Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nabız Saati Almalımıyım?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Mert Uyguç tarafından paylaşıldı.

1. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    Antrenmanlarda nabız saati çok etkili oluyormu? Ne gibi faydaları var? Birde nabız saatinin olmazsa olmaz ek özellikleri ne olmalı?

2. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben elimdekini satacaktım hiç kullanmadım ve eksikliğini de hissetmedim diye.

ama sonradan yağın yakıldığı nabız değerlerinin belli değerler olduğunu okudum. bu nabızlarda sürmeye çalışmak için satmamaya karar verdim.

3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Harcanan kaloriyi göstermesi motivasyon sağlıyor, Güvenli ama aynı zamanda da etkili nabız aralığında kalınmasını sağlıyor (sesli sinyalle uyarı veriyor). Olmazsa olmaz değil tabii. Sporcular için ise antremanı yönetmek için muhakkak kullanılıyor.

4. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    Etkili nabız aralığımı nasıl tespit edebilirim. Birde sesli sinyal neye göre veriyor max nabızdamı etkılı nabız dısındamı ?

5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çoğu saatte bu özellik var. Ayarlanan nabız aralığının ister üstüne çıktığınız, isterse altına indiğinizde sesli sinyal verip sizi uyarıyor.
    şimdi alt ve üst nabız sayısını neye göre hesaplayacaksınız. Önce maksimal nabızınızı hesaplayacaksınız. Site içinde pek çok defa tekrarlanmış arama ile bulabilirisiniz. Sonra sizin için uygun olan yüzdeyi bulacaksınız Örn max nabızın %60 ile %75 aralığını seçebilirsiniz. Bu yüzde aralık sizin amacınıza göre seçilebilir ve yine site içinden okumanızı önereceğim . Sizi yanlış yönlendirmek istemem farklı yaklaşımlar var. Örneğin benim üst sınırım kendim için tehlikeli bulduğum 155 . Bunu seçerken sportif olarak düşünmedim sadece yaşım icabı bu rakamın üstünde pek fazla kalmamam gerektiğini düşünüyorum. Zaten istesem de çok fazla seyretmem mümkün değil

6. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    koşu bantlarındaki fat burn gibi yani, iyi yöntem :)

7. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Spor yaparken en iyi şey yaptığın sporu ölçmektir. Bunun için bir takım aletler gerekir. Nabız saati de bunlardan birisidir. Ölçmenin önemi yaptığın sporun şiddetinin az mı çok mu olduğunu ölçerek görürsün. Bir sonraki antremanında hangi şiddette yapacağını planlarsın. 6 sene önce Polar nabız saati almıştım. Çok faydalandım. Bu sene GPS liler çıkmış. Suunto Ambit satın aldım. Neredeyse herşeyi ölçebiliyorum. Bisiklete binme şeklim değişti diyebilirim. Kesinlikle nabız saati gibi bir ölçme cihazına sahip olmalısın.

8. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    çok sağolun ilgilenenler için en kısa zamanda alacağım fakat hangı markaları tercıh etmelıyım max 100tl butcem var bırde polarlara gogus bantındakı pıl degısmıyor denıyor dogrumu ?