Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Murat Ekmekci ve Orhan0911 i nasil bilirdiniz ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Muskulpesent tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Muskulpesent

Muskulpesent Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba bisikletci dostlarim,

Iki gun oncesinde Murat Ekmekci kardesimiz adminler tarafindan banlanmistir. Sebebi 2020 olimpiyatlari ile ilgili kendi ozgur hur fikirlerini ilgili topicte paylasmis olmasidir. Kendi fikirlerini ahlak, edep, terbiye sinirlarini asla asmadan ifade etmesine karsin bu tatsiz durumla karsi karsiya kalip rumuzunun uzerine bir cizik atilmistir. Ayni sekilde orhan0911 isimli uyemizde bu durumun yanlisligini dile getirdiginde ayni kaderi paylasmistir Murat la onunda rumuzuna bir cizik atildi.

Dusunce ozgurlugune birlik ve beraberlige en cok ihtiyacimiz olan bu hassas donemde site yoneticilerinin bu tavrini siddetle kiniyorum. Bisiklet dostluk bisiklet kardesliktir diyerek ciktigimiz bu yolda eger ki sapma var ise kendi hesabiminda BAN lanmasini arz ediyorum.

Simdi size soruyorum taniyanlar bilir siz nasil bilirdiniz bu iki bisikletci kardesimizi ?!

2. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ...............

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yazdıkları mesajları buraya kopyalar mısınız? Benim açtığım konuydu galiba, emin olamadım ama mesajları hatırlamadığım için merak ediyorum.

4. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bahsettiğiniz başlığı takip etmedim, engellemeye sebep olan mesajların ayrıntısını bilmiyorum. Fakat meselenin arkadaşlarımızın nasıl biri olduklarıyla ilgili olmadığını zannediyorum. Üye engelleme hadisesi üyenin kişiliği sebebiyle değil, forum kurallarının ihlal edilmesi sebebiyle olur. Umarım doğru karar verilmiştir ve arkadaşlarımız engelleri kalkınca aramıza dönerler.

5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Başka konuya yazacaktım. Hatlar karışmış pardon. :)

6. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İkisini de geçen cumartesi, adalar turunda tanıma fırsatı buldum.
    Murat'ın neden banlandığını açıkçası bilmiyorum, o yüzden o konuda bir yorumda bulunamam ancak Orhan abi, Murat'ın banı hakkında yaptığı gayet yüzeysel olan, kimseye laf çarpıtmadan yaptığı yorum nedeni ile banlanmış ise bu site yönetiminin ne kadar da eleştiriye kapalı, tek yönlü bir tutum izlediğinin işaretidir bu.

Bu sitedeki en büyük eksiklerden biri bu aslında; Banlanmış olan bir üyenin profilinde, onun neden ban yediğini görememek. Belki haklı bir nedenden ötürü uzaklaştırılıyordur belki de yönetimden birinin fikirleri ile ters düştüğü için keyfe keder uzaklaştırılıyordur. Neyin ne olduğunu hiçbir şekilde takip edemiyoruz ve bu da ister istemez akıllarda bir takım soru işaretleri oluşturuyor. Gider, banlarken profiline "şurada yazdığı bu mesajın içeriğinden dolayı site ile ilişiği kesilmiştir" diye bir not düşersin (buna "eriniyorsan" bunu otomatik olarak belirtecek bir kod yazarsın), merak eden açar bakar hem merakını giderir hem de yönetimin tarafsızlığı sarsılmamış olur.

7. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Murat Ekmekçi'nin sonradan silinen mesajlarını okudum, çok güzel yazmıştı ellerine sağlık, sonuna kadar destekliyorum. Kadıköy'de Tokyo lehine kutlama yapan bir güruhtan bahsetmiş, böyle bir zihniyetle biryerlere gelemeyeceğimizden bahsetmişti.

Bu forum tarafsız bir forum değil. Hükümet aleyhinde yazı yaz, yapılan icraatlara kusur bul, başbakanı aşağıla, bu forumda 10 numara adam olursun. Ama anti çapulcu bir tavır takındığında ya banlanırsın ya mesajların silinir.

Mhmt_EMR ve emre özgür bunu beğendi.
  8. Fatih Kibar

Fatih Kibar Hayallerinin peşinden koş!

Adı:
    Fatih K.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eğer durum böyleyse yazık diyorum. Nerede kaldı yaşanabilir bir dünya, nerede kaldı bisikletli bir dünya, nerede kaldı tarafsızlık...

enes savaş bunu beğendi.
  9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    "Anti çapulcu" yazınca siz de pek maaşallah, tarafsız olmuş oldunuz. :) Ayrıca siyasi görüşünden dolayı değil de, yönetimle tartıştığı için ceza aldığını düşünüyorum. Yönetimin tarafsız davranamadığı en belirgin konu bu. Böyle garip bir kural var; yönetimle tartışamıyorsunuz. Neyse, Ferhat Köse muhtemelen açıklama yapar. Merak edenler biraz beklesinler.

10. Adem Demir

Adem Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Evet arkadaşlarımız, Abi'lerimiz banlanıyor ama biz sebebini bile bilmiyoruz peki ama neden ?

11. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Durum cidden merak konusu. Adminler veya modlar açıklama yapsalar iyi olur. Uyarı verilmesi lazım. Uyarı olmadan direk ban çok tuhaf :islik:

12. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tokyo için sevinmedim tabi. Babamın memleketi değil sonuçta. Ama kaybettik diye de üzülmedim. Objektif olalım biraz. Finale bile kalmamız benim için mucizeydi. Dopingli çıkmadığımız branş yok gibi. Şike davası, son euro 2013 basketbol faciası.. Saha içi başarımız yok, saha dışı sorunumuz çok. En ufak sorunda biber gazına, jopuna sarılan ve hatta şuan katil olan, devlet tarafından korunan polisler var. Böyle bir memleketin finale kalması bile mucize.

Anti çapulcu deyince siz de baya bi tarafsız oldunuz sanırım :eek:ut:

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  13. tuna karahan

tuna karahan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    olimpiyatları alamamamıza gayet sevinilir ne var bunda ? olimpiyatlar yüzünden milyonlarca lira borçlanacaktım bende? birilerini daha da zengin edecektim. birileri propaganda yapacak diye üstelik.
    madem olimpiyatları o kadar istiyoruz. altyapıya önem verip gidelim 2020 de 15-20 altın madalya alalım. eh bu işte pek rant yok ama ?

konuya dönecek olursak bende merak ediyorum ban nedenini. bir hakaret yoksa haksızlık olmuş gibi.

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Her ne kadar açıklama yapmak zoprunda olmasam da merağınızı gidereyim Orhan arkadaşımız profil fotoğrafına rabia resmi koyduğu için siyaset ve kışkırtma durumundan 3 gün Murat arkadaşımız da yazdığı bir mesajda "Herhalde yazışmalarımdan siyasi eğilimimin sağ olduğunu anlamışsındır " cümlesinden dolayı yine siyaset yapmak hatasından 3 gün cezalandırılmıştır.Bu yapılanların düşünce özgürlüğü ile ilgisi olmadığı aşikardır karşı savunma veya saldırı hakkı doğuracak hareketlerdir.

gelelim sizin durumunuza bende sizin bu konuyu açtıgınız için şiddetle kınıyorum ve isteğinizi hemen yerine getiriyorum süresiz ban isteğiniz yerine getirilmiştir.Bu forumda veremeyecek hiçbir yönetim hesabı yoktur olamazda.asla guruplaşma ve siyasete izin verilmeyecektir.Bu kim ve hangi düşünce olursa olsun böyledir.

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar yazılan mesajları şimdi tek tek okuyup gerekenleri yapmaya başladım .Öncelikle hangi arkadaşınız yasaklanırsa yasaklansın bir özel mesaj atıp sormanız yeterlidir ben size gerekli açıklamayı yaparım.Ayrıca yasaklanan arkadaşlara neden yasaklandıgına dair bilgi mesajı gidiyor eğer arkadaşınız ise muhakkak cepten görüşüyorsunuzdur acın bir telefon sorun (bana mesaj atmak istemiyorsanız) bu sorunlan sorulardan birincisinin cevabı.

Diğer mevzu forum kuralları kullanıcı sözleşmesini okursanız(çoğu üye okumaz) bu gibi durumlarda uyarı mesajı gerektirmeksizin süresiz uzaklaştırmaya yetkimiz var ama çok çok büyük bir olay olmadıkça veya üye kendi istemedikçe hiçbir üyeyi süresiz uzaklaştırmıyoruz genelde kural ihlalinin durumuna göre 1 gün ila 5 gün arasında uzaklaştırılma veriliyor ve ceza bitimi genel durumuna bakılıyor.

Bir diğer merak edilen husus ülkemizin geçirdiği bu hassas dönemde bisiklet ile ilgili hiçbir paylaşım yapmayan üye arkadaşlarımız bile ne zaman siyasi bir konu olsa veya siyasete dönebilecek bir konu başlığı olsa maşallah sular seller gibi akıyor.

Dünyanın en kolay işi başkasının parasını harcamak ile yapılan bir işi eleştirmektir .Hiçbir ücret talebi olmadan işlerimiz güçlerimiz çoluk çocuklarımızdan çaldıgımız zaman ile forum yönetimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz.Bununla birlikte bildiklerimizi paylaşmaya sorunu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışyıoruz.Günde yaklasık 200-300 konu mesajı 10-50 özel mesaj okuyup duruma göre yanıtlıyoruz.Minimum 5 saat online oluyorum çoğu zaman bu 10 saati buluyor. cenazemde düğünümde bayramda her türlü şartta cep telefonundan olsun ilanlar çabuk onaylansın ihtiyacı olana yardım edeyim diye foruma giriyorum evden iş yerinden izindeysem internet cafeden bu işlemleri yapıyorum .Bu kadar kolay ise eleştirmek buyurun eleştirin .Daha iyi yaparım diyen varsa da özelden ulaşsın kısa bir değerlendirmeden sonra eğer uygun ise(yönetici olma şartlarına uyuyor ise) tüm yetkilerimi anında devretmeye hazırım.sadece ikinci el kısmına bakmak veya merak ettiği bir kaç konuyu okuyup yorum yazmak için forumda bulunup sonra en ufak meselede konuya hakim bile olmadan eleştiri yazmak bence çok acımasız.

herkese iyi forumlar konuyu gereken cevap verildiği için kilitliyorum .Zaten konuyu açan arkadaş da forumdan ayrılmak istediğini belirterek ayrılmıştır.Konu hakkında veya başka konuda öğrenmek istedikleri olan arkadaşlar özelden ulaşabilir.

Not:Sonradan gördüm bir eleştiri de yönetim ile tartışılmaz yazılmış.Her türlü konuda tartışmaya açığım istediğiniz konuda tartışabilirim ama kurallar neyse odur ben o kurallara bakarım uygun ise devam değilse gerekeni yaparım zaten görevim de budur bunun insiyatifi yada başka türlüsü olmaz.Hatta yakın çevreme daha dikkatli bakarım ki laf söz olmasın diye .Bunun dışında hangi konuda tartışmak konuşmak istiyorsanız her zaman hazırım tabi konuşmanın ve tartışmanın etiğine uygun saygı çerçevesini bırakmadan kişilik haklarına saldırmadan.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.