Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

nabız saatim çalışmıyor.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında nuriaktürk tarafından paylaşıldı.

1. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    dün antremanda giderken birden durdu ve çalışmaz oldu pillerini değiştirmeme ragmen bugun hiç çalıştıramadım sorun nerde olabilir.

modeli sigma sport fıt watch

2. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Belki saat ile senkronize olamıyordur, hem saati hemde nabız ölçeri resetleyerek tekrar deneyin isterseniz.

3. UfukBayram

UfukBayram Yeni Üye

Seviye:
    bazende nabız bantının iletlenliği azalabiliyor. nabız bantının iki ucundaki algılıyı yerleri ıslatarak birha deneyin belki olabilir...

4. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    piller dolumu onları kontrol et, bu tip piller pek kullanılmadıgı için aldıgın yerde de boşalmış olabilir. buarada manyetik alanı yüksek yerlerde örneğin yüksek gerilim altında sapıtabiliyor veya cep telefonu yüzünden. reset yap yoksa tamire götür derim. gecmiş olsun

5. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    piller yeni ikiside ıslatma işini pek çok kez denedim birde resetlemeyi deneyim.

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Nuri sorunun saatte mi yoksa nabız bantında mı olduğunu anlamak için diğer bir bantla (ve saatle) dene (Can'ınkiyle), bir de aklıma geldi iletken jeller oluyor (elektrikli karın eritme cihazlarının da yanında gelenlerden) onla bir sürüp dene, olmadı tuzlu suyla ıslatmayı dene elekrotları, yine elektrotları sabunlu suyla iyice temizle, nabız bantının değiştirdiğin pili bayat olabilir belki (tarihi yeni olsa bile belki güneşte bozulmuştur) . En son çare Sigöa sport a bir mail at mallarının çok arkasında duran bir firma eminim yerdımcı olacaklardır...

7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    o dediğin jellerden elimde mevcut yarın birde öyle deneyim.teşekürler hakan abi umarım iyi bir yolculuk geçirmişindir.

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hakan Abi elektrotları tuzlu su ile ıslatmak belki anlık olarak iletkenliği artıracaktır. Ancak tuzlu su korozyonu da beraberinde getirebilir. Sırf bu yüzden ben her kullanımın ardından sadece suyla göğüs bandımı temizliyorum.
    Ancak jel olayı iyi bir çözüm gerçekten.
    Diğer yandan Sigma'nın Türkiye temsilcisi Aslı Bisiklet. Benim bozulan nabız saatimi anında yenisi ile değiştirmişlerdi. Yani direk olarak Almanya'ya mail atmaya gerek yok. Aslı Bisiklet ile de irtibata geçerseniz çözüme kavuşabilirsinz ;).

nuriaktürk bunu beğendi.
  9. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    çalışma sorunumu çözdüm.bugun sabah jelle kullanmama ragmen çalışmamıştı simdi dur dedim su pili söküp yeniden takayım söktüm ve yandaki pilin temas ettiği kısım baktım biraz içeri ğirmiş onu biraz pile dogru çektim ve pili takınca çalıştı sorun temassızlıkmış.
    diğer bilğiler içinde teşekkürler.

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Hadi geçmiş olsun Nuri :)

11. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    saol allahdan acelici davrabnadım bu sefer acele etseydim yeni bir saat almıştım simdi.