Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mutlaka alınması gereken aksesuarlar anahtarlar v.s

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında abdsykn tarafından paylaşıldı.

1. abdsykn

abdsykn Yeni Üye

Merhabalar arkadaslar 10 gün kadar once Salcano city fun 70 sehir tur bisikleti aldım simdilik gunde 10 km falan anca kullanabiliyorum.İleride daha uzun sürüsler planlıyorum.Bisikleti şu an alındıgı gibi kullaniyorum hicbir aksesuar almadım bana mutlaka şunu al diyebileceğiniz birsey varmı örn:suluk, ön arka uyarı ısıkları pompa vs gibi şimdiden tesekkurler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Resul Özbarlas

Resul Özbarlas Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kask ve eldiven :)

Reha Oğuz Altuğ bunu beğendi.
  3. Reha Oğuz Altuğ

Reha Oğuz Altuğ Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ve gece sürecekseniz ışıklandırma

Resul Özbarlas bunu beğendi.
  4. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kesinlikle kilit. mümkünse u kilit

5. Baki S.

Baki S. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kullanım sürelerimiz ve planlarımız benzer sayılır :) Benim ihtiyaç duyduklarım gece de sürdüğüm için ön arka aydınlatma, kilit, pompa ve iç lastik ya da yama. Suluk eksikliğini hissetmedim. Yama iç lastik alyan takımı gibi malzemeleri koymak için sele altı ya da kadroya takılan çantalardan alabilirsiniz. Ama ilk aldığım ekipmanlar kask ve eldivendi yoksa mutlaka edinin. İyi sürüşler

6. abdsykn

abdsykn Yeni Üye

Öncelikle herkeze tesekkurler ön arka ısıklandirma almayı dusunuyorum birde xlc anahtarlı barend hakkında fikirleriniz nedir kullanıslı bir seymi?

7. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle güvenlik ekipmanları. Kask ve eldiven bunların başında geliyor.

Ben bisikletinizi bir yere kilitleyip gitmenizi tavsiye etmem ancak bazen acil durumlarda ihtiyaca ayrılabilir vs. bir kilit bulundurmanızda fayda var.

Bunlardan sonra basit patlaklar için de bir tamir seti yanınızda olursa iyi olur.

8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Asagidaki linki incelerseniz size fikir verebilir. Ayrica kendiniz onceliginizi buradaki aciklamalara gore belirlersiniz:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=132761&highlight=

Uzun soluklu turlar yapiyorsaniz suluk almaniz size kolaylik saglar. Boylece pedallamaya devam ederken durmaniza gerek kalmadan su icebilirsiniz. Plastik suluk kalitesiz ise koku yapabilir, sicak havada icindeki sivi asiri isinabilir, soguk havalarda donma riski dogurabilir. Bu nedenle butcenize ve kullandiginiz kosullara gore aluminyum - celik - termos tipi suluklarda dusunebilirsiniz.
    Nefes alan ve ter tutmayan kiyafetlerde aklinizda olsun. Tur yaptiginiz zaman konforunuzu arttirdigi gibi, serin havalarda ter tutmamasi, cabuk kurumasi ve ruzgara karsi daha fonksiyonel olmasi nedeniyle sagliginiz acisindan da faydalidir...

Bisikletiniz hayirli olsun!
    Trafikte herkesin birbirine saygili oldugu yollarda, kazasiz, belasiz, arizasiz, patlaksiz keyifli pedallar :)

9. abdsykn

abdsykn Yeni Üye

Kask,eldiven,on arka ısık,kilit ok.Tamir seti yerine sıvı patlak önleyici alsam nasıl olur?

10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Cok iyi bilmiyorum ama sivi patlak onleyiciler belli boya kadar patlaklar ve belli bir sure icin gecerli sanirim. Urun aciklamalarini incelerseniz detayli bilgisi vardir. Siz yinede bir pompa, kolay sokup takmak icin levye, "yapabilirim" derseniz yama seti veya kolay olsun derseniz yedek lastik bulundurun. Her zaman olmasa da uzun mesafe turlayacaginizda yaniniza alin basiniz agrimasin.
    Neden derseniz; bu pazar tur yaptigimiz arkadaslardan birinin sibopu durduk yere ariza yapti. Ne yapsak sibop sorunu gecmedi. Yedek lastik takip devam etti. Kaldi ki sibop sorununu halletsek bile kacan havanin yerine basilmasi icin pompa gerekiyordu. Bu tip sorunlarda patlak koruyucunuz olsa bile size faydasi olmaz...

11. abdsykn

abdsykn Yeni Üye

çok teşekkürler pompa ve tamir setide alıyoruz ;)