Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nabız saatiyle ilgili soru(n)

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar, hediye bir nabız saati geldi. Dx.com da satılan saatlerden. Hakkında hiçbir şikayet yok site üzerinde ama göğüs bantını takıp değerlere baktığımda otururken bile 130dan aşağı düşmüyor. Dün bisikletle denedim değerler gene 140-170 arası ortalamadaydı. Normal mi gösteriyoor yanlış mı gösteriyor bilemedim. Bantın pilini değiştirdim hala aynı. Yanlış yaptığım bildiğim ne olabilir? Birde başka göğüs bantı denesem bu saatte olur mu ,her marka kendine has mı yapıyor ?, fikri olanlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler:rolleyes:

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Oturur durumda nabzım 60 civarı. Bisiklete binince benim, sadece sele üzerinde dururken bile 110 civarı oluyor.
    Maksimumum da 200 civarı.

Yaklaşık olarak bilgi verir.

Ayrıca nabız bandının düzgün çalışması için deri ile arasında sıvı olması gerekiyor. Su ya da daha iyisi ultrason jeli ile bunu önleyebilirsiniz. Zaten terledikçe sorun kalmıyor.

3. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim o sıvı mevzuuna dikkat ettim zaten çokta terliyorum problem yok ama kafama takılan şey otururken de yüksek gösterince bisiklette gösterdiği seviye doğrumu bilemedim.dün zorladığım anlarda 190 falan oldu ama emin olamadım kendine gelir belki göstergede de böyle olmuştu:D teşekkür ederim tekrardan