N11.Com Hakkında

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Merhaba Değerli Forumseverler;
Daha önce n11.com sitesi hakkında konu açılmış fakat kafam iyice karıştı :eek:
Kısa n11.com sitesinin + ve - yönlerini yazarsanız sevinirim , hem ben hemde siteden alışveriş yapacak arkadaslar için aydınlatma olur.
Diğer konuyu temize çıkarma olarak düşünürsek sizce bu site ne kadar güvenilir?

İyi forumlar.

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
n11.com içerisinde farklı farklı mağazaların olduğu bir avm gibi online satış sitesidir.
İçerisinde bulunan online mağazalardan iyi hizmet verenler olduğu gibi kötü hizmet verenler de olacaktır.
Mağazanın puanına ve satışlarına yapılan yorumlara bakabilirsiniz, ebay mantığı gibi bir işleyişi var.
Stok pproblemi yaşanabiliyor, çünkü mağaza sahiplerinin kendi online siteleri de mevcut, stok çift taraflı stok kontrolünü yapabilecek e-ticaret siteleri mağlesef yok.
Almadan önce stok sorabilirsiniz.
İade ve değişimlerde önce n11 üzerinden talep açmalısınız, bu talebi oluşturmazsanız mağaza iade veya değişim yapamaz, çünkü bütün sistem n11.com üzerinden ilerliyor.

Bunları nerden biliyorum, çalıştığım şirketin n11.com üzerinden de online mağazası mevcut. Oradan da satış yapıyoruz.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Aliexpress ve ebay tarzı bir site anladım..
Alacağım ürün saat ve ürünün satan mağaza ''SaatX'' diye bir site
(link)
Ne kadar güvenilir acaba ? bi bilgisi olan var mı?

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Başka alısverıs yapan var mı?
Site hakkında görüslerinizi merak etmekteyim

Tepki
23
Bisiklet
Peugeot
Biz N11 den alışveriş yaptık çok iyi bir site hiç bir sıkıntı yaşamadık indirimde vermişlerdi o zaman..:)Baya iyi ama bisiklet çeşitliliği yok..

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Anıl Çobanoğlu
Hmm kafam tam karıstı suan :D tam vazgecmistim sizin bu yorumunuz aldı götürdü :D

Enes Şahbaz

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Cube
bol bol indirim çeki dağıtan site onların sayesinde tüm kamp malzemeleri çok ucuza dizdim diyelim indirim çeki + enpara ile internet alışverişlerinde %20 iade kampanyası birleşince nerdeyse alacağım şeyin yarı fiyatına aldım :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Enes.Şahbaz
Hmm güvenilir bi site yani , o zaman bende bu siteden alısverıse baslayayım .. :)

Muhammet65

Üye
Tepki
54
İsim
Muhammet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konuyu hortlatmış olacağım bir sorum var
n11 üzerinde yurtdışı satışları gözüküyor ordan yapılan alışverişlerde ekstra vergi ödüyor muyuz yoksa orda ne yazıyorsa o mudur?

apocalypse

Üye
Tepki
20
İsim
Abdullah Ö.
Bisiklet
Cannondale
n11 üzerinde yurtdışı satışları gözüküyor ordan yapılan alışverişlerde ekstra vergi ödüyor muyuz yoksa orda ne yazıyorsa o mudur?
Ben alışveriş yaptım. Ekstra bir para ödemedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benimde şu an yolda olan ama henüz gümrüğe gelmemiş iki ürünüm var. Açıklama bu şekilde... Gümrükle falan uğraşmak yok. Ürünler elime ulaşınca tekrar yazarım.

242019 dosyayı görüntüle

Atakan K.

Aktif Üye
Tepki
372
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ek bir ücret ödemiyorsunuz ama genel olarak 2-3 katı fiyatlara satıyorlar ürünleri ve çoğunluğu aliexpress üzerinden alıp gönderim yapıyor. Aynı ürünü aliexpress üzerinden kendiniz alırsanız çok daha ucuza almış olursunuz. Kapınıza gelen ptt memuruna vergiyi nakit olarak siz ödersiniz sadece. Ürün bedelinin %18i + 7-8 lira civarı cart curt vergisi alıyorlar. Çoğu satıcı ürün bedelini 2-3 dolar girdiği için 18 lira vergi çıkıyor genel olarak. Satıcıya siparişten sonra mesaj atıp bedeli düşük girebilir misiniz diyenler oluyor işi garantilemek için. Çok büyük bir kısmı olumlu cevap alıyor. Yani siparişi kendiniz verirseniz çok daha ucuza alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet65

Muhammet65

Üye
Tepki
54
İsim
Muhammet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atakan K. sanırım 7 8 lirayı artırmışlar 10 lirayı geçmiş o ücret ama bakınca dediğiniz gibi biraz daha uyguna geliyor acaba istenen her ürün için ayrı 10 tl mi ekleniyor ?
cevaplarınız için çok teşekkürler :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ekstra ücret çıkmıyor. Sepette gözükebiliyor veya ürün ücretine yansıtılmış oluyor. PTT değil firmanın anlaştığı kargo firması dağıtıyor. Hepsiburadadan bir ürün aldığımda ek bir ücret ödemedi ve yurtiçi getirmişti. 15 gün diyordu ama 20gün falan olmuştu elime ulaşması.

roycolt

Üye
Tepki
109
İsim
Anıl
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
güvenilir sitedir herhangi bir şekilde paranız içeride kalmaz.

Safa Kaplann

Get out and ride.
Tepki
193
İsim
Safa BÜYÜKKAPLAN
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben ürün aldım n11 üzerinden yurt dışından. Hiç bir ek ücret ödemedim ve ürün 10 günde elimdeydi.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçen sene mini çamurluk almıştım ama istediğimden farklı renk gelmişti. Pek dikkat etmiyorlar.

Atakan K.

Aktif Üye
Tepki
372
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atakan K. sanırım 7 8 lirayı artırmışlar 10 lirayı geçmiş o ücret ama bakınca dediğiniz gibi biraz daha uyguna geliyor acaba istenen her ürün için ayrı 10 tl mi ekleniyor ?
cevaplarınız için çok teşekkürler :)
Her paket için tek vergi çıkıyor. İçerisinde 2-3 ürün olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet65

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Satıcının onay vermediği yani reddettiği siparişin ücretini 3 gün içinde iade ediyorlarmış. Sırf şundan milyonlarca TL gelir elde ediyor olabilirler. Gittigidiyor'da başıma geldiğinde, bir saat içinde para kartıma yatmıştı. Ayrıca Gülcenbay Bisiklet midir nedir bu satıcıyı kesinlikle tavsiye etmem. İki kere mağdur ettiler beni bu iptaller yüzünden. Elinde yoksa satıştan çek malını. Stok sormama "N11'de gözüküyorsa büyük ihtimaller stoktadır" diye cevap veriyor. Bakıp cevap versene. Sonra sipariş geçince iptal ediyor. Hiçbir şekilde özür de dilemediler.
Ayrıca N11 resmen firmaları koruyor. İptal edilen siparişe yorum yapamıyorsunuz. Satıcının sorumsuzluğu yanına kâr kalıyor.