Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nabız Antrenmanı nasıl yapılır...

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında mehmet faruk türker tarafından paylaşıldı.

1. mehmet faruk türker

mehmet faruk türker Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ;

Bir kaç yıldır bisiklet kullanıyorum, ilk başlarda hayallerimi süsleyen bisikletimi alalı 4 ay falan oldu (Specialized Tarmac Elite) bi kaç sefer federasyonun düzenlediği uluslar arası yarışlara ferdi olarak katıldım fakat anladım ki bu iş zaman istiyor. Ve aldığım bu bisikletinde hakkını vermek istiyorum. Çok fazla zamanın olmadığı için evde antrenma yapamıyorum fakat bu sorunu da trainer alarak çözdüm. Şimdi sizden nabız antrenmanını trainer üzerinde nasıl yaparım trainer da nasıl antrenman yaparım ( Aslında Trainer antrenman için değil biliyorum :D ) nasıl kendimi bisikletimin hakkını verecek kıvama gelirim ? Yardımlarınızı bekliyorum...

2. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    bu konuda daha önce interval ve fartlex antrenmanı diye bir konu açmıştım. onu arayıp bulursanız faydalı olabilir.

mehmet faruk türker bunu beğendi.
  3. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    dediğiniz şekilde arama yaptım ama ben bulamadım, siz ekleyebilir misiniz?

4. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    mehmet faruk türker bunu beğendi.
  5. Serdar Unalan

Serdar Unalan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Erdal bey yazdıklarınızı dikkatle okudum ve teşekkür etmek isterim bu bilgileri herkesle paylaştığınız için .
    Müsadenizle bir soru sormak isterim.Bisikletle koşunun farklı kas gruplarını çalıştırdığı(destekleyici anlamda) dolasıyla antrenman proğramında ikisine birlikte yer verilmesi gerektiğini okumuştum bir yerlerde. Bunu uyguladığımda da daha önce almadığım neticeyi almaya başladım Kosu mesafelerim arttıkça (15 km+) Bisiklet mesafelerim artmaya başaladı (100 km+) Tüm bunları ise 6 ay gibi bir sürede yaparak kişisel tüm rekorlarımı kırdım. Şu an ise Antalya yarı maratonuna kayıt yaptırdım ve zaman önemi olmadan ilk yarı maratonumu koşmayı planlıyorum.Bu açıklamalardan sonra sorum şu : Bisikletle koşuyu onermiyorum demişsiniz . Bende ise tam tersi bir sonuç oluştu. Bisiklet ile kosuyu neden önermiyorsunuz.

6. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    koşu ve bisikletin kas guruplarını farklı şekillerde çalıştırması gerekçesiyle öyle söylemiştim. burda sorun daha çok koşucular için. çünkü bisiklet koşu branşında kullanılması elzem olan çabukluk ve uzun fule özelliğini biraz azaltıyor. bisikletçiler içinse uzun koşu antrenmanları biraz ritim bozulmasına neden olabiliyor. ama biyolojik sistemler aynı. aerobik sistem kullanıldığı için iki sporun da birbirine yardımcı durumları var. yalnız koşuda aerobik sistemi daha kısa sürede ve daha hızlı güçlendirebilirsiniz. sizdeki durum da biyolojik sistemdeki bu gelişme sebebiyle oluşmuş olmalı

Serdar Unalan bunu beğendi.
  7. Serdar Unalan

Serdar Unalan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkürler Erdal bey dediğiniz gibi koşunun aerobik sistem üzerinde ki etkisi çok net artık çok daha derin nefesler alabiliyorum. Anladığım kadarıyla yarışma düzeyinde ama ciddi dereceler hedeflendiğinde koşu ve bisikletin birbiri üzerindeki olumsuz etkileri açıga çıkıyor. Bu durumda benim gibi hobi olarak ve sağlık için spor yapanlarda çok dikkate alınmayabilir .Sevgiler

8. mehmet faruk türker

mehmet faruk türker Üye

Seviye:
    hocam teşekkür ederim dedikleriniizi uyguluyorum 2 haftada bişeyler oldu :D ama bacaklarımda ki yanma ve laktik asit sorununa çözüm bulamadık bide şekerim çok düşüyor. uzun yol antrenmanı yaparsam faydalı olacağına inanıyorum. saygılar iyi forumlar

9. mehmet faruk türker

mehmet faruk türker Üye

Seviye:
    Merhaba öncelikle teşekkür ederim ben makine imalatçısıyım işim oldukça ağır o yüzden haftada bir iki defa falan binebiliyorum bunu çözebilmek için trainer aldım aslında son 3 haftadır bir gelişme olduğunu düşünüyorum ama psikolojik de olabilir. elinizdeki idman proğramlarını benimle paylaşırsanız çok sevinirim... ( Bülent Boya)