Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Müzik aletini nereden almalı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mavinehir tarafından paylaşıldı.

1. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar başlangıç için gitar bakıyorum.Gitar klasik olacak.Bir de çocuk için çalabileceği müzk aletleri bakıyorum.Mesela melodika.İnternette borulu melodika fiyatları 35 -60 civarı gördüm.Biraz pahallı geldi.Gİtar için ise market gitarı olsun istemedim.70 -150 tl gibi bir rakama istiyorum.Şöyle bir site buldum.Gitar : Gitar Klasik Manuel Raymond Naturel MRC275Y (KILIF HEDİYE) (Müzikaletleri.com)Bu site ve gitar nasıldır?Melodika ,Gİtar ve başka tarz müzik alet alabileceğim çocuk ve yeni başlayanlar için alabileceğim önereceğiniz bir yer var mı?

efeyuceer bunu beğendi.
  2. efeyuceer

efeyuceer Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İnternet işine kesinlikle girmeyin derim yani istanbulu pek bilmem ama melodika bi mızıka dahi olsa gidip görün alın.çocuk içinde aynı şekilde onu da alın yanınıza yarım saatinizi bile almaz onun beğendiğini görerek deneyerek almış olursunuz hem hevesi artar enstrümana bağlılığı artar.illa internet derseniz de bazı bilindik müzikevlerinin internet satış sitelerinden bulabilirsiniz google a yazdıktan sonra linkteki gitar başlangıç için iyidir ama öğrendikten sonra yetmeyecektir başlangıç için daha kaliteli bişey alırsanız daha iyi olur daha uzun ömürlü olur

3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    İnternetten olmaz hocam bu işler.

4. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    Verdiğim sitenin yerini otobüsle geçerken görmüştüm.Büyük bir yer olduğu ve siteside biraz düzgün göründüğü için düşündüm.Ama evet internetden vermek iyi değil.Belki burayı bilen varsa fikrini alıp buraya bizzat gidip görme niyetim vardı.Hediye için düşündüğümden kullanacak kişiye başlangıç için bir fikir olsun istedim.Belki kullanmayacak veya farklı bir tarz gitar isteyebilir.

5. efeyuceer

efeyuceer Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    O zaman bu durum için gitar olarak uygun bir gitar siteyi bilmem yalnız@mavinehir

mavinehir bunu beğendi.
  6. muhisu

muhisu Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    konuya çok hakim değilseniz, internetten müzik aleti almayın derim. beyoğlu tünelden karaköye doğru inen yokuş üzerinde birçok müzik aleti satan yer var. gidin orda tek tek deneyin aletleri. kimse birşey demez. bir bilenle giderseniz daha iyi olur.

GÖK TÜRK bunu beğendi.
  7. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mavinehir

Bir müzisyen olarak tavsiyem : İlk defa müzik aleti alıyorsanız kesinlikle internetten almayın :) İlk defa değilse de internetten almayın. Gidin elinize alın tellerine vurun, tınısını duyun gitarın. Ağacına bakın ağırlığına bakın vs bunun gibi bir sürü etmen sayılabilir. Ama ilk defa alırken mutlaka yanınızda bu işlerden anlayan biriyle gidin yoksa uygun olmayan ürünleri size satabilirler tabiri caizse kazıklanırsınız özellikle tünel civarındaki müzik mağazalarında çakal doludur. Sanırım İstanbuldasınız Tünel civarında ordan Karaköye inen galipdede caddesi var. O cadde üzerinde Zuhal Müzik veya Do-re müziğe bakabilirsin köklü mağazalardır. Ordaki herhangibir mağazayada bakabilirsin. Ama eğer iyi anlamıyorsanız bu işten , yanınızda mutlaka ama mutlaka anlayan biri olsun. Esenlikler.

Tolstoy ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
    Son düzenleme: 11 Haziran 2015
  8. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Verdiğiniz link istanbulun en büyük müzik mağazalarından zuhal müzige ait. Mağaza uzun yıllardır taksim tünel de hizmet vermekte. Ancak enstruman işi için ben de internet alışverişini önermem. Ne aldığınızı biliyor olsanız bile enstrumanı görmeden dokunmadan sesini duymadan almanız riskli olur. Derseniz ki ben zaten anlamıyorum bu işlerden, yine de size görerek almanızı tavsiye ederim. Alacağınız gitar için market gitarı olmasın demişiniz ama 70-150 tl arası gitarlar da ortalama olarak market gitarı sınıfına girer. Gidip 500 dolar da verin demiyorum ancak internetten, forumlardan biraz araştırma yapıp ve bütçenizi biraz daha yükseltmeye çalışıp bir kaç marka model belirleyin kendinize ve taksim tünel tarafına gidin. Bu lokasyonda linkini verdiğiniz zuhal müzik dışında yığınla müzik mağazası dolu. Mümkünse bol bol gezin soru sorun ve aklınıza yatanı alın. Son olarak pazarlık yapmayı da unutmayın.

Tolstoy ve GÖK TÜRK bunu beğendi.
  9. Kahveci

Kahveci Kıdemli Üye

Adı:
    Cem Kahveci
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İstanbul'da avrupa yakasındaysanız ilk bakacağınız yer tünel'dir. Defalarca yazılmış ama bir de ben yazayım da emin olun. :D

Tolstoy ve GÖK TÜRK bunu beğendi.
  10. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  11. Kerem Özbayrak

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Samet BÜYÜK Enteresan bir durum olmuş. Geçtiğimiz sene zuhal müzikten kawai dijital piyano satın aldım. Önce telefonla bilgi almak istediğimde bana müzikaletleri.com sitesinden bakmamı söylediler. O sıralarda arama motoruna zuhal müzik yazıp ilgili linke tıkladığınızda da müzikaletleri.com sitesi açılıyordu. Siz deyince kontrol ettim siteler ayrılmış. Belki bu site bayi durumunda satış yapıyor olabilir artık. Dediğiniz gibi şu an zuhal müziğin ayrı bir sitesi var.

GÖK TÜRK bunu beğendi.
    Son düzenleme: 11 Haziran 2015
  12. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Kerem Özbayrak olabilir abi bende 2011 de Roland Gw-8 klavyeyi muzikenstrumani.com da incelemiştim, sonra zuhal müziğin satış yaptığını anladım öyle yazıyor çünkü sonrasında ise mağazadan gidip almıştım. Belki bi kaç siteden böyle satış yapıyordular abi ve dediğiniz gibi şimdi ayrıldılar. Öğrenmiş olduk ikimizde sanırım farklı birer site:)

13. Kerem Özbayrak

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Samet BÜYÜK Hocam tekrardan baktım muzikaletleri.com ile muzikenstrumani.com sitelerini karıştırmışım. muzikaletleri.com sitesi hakkında bilgim yok :)
    Untitled-1.jpg

GÖK TÜRK bunu beğendi.
  14. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Kerem Özbayrak sıkıntı yok abi olabilir böyle şeyler, çözdük sonuçta olayı önemli olan bu :)

15. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    Cevaplar için sağolun. 4. mesajda belirttiğim gibi hediye için düşündüğümden bu fiyat aralığı istemiştim.Yinede 100-120 tl fikrim var.Farkındayım fazla bir kalite olmayacak ama bu kullanacak kişiye hem müzik hemde enstrumanla ilgili bir fikir vermesi için aslında.Bende zamanında hiç düşünmeden Tünel'de bir mağazadan gitar almışlığım var.Hala da bende durur.İyi bir şey değil tabi.Ama kafa dağıtacak kadar idare ediyor.Zuhal müzikte de(müzikenstrumanı.com) en uygunu 155 tl var.Bu ayar aslında benim düşündüğüm.

16. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    O yokuş Galip Dede Caddesidir. Müzik aleti almak için doğru bir yerdir. Bir çok dükkan vardır, kıyaslama imkanı olur.

17. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  18. kadir karakaya

kadir karakaya Kıdemli Üye

Adı:
    kadir
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bugunlerde beyaz esya dukkanlarinda herseyi satiyorlar cep telefonundan laptoptan bisiklete cimento dan saksafona... oralara bakmanizi onerebilirim. Hem pazarlikta yapiyorlar:koptum::koptum:

19. Tolstoy

Tolstoy Aktif Üye

Adı:
    Muhammet A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben iki yıl önce gitar hocamın önerisiyle cangöz müzikten klasik gitar almıştım. Hala kullanıyorum. Bir kere telini değiştirdim, çokta memnunum. Bakırköy deki şubesinden almıştım. Fiyatı 130 liraydı. Birde istiklal ile galata kulesi arasındaki caddede dükkanları var. Çokta ucuza kaçmamak lazım. Çünkü enstürmanın her perdesine bastığında notaları çıkarması gerekir. Hocam bide alırken unkapanından uzak dur demişti. Heralde oradaki 50 liralık gitarlar için söylemişti.

20. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    Ortalama fiyat 100-150 civarı başlangıç için.Cangöze bakabilirim.Aklımda tünel civarındaki yerlere bakmak var.