Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muratlı-Çorlu Deneme Turu 27/08/2013

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mert Ahmet tarafından paylaşıldı.

1. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar,
    Uzun zamandır kafamdaydı bu. Ramazandan sonra ilk fırsatta yollara koyuldum. :) Yola koyuldum, haber veriyorum ben geliyorum bisikletle diye, aldığım cevpa şu "Mert yolda kalırsan beni hiiç arama, kurtarmaya gelmem" :D "Ya olmaz bişey" deyip telefonu kapatıyorum :) (Önceki gün geldiler, şimdi arayıp bisikletle geldiğimi söyleyince çok kızdılar :D (üstünden 4 ay geçmiş) hala bile kızgınlar bana arada bir akıllarına geliyor dayak yeme noktasına geliyrum ersel abiden :D) neyse çok konuşmadan fotoğraflara geçelim :)

Bu benim MTB İlk mola yerimden. Daha 8. kilometredeyiz ve 3 litre suyu mideye lık lık indirdik.
    Müsellim köyü çıkışı
    Mola yerinden bir resim
    Yolumun devamı. Daha çoook uzun yolum var.
    Şurada hiç meyve ağacı yok. İnsan 2 bisikletçi geçer de koparır diye düşünmez mi :D Bu 3 resim aynı noktadan çekildi.
    Yol burda düz gibi görünüyor ama biraz eğim var 52km hıza ulaşmışım :)
    Çok yürüdüm, sonda anlatıcam yol notları kısmında. Bu da yürüdüğüm anlardan bir resim. Eğim %5 kadar ama benim tombul bacaklarımı nasıl zorluyor :)
    Buraya kadar köpekler kovaladı. Yaklaşık 300m kadar eşlik ettiler bana Hav! Hav! sesleriyle birlikte! Korkudan telefonu çıkarıp resmini çekememişim :D
    Ve yolun artık sonuna geldiğimi anlatan resim. Çorluya 3 km kala böyle görünüyor :)
    Bu da günün sürprizi oldu :) 59.8km hız :) Tabii bayış aşağı MTBde o hızlara çıkamam :)

Tur Notları

Önce şunu belirteyim yola 32km diye çıktım 2 saat diye planlıyordum. Gördüm ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Yol tam 40.0km tuttu ve 3 saat 37 dakika sürdü. 50 dakikada bir mola verdim, mola verdiğim yerler ise su içebildiğim çeşmelerin yanları oldu. :) 2 mezarlık geçtim, tabii bi fatiha okumadan geçilmezdi, ölenlerin ruhlarına bağışladık dualarımızı da. İlk 16 kilometrede sırf tırmandım, yol bir düzleşiyor sonra gene tepe, öyle tatmin edici bir yerden geçmedim, biri dışında! :) Balabanlıya girerken, bir bayır var 1.4km ve deniz seviyesi olarak 241mden 208me düşüyorsunuz :) Kesinlikle çıkmak istemeyeceğim bir bayır :D Orada en yüksek hızıma (59.8!km) ulaştım :D Geriye kalan 24 kmde ise yol nispeten düzdü ve bilmiyorum bir yerde ön tekerim patlamış ama neyse ki tam inmeden beni şehir merkezine götürmeyi başardı :) İlk 16 kilometreyi 2 mola vererek anca geçebildim, molalarla birlikte tamı tamına 2 buçuk saat sürdü :) 24 kilometre ise 1 saat 7 dakika civarlarında :)

2. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bu köyleri ben de gezmek istiyorum. Bir de Muratlı'dan Ulaş'a çıkan bir yol var. Bahar gelsin o bölgeleri beraber de turlayabiliriz.

3. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @M.Cevat Bayhan valla abim ben çok isterim :) o ulaşa çıkan yol nispeten daha düz :) bunun gibi değil burdan bir daha gitmem hayatta :D e5ten gitmek istiyorum aslında, kenardan tın tın giderim :)

M.Cevat Bayhan bunu beğendi.
  4. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ayaklarınıza sağlık...

5. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık.
    Askerliğimi Ulaş'ta yapmıştım. :)

6. ferdimen

ferdimen Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    muratlı-kırkkepenekli-esenler-kırkgöz üzerinden Çorluya gidecileceğiniz gibi kırkkepenekli köyünden sarılar köyüne doğru giderseniz daha keyifli olur bence.

M.Cevat Bayhan bunu beğendi.
  7. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ferdimen dediğiniz gibi o yol sanırım daha düz ve daha kısa, e bu da haliyle o yolu tercih sebebi yapar :) Bir daha ya e5 ya da kırkkepenekli üzerinden gidicem inşallah :)