Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nabız Saati Konusunda Yardım !..

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında IbrhmAkgl tarafından paylaşıldı.

1. IbrhmAkgl

IbrhmAkgl Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Değerli arkadaşlar amatör olarak spor yapıyorum:Fırsat buldukça bisiklete biniyorum, olmadı açık havada koşuyorum o da olmadı bantta yürüyorum.

Sorum şu:Bir nabız saati almak istiyorum fakat göğüs bandına falan gerek olmadan direk bilekten ya da en olmadı pazı bandı gibi bir aparat ile nabız ölüçümü yapabilen bir saat istiyorum. Göğüs bandı gibi şeyler prof. arkadaşlar için iyi ama benim için kullanımı meşakkatli.

Bilgisi olan arkadaşlarda yardım rica ediyorum. Bu arda Max bütçem 150 Tl

Bu linktekiler nasıldır bunların da göğüs bandı var mı yoksa direk bilekten ölçüm yapabiliyor mu?

http://www.velespit.com/asp/group/25/NABIZ-SAATI

2. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Nabiz ölçüm cihazları en az hata ve sporcuyu fiziksel olarak rahatsız etmemek amacıyla büyük çoğunlukla göğüs bandı ile üretiliyor. kol ve bilekten ölçüm hareket kısıtlığı, tam sabitlenemesi ve kan dolaşımını olumsuz etkilemesi nedeni ile pek tercih edilmiyor. benim önerim gögüsten ölçüm yapan bir modeli almanız ve biraz meşakkatli şekilde ama hatasız ve eş zamanlı ölçümlerle antrenmanlarınızı yapmanız olacak.

3. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Sigma pc-15 modelini öneririm. Fiyatıda uygun.

IbrhmAkgl bunu beğendi.
  4. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    yukarıda yazılmıs olanlara katılıyorum... Bilekten ölcenler daimi sonuc veremiyor... Bazı modellerde de parmagınızı saat üzerindeki bir bölgeye bastırınca anlık nabzı gösteriyor ama yine de bence yanıltıcı sonuclar verebilir. Gögüs bantlı bir model almanızı oneririm. Ben PC-15 kullanıyorum... gayet de memnunum... hatta günlük saat olarak kullanıp kolumdan cıkarmam yani =) gecenlerde saatin kordonu kopmustu ve sigma'ya e-posta ile ulastıgımda bana yeni kordonu ücretsiz yolladılar.. Fiyat/performans acısından tavsiye ederim..

Fatih Süalp ve IbrhmAkgl bunu beğendi.
  5. IbrhmAkgl

IbrhmAkgl Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar cevaplar ve tavsiyeler için teşekkür ederim. Bu benim verdiğim linktekilerin hepsi göğüs bandı ile mi çalışıyor acaba...

6. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba,
    göğüs bantı konusunda biraz malumat verebilirmisin? pili değiştirilebiliyor mu? pil haznesine ter kaçma riski var mı?. şu anda kullanmakta olduğum ürün açıkçası bu konuda dertli. pili değişebiliyor ama pil kapağından içeri ter sızıyor.
    bugünlerde şöyle bir ürün almayı düşünüyorum bu ter meselesinden bıktığım için. zephyr firmasının ürettiği bu ürün bluetooth vasıtasıyla symbian-windows mobile-Android telefonlarla eşleşerek uygun programla çok detaylı veri alınabiliyor. fiyatı posta masrafı dahil 120 usd. hali hazırda uygun cep telefonu olanlar için iyi gibi. ama sigmanın ebay fiyatıda 50-60 usd arası. eğer kaliteli ölçüm yapıyor ve sızdırma problemide yoksa, düşünülebilir.

IbrhmAkgl bunu beğendi.
  7. IbrhmAkgl

IbrhmAkgl Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar SİGMA ONYX EASY veya SİGMA ONYX FİT modelleri tasarım olarak da çok hoşuma gitti. Fiyat olarak limiti 200 TL ye çıkardım. Bu ürünler göğüs bandı ile mi çalışıyor. Eğer öyle ise arkadaın dediği gibi terleme problem olur mu?

8. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    şu ana kadar sigma, polar hatta kipa'nın sattığı da olmak üzere bir cok model kullandım. :) Suan polar kullanıyorum. o da dahil olmak üzere gögüs bandına ter kacması gibi bir durum başıma gelmedi. saniyorum ter kaçma biraz talihsiz bir durum. çünkü bu bantlar ter ve sıvı temasında çalışabilmeleri için tasarlanıyorlar.

bu arada bahsedilen sigma modelleri tam olarak bilmesemde gögüs bandıyla gelecektir.

Nuri Kongur ve IbrhmAkgl bunu beğendi.
  9. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben kipadan aldığım nabız monitörünü kullanıyorum. ilk aldığım ter yüzünden bozuldu. değiştirdiler. gördümki yenisi de içine alıyor sanırım fiyatına göre performansı normal dedim. o sıralar 35 lira ve 25 liraya almıştım. şimdi kullandığım 3. ve içine ter kaçmaması için her pil değişiminden sonra pil kapağını silikonluyorum.

IbrhmAkgl bunu beğendi.