yaşamadığımızı birazcık kafalarını çalıştırıp anlayabilseler. Her konuda başarıyı getiren tek şey odaklanma olayıdır. Sen, şu yasak, bu yasak ders çalışacaksın dersen çocuk ders çalışsa bile kafa başka yerde olduğundan verim alamaycaktır. Sonuç? Gençliği boşa gitmiş bir çocuk.

Cem Unden ve Dizdar MERT bunu beğendi.
  9. Dizdar MERT

Seviye:
    Evet arkadaşlar trainer ve rollere bile verecek param yok şu an ancak 1ay sonra olur o da :)

Ama evde şu şekil bir alet var benim de yeni aklıma geldi: :

Nabız ölçerli falan böyle ayakta pedal çeviriyorsunuz oturacak yeri yok ama nabız ölçeri saatte kaç km yaptığınızı ortalama hızınızı kaç kalori yaktığınızı falan gösteriyor ve siz pedal çevirdikçe tuttuğunuz kollar ileri geri hareket ediyor belediyelerin yaptığı tarzda hani karşılıklı biniliyorya.

O işe yararmı sizce?

10. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Sosyal hayatını yaşarsan , emin ol derslerinde daha başarılı olursun . %100 denenmiştir. İnsan tek yönlü bir canlı değil .8 ay çalış ,4 ay kızlarla gez. Bu imkansız birşey. Her işi beraber götürmeye çalış . Hem çalış , hem spor yap , hem de diğer şeyleri yap

Alper Onur ARSLAN ve Dizdar MERT bunu beğendi.
  11. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle öyle. İnsan kendi ihtiyaçlarını karşıladığı sürece çevredeki mecburi ihtiyaçları karşılayabilir.

Bu toplumun %90 ı neden mutsuz? Çünkü insanların düşünmekten, çalışmaktan kendilerine ayıracakları saatleri yok. Kendi hobisinin, hobilerinin ne olduğunu bile unutmuş derecede insanlar. Herkes futbol izlemekten çok hoşlanır ama bu böyle değildir bence. Çünkü futbol izlemek insanın kendine ayırabileceği toplum tarafından da onaylanmış 1buçuk saatlik bir zaman dilimidir. ( Futbolu takip eden her kişi için demiyorum )

Kısacası daha çocukken kişiyi ' Senin hobilerin boş zamanlardaki kurtarıcılarındır, yoksa hayatın boyu çalışmaya mahkumsun, sen kölesin ' düşüncesine itersek yazık onun haline.

12. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Olayı bitirmişsin , hocam .Ben hayatımda ,Türkiye'deki futbol eğiliminin bu kadar güzel bir açıklamasını okumadım

Bravo

Buğra Celayir bunu beğendi.
  13. Güney Mertkan

Güney Mertkan Aktif Üye

Seviye:
    1 gün arayla 3 setlik şınav çek fakat şınav çekmeden önce internetten araştır çünki çektiğin şınav da hatalar yapıyor olabilirsin.

14. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kardeş seninle aynı dertten muzdarip bir arkadaşım var.Bende lise 3 teyim.Bisiklete 3 aylık bir ara verdiğimde tam 8 kilo aldım.Ne yap ne et formunu korumaya bak.Ve durumunu annenlere İzzah et.Hangi semttesin bilmiyorum ama müsait olduğun zamanlarda ANkarada beraber turlayabilriz.Ben her sabah 4.30 da kalkıyor günde 25 km yol yapıyor sonra eve geliyor duşumu alıyor 7.40 da servisime binip okuluma gidiyorum ve inan bana evde alıkoyulduğum zamanlar derslerimin düşmesine daha çok neden oluyor.Ayrıca annenlere söyle merak etmesinler düşersin diye.Okula gidemeyeceğin kadar kendini sakatlayacağın bi durum olursa bisiklet üstünde olmadan da kndini sakatlarsın.Arkadaşıma bisikleti bıraktırdılar çocuk merdivenlerden düştü okula 2 hafta gelemedi :D

15. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    bence de ailen cok yanlıs dusunuyor. eger derslerını dusunerek bır seylerı kısıtlayacaklarsa bılgısayarını kısıtlasınlar. ben cok cektım bılgısayardan. okudugum yerden memnunum ama calısmamı engelledıgı bı gercek...

eger aılenle konustugun halde bı gelısme yoksa evde egzersız yapabılırsın. bisiklete en faydalı egzersız çömelıp kalkma bence bır de duvara sırtımızı dayayıp sandalye gıbı durdugumuz egzersız var.
    "düşersin okula gidemezsin geri kalırsın" konususunda kendılerınce haklı olabılırler. kendını onların yerıne koy... bu mantıkla aksamları koşu yapabılırsın
    "hadi onlar uyurken kaçıp süreyim deyeceğim" boyle bıseyde aılenden nasıl bır tepkı alırsın bılmıyorum ama şunu unutma kı kaybedıldıgınde yerıne getırmesı en zor olan seylerden bırı guvendır

koyu yazılan 3 seye bır de sınav barfıks eklenırse hamlamamak için yeterlı olacaktır dıye dusunuyrm

16. Dizdar MERT

Seviye:
    evet arkadaşlar öncelikle önerileriniz ve yaklaşımlarınız için teşekkürler.
    Bütün yazılanları okuyup bu gün gaza geldim ve gelir gelmez giyinip bisikleti kapının önüne getirdim.
    Babamla aramızda geçen diyalog (a baba ___ b ben)

a:napcan bisikleti
    b:sürcem
    a:bisiklete çıkmayacan
    b:niyeki baba yaa 1 saat turlar gelirim
    a:çık da göreyim gelince paramparça edecem bisikleti
    b:sen mi verdin parasını biriktirip de aldım ben
    a:senin 1 aylık okul masrafını çıkartıyım da kim kimin parasını veriyomuş******** herif gel lan buraya
    b: (odasına kaçar)
    a: (küfürler)
    b: (küfürler geçince odadan çıkar ve bisiklete biner ne görsün vites- fren telleri kesilmiş.

Evet böyle bir babayla ne yapabilirim?

Yazdıklarım bu gün 5de tamamen yaşanmış ve gerçektir

17. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hep yüksek hızda yokuş çık 1 km yokuş 10 km düz yol eder bence

18. tuninger_haa

Seviye:
    ne demek gaza geldım benım soyledıgım ve okudugum bı kac mesajda ailene karsı asilik yapmaman soylenıyordu.
    "sen mi verdin parasını biriktirip de aldım ben" ne demek bırıktırdıgın parayı kendın calısarak mı kazandın pekı. oyle bıle olsa bunu soylemeye hakkın yok bence.

kısacası bütün işleri katlettımıssın. ben olsam kuralları cok daha katılastırırdım bi surelıgıne... :Skull-175

19. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Koş herhalde bacaklarını kırmaz :) Büyükler bir başka büyüğün sözleriyle ikna olurlar git okuldaki beden eğitimi hocana durumu anlat ben sporcu olmak istiyorum ailemi ikna et de.Ayrıca bir lisans çıkarttır aileler böyle şeyleri görünce ikna oluyorlar hiç biriyle ikna olmazlarsa koş.koşmak sana iyi kondisyon verir.

20. tuninger_haa

Seviye:
    ve bir de bence asıl şimdi "Napacağım şimdi? :(" diye düşün ! babanın siniri geçince özür dilemenın bır yolunu bul derim. pişman olmazsın :in: