Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Naif satılıyor!

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Aydın tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:

Tüm ahaliye selamlar. Bilenler bilir, geçtiğimiz aylarda bir tarihi büyük bir özveriyle canlandırmıştım. Ayrıntılar için bu ve de bu linklere bakabilirsiniz.

Bu bisiklete 100 km kadar bindim. Ardından da bisiklet aşkıyla yanıp tutuşan!!! ve bisikleti olmayan bir arkadaşımın;

-"Bu bisiklet ne enterasan, aslında ben de alsam iyi olur bir bisiklet"

lafından sonra kendisine hediye etmiştim.

Kendisine de bu bisikleti yaparken ne kadar uğraştığımı anlatıp, üstüne basa basa boyası verniği vs. si çok taze, sertleşmeden (yaklaşık 1 ay) yağmurda çamurda dışarıda bırakma, iyi bak, sağa sola dayama demiştim. Bu akşam geçerken bir uğrayalım dedik hanımla. Haliyle bisikleti sordum, nerelere gidiyorsun vs.. diyerek. Çeşitli bahanelerle pek binmeye vakit bulamadığını söyledi. Peki bisiklet nerede dediğimde bodruma koyduk deyince beynimden vurulmuşa döndüm. Bir bakabilir miyim dediğimde de manzarayı görünce çok ama çok üzüldüm. Bodrumda üstüne soba boruları vs. atılmış bir vaziyette, toz oprak içinde, boyası sertleşmediğinden boyası da yer yer çizilip dökülmüş. Onca emek, onca vakit (yaklaşık 2 ay gece gündüz uğraştım) ve bir ton para harca, sonunda karşılaştığın manzaraya bak! Sinirle bisikleti alacağımı söyledim kendisine ve aldığım gibi de eve getirdim. Şu anda bu satırları da rahatlamak ve paylaşmak adına yazıyorum, kafanızı şişirdiysem affola.

Sözün özü; bisikleti arkadaşa hediye ettiğim o günden sonra kendime bir de tur bisikleti toplamıştım. Haliyle evde bu bisikleti barındıracak bir yerim yok. (koridorda duruyor şu anda, haliyle hanım rahatsız) Dolayısıyla bu özel bisikletin gerçek anlamda değerini bilecek birilerine nasip olmasını diliyorum.

Donanıma gelince:
    Lug'lu (Geçme) çelik kadro (Tahminimce 60 kadro ancak gidon boynu ve gidondaki düzenlemelerle 1,78 boyundaki ben rahat binebiliyorum)
    Bullhorn gidon
    Çekoslovak malı, bakım gerektirmeyen vidalı tip kontra arka göbek. (18 diş)
    Shimano orta göbek
    38 diş aynakol
    Rigida çift katlı jantlar
    700*38 lastikler
    Shimano M324 SPD pedallar (arkadaş çok binecekmiş gibi ikinci el bir spd pedal takmış yada taktırmış bilemiyorum, ama onun da sanırım sağ taraftaki problemli, yüklenince ses yapıyor biraz. İsteyen söker bakar vs. Ama çalışmasında bir problemi yok.)

Tüm mekanik aksamı sıfır alınmıştı, ben bir 100 km civarı gerekli ayarlama ve ergonomik düzenlemeleri yapmak maksadıyla bindim. Benden sonra da arkadaş! hiç binmemiş, fakat ben son bir bakımlarını yapıp elden geçireceğim yarın. Alacak kişi sadece kozmetik olarak bir elden geçirebilir isterse. (Boyaya rötüş yapabilir)

Fiyat: 250 lira (pazarlık sünnettir)

Sağlıcakla kalın. Eksik olan nokta varsa bilahare cevaplarım. Görüşmek üzere.
    Aydın

2. ömer faruk karadağ

ömer faruk karadağ Üye

Seviye:
    abim bi arkaşa lazım da para yok muş

3. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bu ne demek şimdi böyle, hediyemi etsin yani.

4. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Bende kardeşim binsin ,göbeğini eritsindiye binchi espirit vermiştim ama bide ne olsun ;bisiklet çürüdü eridi bizimki daha da genişledi. Benimki gene kardeşte seninki acı olmuş. Hemde ellerini nasırlatan bi bisiklete. Bursada olsa inan bizim depoya koyardım gelirgider binerdin.

5. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ediz abi merhabalar. Ya sorma, verdiğim onca emekten sonra o halde görünce bisikleti, içim cız etti. Kaldı ki o dönemde gece uykumdan kalkıp zımpara vs. yapıyordum. Neyse kimi insanoğlu böyle.

Bu arada bisikleti satmaktan vazgeçtim. Çünkü dün iyice baktım da, kıyıp satamayacağım. Şimdilik sarıp sarmalayıp merdiven altına koyacağım. Ara ara diğer bisikletle yer değiştire değiştire bineceğim artık. Düşüncen için de çok teşekkürler abi.

Sözün özü: ilan pasif durumdadır, satış iptal edilmiştir.

6. selim ölmezcan

selim ölmezcan Yeni Üye

bende orjinalina bağlı kalarak bir motobecane toplamaya çalışıyorum... sizin eski çıkan parçalarınıza talibim... şimdiden teşekkür ederim... özel mesaj atamıyorum (selimolmezcan@hotmail.com)

7. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selim bey ne yazık ki parçaların geneli kötü durumdaydı. Sadece arka aktarıcı iyi durumdaydı, ama o da nerede bilemiyorum.

8. Volkan Bilirli

Volkan Bilirli Bisikletkolik

Seviye:
    Umarım değerini bilen birine kısmet olur :in:

9. selim ölmezcan

selim ölmezcan Yeni Üye

teşekkürler....

10. Nuran Atakan

Nuran Atakan Aktif Üye

Seviye:
    Satmaktan vazgectiginize sevindim. Herkes bisiklet sevdalisi olamaz ama biri size bir laf dedigi zaman kulak vermek gerekir, demek ki bu kisi onem veriyor babindan. Yok sozlerini kulak arkasi edecekseniz hic talip olmayin bisiklete, deger bilen birine gitsin degil mi ama? Alip da bodruma atmayin. Neden bilmem(!:)) aklima geldi atalarimiz cok guzel sozler soylemis, ama soylemeyelim simdi:D

11. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    en doğru karar :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.