Mustafa Sayar Dopingli Çıktı

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ihtiyar

aynen katılıyorum...içimiz dışımız doping oldu yahu....bizde doping yapalım artık ,vakti geldi ,basalım iğneyi ,uçalım lens gibi....:)

ONUR ÖZGÜR

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Merida
@ihtiyar

Maalesef o duruma geldik :(

Benim doping olaylarına bakışım suçu ispat edilene kadar herkes masumdur. Ama ispatlandığı anda bir daha bisiklete bindirmem takımını da 3 yıl organizasyonlara almam.

Bu işte suçu sadece sporculara da yüklememek lazım bu iş artık maalesef doğal bir durum haline gelmiş. Bu sporun yöneticileri, organizasyon sorumluları, takımlar ve sporcular hepsi bir bütün.

""Bisiklet sporunda defalarca öğrendiğimiz gibi, bir şey gerçek olamayacak kadar iyiyse, gerçek te olmuyor."" (ALINTI )

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
bizim yarış tehlikeye girmiş.. 2 yıl önce kazandığımız lisansta gidelibir

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan.ÇABAŞ

bizim yarış cumhurbaşkanlığı ise gitti demektir..

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Artık spor aktiviteleri doping maddesi ve teknikleri üretenlerin tanıtım organizasyonları gibi oldu.Utanmasalar nerdeyse yarış öncesi dopnigli sporcu ile birlikte basın lansmanları yapacaklar.

Bu tür sporlarda bence bu testler, caydırıcı olması için hem yarış öncesi , hemde sonrası yapılmalı.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karar UCİ den ve kaçışı yok.CBT'ndaki performansı inanılmazdı,inanılmadı da.Mart 2013 tarihli numunede Epo ya rastlanmış
Aslında "suçluluğu kanıtlanıncaya kadar herkes masumdur" Görüşü,adalet'in temel bir ilkesi ancak gumumuzde durum Su: Masum olduğu ispat edilinceye kadar herkes suçludur"
Neden? Malesef gelmiş geçmiş ne kadar büyük bisikletci varsa,hemen hepsinin foyası bir bir çıktı.Bu sporda temiz adam bulmak zor.Armstrong da,büyük rakibi Ulrich de doping yapmıştı.10-15 sene sonra gelen adalet adalet değil.Onu da,Dünyanın tir tir titrediği WADA değil,bizzat Birleşik devletler USADA ortaya çıkardı.
UCİ Baskanı kafaya koyduk,bu doping olayını bitireceğiz,diyor.O da eski bir bisikletci,boş konuşuyor.Sanki bunca yıldır takımlar UCİ den korkmuş gibi...Al işte,Pro lisansı olmayan bir takımın adamı bile çakıyor epo'yu.
O yaşta çocuklar ne bilir Epo'yu,neye katacak,nasıl alacak..
Abileri vardır bunların,dokunulmazlar.
Bir olay yaşandı tv kameralarının önünde.Yer Ankara...Olimpiyat seçmeleri,branş atletizm.
Federasyonun resmi doping kontrol elemanları,yarıştan sonra sporcuları kontrole götürmek istedi,antrenör aldı götürdü sporcuyu.İzin vermedi.Hikâye değil Tv de yayınlandı.
Sonra ne oldu?Olimpiyatlarda yani...
Tuhaf gerekcelerle,iddialı olunan branşlarda bile hayal kırıklıgı.(Benim için değil)
Yalan dünya

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@ahmetcan44

Selam Ahmet,
Yarin obur gun Mustafa Sayar cikip evet yaptim derse bu ADSIZ nickli eleman nickini YUZSUZ'e cevirmesi gerekir. Bizim ulkede ne cok kraldan cok kralci olanlar var.

ONUR ÖZGÜR

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Merida
..............................................
UCİ Baskanı kafaya koyduk,bu doping olayını bitireceğiz,diyor.O da eski bir bisikletci,boş konuşuyor.Sanki bunca yıldır takımlar UCİ den korkmuş gibi...Al işte,Pro lisansı olmayan bir takımın adamı bile çakıyor epo'yu.
O yaşta çocuklar ne bilir Epo'yu,neye katacak,nasıl alacak..
Abileri vardır bunların,dokunulmazlar.
Bir olay yaşandı tv kameralarının önünde.Yer Ankara...Olimpiyat seçmeleri,branş atletizm.
Federasyonun resmi doping kontrol elemanları,yarıştan sonra sporcuları kontrole götürmek istedi,antrenör aldı götürdü sporcuyu.İzin vermedi.Hikâye değil Tv de yayınlandı.
.............................................

Sanırım kritik nokta bu. Bisiklet sporundaki bireysel yapılan dopingten ziyade artık bu işin ekip halinde sağdan soldan desteklerle yapılıyor olması.Bu yüzden de kolay kolay önüne geçilemiyor maalesef..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan.ÇABAŞ

Hangi lisans oluyor bu?

Özgür, zaten bu kadar çok "yapmaz o, dürüst çocuktur" diyen olunca, insan daha çok şüphe eder. Demokrasi olmayan yerde "demokrasieeeeeeeeee, demokratız biiiiiiizzzzzzzz, özgürlük hak hukuuuaaak" diyenlerin sayısının anlamsızca artması tesadüf değil. Öyle anlatayım.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
white sea :) olimpiyatlarında bu kadar doping çıktığı halde kaç tane federasyon başkanı istifa etti yada kim görevden alındı .spor bakanı ne gibi bir açıklama yaptı, yada ben mi okuyamadım göremedim bilemiyorum.Bundan da hiçbir sonuç çıkmaz seneye yine bir şekilde düzenlenir tur. hatta yine birinci bizden çıkar sonra dopingi var diye yine birinciliğimiz alınır unutmamızda bir hafta sürer :)

Herşeyi göstermelik olan bir ülkede, bize ne verilirse onu öğrenebildiğimiz bir devirde, itiraz edenin yada doğruyu söyleyenin görevden alındığı çok üstelerse içeri tıkıldığı zamanda yaşıyoruz bunu da unuturuz sıkıntı yok.Mustafa Sayar gerekli saygınlığı gezi parkı olaylarında sosyal paylaşım sitesinden layıkı ile yerine getirmiştir bu kabiliyeti ile spor bakanı bile olur 5-10 sene sonra.Hakkında fazla atıp tutmayın mazallah sizi de fişler sonra bakan olunca yarışlara sokmaz :)

Gecikmiş adalet adalet değildir bir an önce kesin kanaatin açıklanması gerekenlerin yapılması lazım. öbür türlü her kafadan bir ses çıkacak kaybeden yine Türk Sporu ve sporcusu olacaktır.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Mustafa o tırmanışı kazandıktan sonra Marcel Kittel baya celallenmişti twitter'da. Varmış demek bi bildiği.

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ONUR ÖZGÜR

Artik degil, eskiden beri böyle bu is. Size eskilerden bir hikaye anlatayim. Eski bisikletci Jörg Jaksche, dopingden yakalandiktan sonra olayin nasil gelistigini söyle anlatiyordu:
" Polti takimina geldim. Herkesin yaptigi antrenmandan daha fazla agir antrenman yapiyorum. Fakat antrenmana cikiyoruz, yokusta beni ekiyorlar. Yarisa giriyoruz, beni ekiyorlar. Menejer geldi( Gian Luigi Stanga: benim yorumum), dedi ki; Bu böyle olmaz jörg! Bak bu ignelerden vuracaksin! ...."

Google' da arastirin bakin hangi tarihten bahsettigime! Bir de Polti takiminda ( devami lampre) kimler yarismis bakin, dopingten yakalanmayan kac kisi var. Abduschaparov' tan tutun da kimlere kadar......Virenque, Bugno, .....

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar bu arada ikinci numune açıklanmadan kesin doping aldı veya almıştır cinsinden yorum yazmamak lazım.Gerçi Ülkemizde kan örneği alınmıyor sadece idrara göre inceleniyor ama yinede kendi sporcumuzu kesin karar açıklanana kadar savunmak durumundayız.Sonuçta ne olursa olsun bizim sporcumuz. Devletin spor politikalarının yanlışlığı bir tarafa sporcumuz başka tarafa.Bu gibi durumlarda sporcunun bir hatası varsa antrenörün ve takım sorumlulularının on hatası olduğunu düşünenlerdenim.Sonuçta genç cocuklar bunlar. kim nasıl yönlendirirse öyle giderler.İnşallah başımızı öne eğdirecek sonuçlar çıkmaz, dünya sporunda yeterince başımız eğik zaten.

ONUR ÖZGÜR

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Merida
@ihtiyar

Bu sporu seven biri olarak anlattığınız hikayeye üzülmemek elde değil.. Fazla antrenman yapan adama önerilen şeye bakın.. Kolay kazanç, kolay başarı, emeğe saygısızlık. Bu iş sadece sporla açıklanamaz sistem kusurlu..

• Beğen

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@ferhat köse

güreşci varken bakan olmak düşmez sayara... anca gsim de bir müdürlük alır..
zaten ne oldu ise şu spor bakanlığı tekrar açıldığından sonra oldu doping fırladı gitti. zaten dopingli sporculara bi ceza da yok aldıkalrı altınlarıda geri vermiyorlar oh ne ala

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu son olay benim canımı sıktı artık ,açıkçası bu fransadaki bisiklet yarışlarına hadi bi göz gezdireyim diye bakıyor idim contadorun doping olayından sonra zati pek heveslide değil idim lens balon gibi patlayınca iş zati bitmiş idi....sahtekarca alınan ödüller şike yapılarak alınan ödüller asla sahipleri tarafından hak edilmiyor dünyada benim için bisiklet sporu artık sabıkalıdır bu durumdan kendini anca aklayarak çıkar tüm avrupadaki bisiklet takımları menejerleri akıllarını başlarına alacaklar adam gibi bir doping hakem heyeti kurulacak yarışçılar önceden doping kontrolüne alınacak doping hakem kurulu sonsuz yetkiye sahip olacak menejerler itiraz edemeyecek yarış öncesi doping kontrolüne girmeyen bisiklet takımları aynen aforoz edilecek , ha geçmişte kimin adı dopinge bulaşmış ise, değil 2 yıl topyekün bisiklet sporundan uzaklaştırılacaklar ve lisans bi dahada çıkaramayacaklar acımasız ve çok sert kurallar olacak ,dünyada bisiklet sporu kurtarılmak isteniyorsa bunlar yapılır
ha yapılmaz ise ne olur valla benim zati hevesim kaçmış sadece bakmak için bakarım yarışlara ,