Mustafa Sayar ve Doping

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi selam, yarış öncesinde denetleyecek demişsin ama bu çözüm değil ki. Sonuç aylar sonra alındıktan sonra ister önce ister sonra :)

Benim tahminim şu: Türkiye'de bir çok bisikletçi hem bisikletinde hem de gıda alımında etik davranmıyor (yarışa girmeden önce 10 tane coraspin alanını bizzat gördüm). Nasılsa durumunun derece yapmasına müsait olmaması nedeniyle. Zaten tüm yarışa katılanlar da sorgulanmadığından derece yapmayanlar yaptıklarıyla kalıyorlar.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bahadır Gürel

sonuç aylar sonra alınmayabilir tıpta teknoloji ne alemde ,anında belli olacak anında ,yarışa girmeden önce anında belli olacak ben bundan bahsediyorum yarış sonrasındada bir test daha gene anında belli olacak kesin sonuç şıkır şıkır işleyecek sistem , teste girmek zorunda tüm yarışçılar kurallar sert olacak girmeyen tüm yarışçılar aforoz edilecek ...yoksa hiç bi önemi yok benim için ,dünyada ve burada ki bisiklet yarışlarının ,
şike yapmış bisiklet yarışçılarını seyretmek pek bana haz vermez açıkçası, lens amca neydi ,abd balonu öyle bi patladıki national kanalda günlerce verdi ve günlerce tekrarda lens sonunda doping yaptım dedi herkes konuşsun maskeler düşşün ve de görelim gerçekleri,avrupa bisiklet yarışları doping tarihi diye biri kitap yazmalı bence,
tek tek isimleri yazmalı..araştırmacı gazeticilik budur .

Tepki
18
Bisiklet
Ghost
aynen katılıyorum size, bu işin üzerinde dediğiniz gibi detaylı bir araştırma yapılıp tek tek yazılmalıdır..

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
Az önce böyle bir konu videoya denk geldim ve şok oldum. Benim merak ettiğim acaba doping kullanan kadın bisikletçilerde de bu problem yaşanıyor mu?

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fixie Cem
Dostum bu tam anlamı ile doping değil.
Bende zamanında izlemiştim videoyu
Body bulding ile ilgilenenler bir dünya anabolizan kullanıyorlar, sadece anabolik steroidle de kalmıyorlar yağ yakıcı kimyasallar ve daha bir sürü hormon
Zaten dikkat et büyük kütledeki kadınları hepsi belli bir aşamadan sonra erkeğe benziyor
Ana sebep testesteron.
Bu teyzemizde testonun bokunu çıkaranlardan.
Kadın bedenindeki testesteron hormonu, büyüme hormonu bu kadar kas kütlesi üretmeye yetecek kadar değil.