Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nakit Ödeme ne olur?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kemal.bahadır tarafından paylaşıldı.

1. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok yakın bir zamanda malumunuz bisiklet alacam fakat merak ettiğim nakit para verdiğimde yüzde kaç indirim yapması olağan. Kredi kartina %10 indirim yapti. Yani lafın kisasi nakitte yüzde kac indirim yapmasi normal?

2. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herkes en başta %10'u ne olursa olsun yapıyor.Gerisi sizin pazarlığınıza kalmış.

3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir satıcı zaten yüzde 25-30 kazançla bisiklet satıyor.Yüzde 10 indirim en uygunu adam kendi kazancının yarısından vazgeçiyor.Ama üst modellere doğru gidildikçe satıcıların kazancı dahada artıyor:D

4. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynen liste fiyatindan Kredi kartina taksitde %10 indirimi yaptı. Bisikletin fiyati 900$ %10 indirimle 810$ 1520 civarinda bir fiyat söyledi. Nakit para var ama bozdurmaya degecekmi diye soruyorum aslinda.Nakitte %20 yapmasi normal olur mu acaba

5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşların da söylediği gibi sizin yaptığınız pazarlığa bağlı, bence pazarlıkta asıl olan karşındaki esnafı da mağdur etmeyecek şekilde davranmaktır. %20 kar almak için bir ton çene çalıp peşinden beddua da alabilirsiniz :) Ben bisikletimi alırken adam 720 TL'den 700'e düştü. Kredi kartıyla öderken "Abi peşin versem 650'ye bırakırdın herhalde" dedim, "Yak abicim, peşinde de aynısını yapardım" dedi. Ne yapacan :)

6. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sadece yetenek işi bence %20 ye kadar alabilirsiniz zorlayın

7. mert çavuş

mert çavuş Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba Arkadaslar,

Ben hafta sonu Sedona741 ri alacam. Bana bisikleti adam %10 inidirim yapacak mesela şimdik bisikletin fiyatı normalde 1.428 tl peşin para verrisek %10 indirimle bana 1.260 tl civarı bisiklet alacam pesin alrısam taxsitle alırsam. Aynı Sekil kalacak bisikletin fiyatını 1.428 tl ye alacagım. ii günler

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Alacağım bisikletin fiyatı 2800TL, nakit deyince 2300TL'ye indi :)

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet satıcısının o dönemki nakit ihtiyacına göre değişir. Asgari %10, azami %20 normaldir. Zorlamaya rağmen yapılan indirim %10'un altındaysa ya gerçekten ederi odur kurtarmıyordur daha aşağısı, ya da adamın paraya ihtiyacı yoktur, satacaksam tam kârla satayım diyordur. Eğer %20'nin üzerinde indirim varsa, liste fiyatı şişirilmiştir, ederi zaten o değildir ya da satıcının çok acil nakde ihtiyacı vardır. Gerisini siz hesaplayın...

10. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Anlaşılan %20 olmayacak bir indirim değil. Kredi kartina taksitte %10 indirim yapan saticinin nakit sicak parada % 15 altinda indirim yapmamasi bana mantiksiz geliyor açıkçası. Yani demek istediğim sicak parayi harcamaya degmez % 15 altinda yaptığı indirimde. % 10 indirimle taksit taksit öderim olur biter. Lafın kisasi insallah şöle % 17-18 indirim yaparda nakit alir bitiririm isi. Bu arada bi arkadaş karta peşin çekimde % 10 indirim yapti taksitte fiyati değiştirmedi demiş benin görüşüm uzak dur o saticidan baska bisikletcilere git.