Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Müziği Nasıl Dinliyorsunuz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Ben bir şeylerle uğraşırken fon olarak dinlerim. Televizyonda PowerTürk açık olur ve öyle dinlemiş olurum. İnternette gezinirken, çizim yaparken fon olarak çok iyi gidiyor. Özellikle uyurken dinlemeye bayılırım. Onun dışında sadece vakit geçirmek için dinlemem. Bisiklet esnasında henüz dinlemeyi denemedim çünkü mp3 dinleten cihazlara henüz yatırım yapmadım.

2. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Her an, her koşulda. Bunları ''ayaküstü'' tabir ediyorum. Müziğin keyfini çıkartarak dinlemek, müziğe zaman ayırmak ise bambaşka. Sırf bunun için Hi-Fi (High Fidelity) ses sistemine yatırım yaptım. Henüz amatör bir sistemim var. İlerde kendi evim olduğunda sadece müzik dinlemek için bir odayı gerekli akustik düzeni sağlayarak Hi-Fi (çok param olursa Hi-End :)) sistemime ayıracağım.

3. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mümkün olan heryerde...Herkoşulda...Müziksiz bir hayat düsünemiyorum.En keyifli arabada müzik dinlemek...

4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Herzaman heryerde dinlerim. Ama özellikle otobüs yolculuklarında çok daha fazla keyif alıyorum.

5. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    İkarus otobüslerde mükemmel oluyor...Biraz uzun yolculuk yapınca kafa mafa kalmıyor :)

Oksal Özdöl bunu beğendi.
  6. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    :D ewt öyle. Ama benim bahsettiğim şöyle konforlu bir otobüste uzun yol yolculuğu idi ( neoplan ve setra favorilerim)

ahmetdogan bunu beğendi.
  7. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    eger sakin sakin resim yapiyosam, oyun yaziyosam, yeni basladim manipulasyon islerindeysem sakin bi prog rock tercih ediyorum,geri planda..
    kizginsam,ofkeliysem,acelem warsa heavy metal ya da daha agresif seyler dinliyorm, yuksek seste..
    sakinlesmem gerekince de ambient tarzi ya da soft rock parcalar dinliyorm,sesi bana kalmis:)
    ama bazi gunler 24 saat bile dinledim oluyo,uyurken dinledim seyler beynimde yer isliyo,allah allah ben bunu nerden biliyorm oluyorm..
    zaten benim icin suanda en onemli seyim saatim, laptop um,mp3playerim..ozellikle aklima takilan bi parcayi ya da aklima takildigi zaman muzik dinleyemezsem cok agresiflesebilirim:D

8. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    Herkoşulda müzik uyurken dahi, bir iştoplantısı vs. müziksiz bir ortamdan geliyorsam ilk işim müziği açmak olur.Bisilet kullanırkende mp3 player dan dinliyorum.
    Sadece yalnız kalıp uzaklaşmak istediğimde sık sık dinlediğim müzikleri dinlememeye özen gösteriyorum....

9. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim mp3 playerımı benden alın ben sıkıcı bir adam olurum :D bisiklette yürüyüşte çalışırken uyurken her zaman dinlerim onunla zaman daha hızlı geçiyor bence

xcangel bunu beğendi.
  10. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ama en zevklisi nedir arkadaşlar bilirmisiniz?
    Müziği dinlerken onlara eşlik etmek :)
    Enstruman çalan arkadaşlar benim duygumu anlayabilir :)

Öfkeliyken Slayerle birlikte...Eğlenirken Metallica ile Kirk abimizin sololarına yardım ederim :)

Eğer sevinçden sarhoş olmuşsam Jimi Hendrixle Blues-Rock yapmaya bayılırım :)
    Ama tüm sololar bana ait olur :D

Müziği dinlerken yiyen arkadaşların bu kadar çok olması çok sevindirici :)
    Ruhun gıdasıdır...der bitiririm :)

ahmetdogan ve cruphasulie bunu beğendi.
  11. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    uyumaya çalışırken,bilgisayardayken,bisikletimi silerken,düşünürken,yürürken,çalışırken,sinirliyken,mutluyken,konsere giderken,konserden cıkarken,zaman geçirirken,sevişirken v.s. v.s. . günlük yaşantımın %80ini müzik..genelde kulaklıkla dinlemeyi tercih ediyorum, evdekilere eziyet etmemek için, ve her an müzik dinleyebilmek için..ayrıca kulaklıkla dinlerken hayattan bağlantım kopuyo,hiç kimseyi duymuyorum,telefonumu duymuyorum,dünyadan uzaklaşıyorum...eğer bangır bangır müzik dinlemek istersem, garaja iniyorum, wes borland tan ( limp bizkitin elektro gitaristi..) kaptığım hareketler eşliğinde kopuyorum ( o hareketler ne dien olursa die söylüyorum limp bizkit - take a look around klibini izleyin görürsünüz =) )

12. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    müziği hayatım kadar seviyorum..
    evdeyken odamdaki home theathre dan dinliyorum.
    dışardayken eğer hiç bi şekilde dinleyemiyorsam kendim söylüyorum:)
    tamamen 80 lerden parçaları dinlerim.günümüzdeki türkçe müziği hiç sevmiyorum diyebilirim..

13. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Home Theatre yerine, stereo bir sistem edinirsen inan hiç duymadığın sesleri duyacaksın Özgür. Aynı parçaları kendi evinde 5+1 ile dinleyip, bana geldiklerinde benim sistemle dinlediklerinde ''aa, bu tınılar bu parçada var mıydı ki?'' diyen arkadaşlarım var :) Çünkü ''müzik stereo'da dinlenir''... Home Theatre'lar sesi dağıtıyor ve bazı tınıları yok ediyor.

14. psychedelic68

psychedelic68 Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle müzik dinlemek bana göre başlıbaşına bir eylem. Pek müzik dinlerken ayrıca yaptığım iş yoktur(walkman ayrı bir konu). bilgisayarıma bağladığım eski model parametric equalizerli bir setim var. 200er wattlık bass ve tizden oluşan hoparlörlerimi ,hem karşısındaki koltuğa oturduğum zaman hem yatağıma yattığım zaman, onlardan en iyi verim alabilcek şekilde duvara monte ettim. 15 senelik alet olmasına rağmen ve sol bass hoparlörde ufak bir yırtığı olmasına rağman beni hala tatmin etmeyi başarıyor, her türlü soundu verebiliyor kerata.:)mükemmel derinlikleri var, pink floyd dinlerken süper oluyor.Hatta bazen yırtık kabinden gelen ufak cızırtı bana daha çok keyif bile veriyor desem yalan olmaz. eskiyi canlandırmamda yardımcı oluyor.:)

müzik dinleme keyiflerimin arasında pazar sabahı kahvaltısından sonra evdeysem eğer genelde Ella Fitzgerald hanımefendiyi dinlemeden yapamam. Çayımı alır ve otururum karşısına,ama sonradan hatunun enerjisinden ayakta dinlemeye başlarım:D ..onun yanında duke ellington,glenn miller,doris day,shirley bassey,diana schuur, ray charles...vs 50lere geldiğimde yep yeni bir tarz rock'n roll; elvis,shakin stevens,gene vincent vs...60lara geliyoruz acid kendinden behsettirmeye başlıyor.beatles,pink floyd,deep purple,led zeppelin,doors,jethro tull,animals...... abilerimize zaten ne diyebilirim ki...iyi ki varolmuşlar..müzik tarihine adlarını kazımışlar. 2000'lerde onların sound'unu mumla arıyoruz.:(

Yeni çıkmaya başladı sanırım, daha doğrusu Türkiye'ye yeni gelmeye başladı, 5.1 destekli audio albümler var. Bütün enstrümanlar bölünmüş vaziyette. Bir kaç albüm gördüm öyle. Sistemde süper keyifli olabilir dinlemek.

15. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    5.1 olarak bölünmüş audio mu?:unsure: DVD, konser kaydı vs. belki, ama normalde 5.1'de müzik dinlemek... SACD (Super Audio CD) olabilir mi acaba bahsettiğin? Çok kaliteli bir medyadır bu. SACD çalarlar ile kullanılabilirler sadece. ''Gerçeğe en yakın...'' diye tabir etsem yanlış olmaz sanırım.

16. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bisiklet üstünde dinlemek isterim ama yolda tehlikeli oluyor araba seslerini duymamak vb gibi sorunlar yaşayabiliyorum,o yüzden bisiklet binerken dinlemem,arabada,evde kısaca heryerde dinlerim

17. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    müziği günün ritmine göre dinlemek gerek....çalışırken radyoda dinlediğim jazz ya da türevi melodiler...bisiklet üstünde ya da yolculuk yaparken dinlediğim elektronik parçalar ve elbette şarap içerken eşlik eden blues türevi ya da latin ağırlıklı çalışmalar (eh tabi deep purple ya da dio dinlerken biramı yudumlamak).....

18. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar hiç Türkçe müzik dinleyen yokmu yahu.Habire yabancı parçalardan bahsedilip duruyor elbetteki tercihler tartışılmaz ama kendimi Almanyada falan yaşayan Türkiyeyi hala geleneksel motiflerde düşleyen gurbetçiler gibi hissettim:):) Tabeki şaka ama şimdi Sezen Aksu söylerken pek çok yabancı müziği pas geçerim.
    Ruhunuz gıdasız kalmasın herkese sevgiler..

19. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    ...ama tanju okan şarapla iyi gider...eski 45 likler biranın en güzel dostudur...eh portecho (sadece vokali yabancıydı galiba) sağlam bir elektronik grubu....wax poetic ve nil....dinlenmenin en güzel yöntemlerinden..tabi senin asıl duymak istediğin, elinde rakın karşında dostun ve yanık bir keman sesiyle hafifçe birşeyleri boğazına düğümleyen ezgiler ve tabi bir o kadar coşkulu kanun taksimi....tabi içkisiz de olur..... :)

20. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    alkolsüz alıyım ben, hepsi biarada ağır gelir, heleki rakı kokusu bile ortamı mahfedecek derecede yane.Ayrıcada alkol kullanmak sağlığa zararlıdır::):):