Nabız Takibi

Tepki
15
İsim
hacışerif
Bisiklet
Canyon
Merhaba arkadaşlar, nabız takibini ne ile yapıyorsunuz? En çok kullanılan ve tutulan ürün nedir çok merak ediyorum. 50-60 TL seviyelerinden 2000 Tl seviyelerine kadar nabız saatleri var. Benim merak ettiğim konu, çinden aldım bi kaç cycl comp fakat çok beğenmedim. Nabız takibi de var ancak hiç daha ölçtüğünü görmedim. Amacım strava da takibi yapabilmek ve de koşu / bisiklet esnasında da nabız kontrolümü yaparak nabza göre performans ayarlaması yapmak. Destek ve bilgilerini bekliyorum. Lİnk verirseniz memnun olacağım.

Sanırım forumda kimse bu konu üzerinde durmuyor :D Yada bir çok kişi sadece körü körüne binip pedal çeviriyor kimse nabız takibi ile kondisyon çalışması yapmıyor ne dersiniz?

Scudo

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Bisikletle kullandığım nabız bandını Garmin Vivoactive saat ile de kullanıyorum. bu saat koşu, bisiklet ve yüzme (havuz için) verilerini tutabiliyor. fiyatına göre benim işimi görüyor. (145$)
kendinden nabız ölçebilen sensörlü modeli de var, vivoactive HR.
fiyat konusu tamamen sizin bütçenize bağlı. ve hangi sporlar için kullanmak istediğinize göre karar vermelisiniz.
bisiklette iken Edge 810 kullanıyorum, saat üzerindeki veri alanları her ihtiyacımı karşılayamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Şimdilik bisiklet bilgisayarı olarak cep telefonumu kullanıyorum.
Bu sebeple önceliğim BTLE destekli ürünler edinmek olduğundan ve konuda yeni olduğumdan çinden coospoo h6 gibi bi ismi olan nabız ölçer göğüs bandı aldım.
Hem BTLE hem de ANT+ destekliyor. Her iki bağlantı şeklini de test ettim. Sorunsuz bağlanıyor.
Ölçümün doğruluğunu teyid edecek bir test yapmadım ancak tutarlı olduğunu söyleyebilirim.
Cep telefonu gidonda, çantamda, cebimde, evde aynı odada iken veri akışında herhangi bir abukluk görmedim.

rawsludge

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Ö.
Merhaba

@Homer 'in bahsettiği CooSpo H6 cihazını yaklaşık 1.5 Yıldır kullanıyorum. Farklı cihazlarla da karşılaştırdım 1-2 pulse fark ediyor ama bu çok önemli değil. Strava uygulaması ilede kullanıyorum sorun yok. Fakat Strava'nın tek eksiği voice feedback yapmıyor. HR Zone'lar değiştiğinde anouncement yapsa güzel olurmuş. Bir kaç Strava ile yazıştım ama pek dikkate almıyorlar. Kendi uygulamamı yazmaya karar verdim. Ios ile uyumlu. Şimdilik kendim kullanıyorum.

Bence Cycling Computer için o kadar para vermek çok mantıklı değil. Smart Phone ve uygulamalarla daha iyi bir Cycling Computer olabiliyor.

Saygılar...

ambiguous

Üye
Tepki
36
İsim
Rıfat
Bisiklet
Cervélo
Ben garmin 920xt ile nabız takibini yapıyorum. Sadece benim kullandığım model değil garmin markasını bir çok ürünü var bu konuda... Yurtdışından alma şansınız varsa güzel fiyatlara alınabiliyor. Bilgi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Garmin edge 1000 kullanıyorum. Çok amaçlı kullanacaksanız Garmin'in saatlerine bakabilirsiniz. Sadece bisiklet için edge 500 modeli bile işinizi görecektir. Ya da bryton t310.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
Peki madem böyle bir konu açıldı bende buradan sormuş olayım.

Topeak, Polar vb markaların kadans sensörü ve nabız bandı mevcut. bu sensörleri cep telefonu ile eşleştirerek mesela Strava'da kullanmamızın herhangi bir olumsuz yönü var mı?

Garminlere falan bulaşınca 300$ 'ı gözden çıkarmak gerekiyor.

Örneğin topeak'ın kadans sensörü fiyatıda uygun
(link)

Tepki
15
İsim
hacışerif
Bisiklet
Canyon
@Oktay O. süper benim merak ettiğim konuda bu zaten. Çinden 2 tane cyc comp sip ettim ancak 2 side cep telefonuna bağlanmıyor. Bende strava ya bağlamak istiyorum. Ama cyc comp lar kendi başına çalışıyor.

rawsludge

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Ö.
Merhaba bende Cadance sensor var ve strava ile sorunsuz kullanabiliyorum. Cadance sensor cin malı aliexpress'den 20$ civarında bir paraya almıştım. Benim cadance sensorde hızıda bildiriyor ama strava bu sensor bilgisini kaile pek almıyor.

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
aliexpress'te şöyle bir ürün var ama ne kadar sağlıklı olur nabız özelliğini kullanmak orası meçhul sonuçta 20 dolarlık bi malzeme

(link)

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@Oktay O.

ben topeak pano bike nabız sensörünü bir türlü eşleştiremedim telefonla. iphone 6 plus kullanıyorum.

şimdi düşünüyorum acaba verdiğim para boşa mı gitti diye.
internette sağda solda yeterli açıklama da bulamadım. nasıl yapılacağını bilen kimse de yok.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
@Battutaettanci bende sitelerdeki yorumlara baktım hemen hepsi olumluydu. topeak ın kendi programıyla mı denedin peki? belki bu tip sensörleri kullanan başka arkadaşlardan yardım gelir.

ibryldz

Üye
Tepki
11
Arkadaşlar kablosuz sensörlerin bisiklet bilgisayarı, akıllı telefon veya başka bir cihaz ile iletişimi bazı kablosuz ağ protokollerine göre yapılır. Her biri farklı bir frekansı veya protokolü kullabileceği gibi Bluetooth 4.0 veya ANT+ gibi evrensel protokollerde kullanabilir.
Kablosuz sensörlerden akıllı telefonlarınız aracılığı ile yararlanmak istiyorsanız tavsiyem Bluetooth 4.0 destekli sensörlerden almanız. Eğer akıllı telefonunuz ANT+ destekliyor ise bu özellikteki sensörleri de kullanabilirsiniz. Desteklenmeyen bir protokoldeki sinyali görüntüleyemezsiniz.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
bluetoohtlu sensörler kullanılanibilir ama şunu hiç düşündünüz mü ekranı sürekli açık kalan telefon şarjı ne kadar gidecek ? benim telefonum 4100mah pili var gündüz full açıyorum ışığı 5 saatte bitiyor çünkü network açık gps açık ve bluetooht açık bitmedi bir sıkıntı daha telefonu gidona montelemek çok sıkıntı.tutucular iyi olmazsa telefon düşüyor bunuda geçtim alacagınız ç.n malı ürünlerde optimize sıfır kesintiler sizi kanser edecektir ve e5 te giderken duracaksınız sensörü söküp e5 in ortasına atacaksınız.paran yoksa iyi bir telefon tutucu ve runtastic kullan her özellik var zaten yoksa gidin orjinal kadanslı sigma xlc vs bilindik marka alın problemsiz kullanın.bu arada çin malı kadanslı sayaçlarıda kullandım telefonun fenerini tutunca bile sinyal gidiyor artık gerisini siz düşünün

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Cep telefonunu konusturarak nabzimi soyletiyorum ben, gidona takmiyorum, hic bir kesinti de olmuyor.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Apple Watch almıştım, bisikleti aldıktan sonra nabız ölçeri işime yaradı. Strava'ya da otomatik olarak ekliyor.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
@nuruasakir evet özellikle uzun süreli sürüşler için yanınızda powerbank falan bulundurmak gerekecektir. aslında buradaki en büyük risk bağlantı sorunu yaşamak.

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Ben Garmin 810 kullanıyorum . Önceden ayrı ayrı ölçüyordum .Strava da bilgide olmuyordu. Bu cihazla Nabız,kadans ,hız vb bilgileri komple ölçüp stravaya da yükleyebilirsiniz. Tavsiye ederim .

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@Oktay O. powerbank taşımak ayrı sıkıntıdır koyacak yer bulamazsın çanta taşısan olmuyor arka cebe koysan telefona kablo uzat vs teferruat dikkat dagıtıyor düşüyor çıkıyor vs bisiklette sadelik performans getirir vede problemsizdir.

• Beğen
Tepkiler: Oktay O.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
Tamam tamam anladım kaçış yok alınacak o garmin, bryton vs neyse :)