Murat Çömez

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez mesajında o parayı tatilden sonra unutup göndermediğini söylemiş. Burda olay kopmuş sanırım Süleyman bey için. Fakat Süleyman bey fevri davranmış hoş Şubat ayından beridir olay çözülememiş ama ikilinin aralarında iletişimsizlikten kaynaklanan bir sorun olmuş bence. Anlamıyorum özel mesajdan çözülebilirdi bu sorun. Süleyman bey konu açmadan önce adminlere de danışmış. Mesajlarda adminlerin Murat beyi az çok tanıdığı anlaşılıyor. Buraya yansımadan olay çözülebilirdi bence .Her iki tarafta helalleşip olayı tatlıya bağlanmalı diyorum.

• Beğen
Tepkiler: karaomermustafa
Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
evet, Süleyman bey'in burada fevri bir davranışı söz konusu. neticede kayboldu gitti, hatasını anladı ve ortaya çıkmaya da sanırım yüzü kalmadı.
sanırım şu anda evrenin derinliklerindeki uzak galaksilere doğru yol alıyordur. ancak bu olaydan çıkarılacak bir ders daha var;
karşı karşıya kalınan sorunlarda ne olursa olsun soğukkanlılık elden bırakılmamalıdır. ve bin kez düşünüp bir kez hareket edilmelidir. unutulmamalıdır ki düşüncelerin telafisi vardır ancak eylemin telafisi yoktur. düşünce enerjidir, eylem ise kinetik, yani yaşanmıştır.

atalarımız aslında bunu ne kadar da güzel özetlemiş. "öfkeyle kalkan zararla oturur" diyerek.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Furkan Yaldızkaya
Tabiki tatildeykende gönderebilirdim ama ben uzak ülkekerde olunca, gelelikle online bankingime, mail sayfama, paypala falan sifremi verip girmem ki bu sefer ki gitdigim yer uzktanda öte almanyadan 17000km uzakdaydi. Bunuda zaten tatilyerinde serkana söyledim ve oda süleymana söyledi. Sonra parasi tamam bende emantde ve emanetinede simdiye kadar ihanetlik etmis degilim ama paypaldan bana danismadanda kendisi hemen geri cecekebilirdi ve hala cekebilir. Bunu neden yapmiyor onu anlamis degilim.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Anladığım kadarıyla yanlış anlama mağdurunolan abimiz. Hatta bu yanlış anlama sayesinde ileride yardımını isteyebileceğim bir abim diyebilirim. :D

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bence süleyman beye bir cevap hakkı doğdu ama nedense konu kilitlendi..
kendisi şu an burada değil diye hemen kaçtı diye yaftalamak da hoş değil..
ne olursa olsun bir cevap hakkı sözkonusudur ;)

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
Çok sevdiğim bir söz var because none of us are as cruel as all of us. Meali çünkü hepimiz hiç birimiz kadar suçsuz değiliz. Herkes tepkisini olaya bir şekilde yansıttı. Olaylar keşke bu aşamaya gelmeden çözülebilseydi. Ama çıkartılabilecek dersler olduğunu düşünüyorum. Mesela bu forumda gerçekten bir aile yapısı olduğu ortaya çıktı. İnsanların bir kısmı olaylara tepkilerini bir şekilde yansıtarak haklı veya haksızı aradılar. Kimileri yazdıklarından sonradan pişmanlık duydu. Kimileri inandığı güvendiği insanın haklı olduğunu düşünerek sevindi. Güvenleri tazelendi. Ben bundan sonraki sürecin daha güzel olacağı düşüncesindeyim. Murat Bey'i tanımasam da kendisi istemeden ve üzücü bir şekilde foruma yine katkı sağlamış oldu. Konuyu açan Süleyman bey için de aynı durum geçerli. İnsanlar ilk başta forumdan birisinin dolandırılmış olabileceği düşüncesiyle Süleyman Bey'e sahip çıktı. Sonuç olarak yaşanan olayda haklı haksızdan daha çok insanların birbirlerine güvenmeye ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu anlıyorum. Murat Bey ve Süleyman Bey'in arasındaki bu problemin bir an önce çözüleceğini umuyorum. Ayrıca Murat Bey'in forumda kalıp kalmama konusunda düşüncelerini sadece zamana bırakmasını ve biz diğer üyelerinden bilgi ve tecrübelerini esirgememesini temenni ediyorum.

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
İki konuyu da okuyayım yanlış bir yorum atmayayım derken gözlerim ağrıdı arkadaş :hhhhhh:
velhasıl kelam , fevri davranılıp yönetici ile konuşulduktan sonra beklemek yerine belirsiz bir konu açılıp @murat Bey boş yere suçlanmış.
Demek ki neymiş ; fevri davranmıyoruz bundan sonra,
İki tarafa da geçmiş olsun der , forum üyelerine saygılarımı sunarım...

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Konu açma konusunda kimseye sınır koymuyoruz (belli konular dışında), ilk sorulduğunda da oldukça şaşırmıştım zaten.
Ama o konuda da belirttiğim gibi @Murat Cömez daha önce bana eBay'den tamir ayağı alıp, yine forumdan bir arkadaşla, tarafıma, hiçbir masraf talep etmeden yolladı (ki yani bayağı eşek ölüsü gibi bir parçaydı, eve götürene kadar kol kası yaptım). Kendisini bilip tanıdığım için, bir iletişimsizlik nedeniyle böyle bir sorun olduğunu tahmin etmiştim aslında.
Neyse ki sorun çözüldü (benim gözümde). Bundan sonra @Süleyman Çakır ile @Murat Cömez arasında olanlar kendi aralarındadır.

Herkese geçmiş olsun :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Naçizane yorumumu yapayım. Ne Süleyman Beyi ne Murat Beyi tanırım. Hiç bir iletişimim olmadı. Murat Beyin forumun yardımsever popüler bir üyesi olduğunu görüyoruz. Forumda bildiğimiz bir üye, Süleyman beyi ilk kez bu konu ile duyduk.
Murat Beyin kötü bir niyeti olmadığı çok açık ancak ortada da geri ödemesi unutulan bir para var. İşte bu benim biraz kafamı kurcalıyor. Ben naçizane şöyle yorumladım. Muhtemelen bir alman satıcı sadece almanyaya ve sadece paypal adresine gönderirim yazmıştır. Bu durumda paypal adresi TR olan birinin buradan ödeyeyim sen almanyaya gönder demesi işe yaramamıştır. Bu durumda tek yol ürünü almanyada yaşayan birinin alması olur. Süleyman bey parayı Murat beye bunun için yollamıştır. Neyse bence işler uzayınca "iyilikten maraz doğarmış" süleyman beyin bitmek bilmeyen talepleri onu da al bunu da al talepleri bayağı mesai tutunca, Murat bey dışında gelişen gecikme nedeniyle Süleyman bey zırt pırt mesaj atınca Muray Beyi huzursuz olduysa ve ayrıca Murat Bey Süleyman Beyin kendisine ucuz ucuz aldırdığı ürünleri kar amaçlı sattığını öğrenince sinirlenmiş (bu durumda onun yardımseverliği kullanılmış oluyor) ve ayağını kesmek biraz ceza vermek amacıyla geri ödemesini geciktirdiğini düşünüyorum. Ve alınan parçalar kendi kullanımı için değil de ticari amaçlı kullanılıyorsa Murat Beyin yaptığını da çok çok haklı buluyorum. İnsan işin suyun çıkarmamalı, yardımsever birini enayi hissettirmemeli ..Yine de Murat beyin parayı geri ödemesi bir daha yardım ettiği kişilere tek bisiklet tek parça gibi bir sınır koyup daha fazlayı kabul etmemesi, hatta kişinin bu parça/bisikleti kar amaçlı satışa çıkarmayacağına dair inandığı değerler uğruna yemin ettirmesi gerektiğini düşünüyorum :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Murat abi moral bozmaya gerek yok senin kişiliğini, iyi niyetini bilen biliyor gerisini boş ver. :)

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Bu arada diğer taraf hiç mesaj yazmadı kayboldu ortadan kendini de savunmadı orası da ilginç...

Zaten ilk duyduğumda da pek inanamamıştım böyle bir şeye, o kadar parayı tenezzül etme durumu olacak bir kişi değildir diye düşünmüştüm ki zaten her şey anlaşıldı....

Ucuza aldığı parçaları ticari amaçla satması da hiç olmamış, bu şekilde kendisi için değil de satmak için aldıran insanlara yardım edilmemeli bence de...

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi sadece bir yıldır üye olmama ve hiç bir münasebetimiz olmamasına rağmen adına açılan konulardan, yaptığın iyiliklerden, yolladığın hediyelerden vesaire benim bile sana güvenim sonsuz, ki forumdaki neredeyse herkes hem daha eski hem de üyelerle daha içli dışlı. Yani diyeceğim o ki forum sizin nasıl biri olduğunuzu biliyor, böyle basit şeylerden dolayı üzülmenize veya forumdan soğumanıza, girmemenize hiç mi hiç gerek yok.
Özel mesajlara bir daha cevap vermeyeceğinizi söylemişsiniz bence olayın en kötü yanı o oldu.. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1000 Euro ya yakın para gönderdiğimde küsüratı kalan "1 TL , yanlış okumuyorsunuz bir Türk Lirası, fazla oldu kardeş hakkını helal et" diyen adamın 160 euro birini dolandıracağına pek ihtimal vermiyorum zaten. İsmi duyduğumda konu benim için bitmişti, yine de murat kardeşimin gelip kendini savunmasını bekeldim ama konu kapanmış.

Kardeş sen gönlünü serin tut, parasını da gönder gitsin. Ölümlü dünya, büyütmeye gerek yok.

Pire için de yorgan yakmana gerek yok.

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Olayı dünden beri takip ediyorum. Dünkü konuya yazacaktım ancak vakit bulamadım.Aradaki iletişim kopukluğundan ve unutulmuşluğun yarattığı durumdan oturu olay keşke bu noktaya gelmeseydi.Her iki tarafı da tanımıyorum ancak Murat Bey'in forumdaki yardımlarını çok gördüm.Gerçekten kendisi benim kanaatimce iyi ve yardımsever bir insandır.İyilik her zaman bu dünyada karşılığını bulmasa da inşallah yaptıklarınız size misliyle geri döner.

Ben de başımdan geçen şöyle bir olayı anlatmak istiyorum.Forumun birisinde bir arkadaş telefon bataryası arıyordu.Ben de serviste ücretli olarak yeni batarya değişimi yaptırmıştım ve telefonumun bataryası da boşa çıkmıştı.Ben de arkadaşın konusuna yazdım ancak amacım asla para ile satmak değildi.Kendisine mesaj attım.Uzun bir süre fiyatı sordu.Ben de sen aklındaki fiyatı söyle dedim.Sonunda ise bana lazım değil yarın sana direk göndereyim diyecektim ki arkadaş beni fırsatçılıkla suçladı.Neymiş benim elime düşmüş yüksek fiyattan verecekmişim.Ben de en sonunda sinirlendim ve senden ücret istemeyecektim dedim ancak tavrı beni üzmüştü.Sonra anlaştık ve ben bataryayı gönderdim ücretsiz olarak.

Yani diyeceğim o ki iyilik yapan her zaman karşılığını alır Murat Bey.Siz hep böyle iyi olun ki sizi örnek alan insanlar da sizin gibi olsunlar.Sağlıcakla kalın.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Murat Cömez abimizin böyle bir şey yapmayacağını zaten tanıyan herkes biliyor. birde öyle anlatıyor ki yok aldığı parayla tatile gitmiş vs. yazık ya, sırf böyle insanlar yüzünden karşında ki insanlara karşılıksız yardım eden insanları kaybediyoruz.

Süleyman bey anladığım kadarıyla zaten murat bey'den ürünleri ihtiyacı olduğu için değil ticaret için alıyormuş ve satıyormuş. 5-6 kere de tekrarlamış. insaf yani.

Geçmiş olsun Murat abi sen üzme kendini böyle insanlar yüzünden.

Hüseyin,

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben paypal lafını duyunca zaten anladım birini karalamak istediğini. Arkadaş çok istiyorsan dispute açarsın olr biter. Bu nedenle canını sıkmaya değmez. Türkiye'de ne yazıkkı insan karalamak kolay. Ne demiş atalarımız altın çamura düşse de altın altındır. Görüldüğü gibi.

Geçmiş olsun. İçinizi ferah tutun.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Dünkü konuya çok sağlam mesaj döşemiştim ki konu kapandığı için göndermedim.
Özetle:
@Murat Cömez, sevilen ve güvenilen insansınız vesselam.
@Süleyman Çakır, yaktığınız fitne ateşi size yeter!

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun @Murat Cömez
Bisiklet sevdalisi, bu konuda oldukca bilgili, yardimsever biri oldugunuzu bu forumda biliyorum.
Bazen yazili ifade de dusuncenizi tam olarak aktaramayip yanlis anlasildiginiz icin gereksiz yere fevri cevaplarla karsilastiginizi ve buna cok uzuldugunuzu de biliyorum :)
Bir zamanlar forumda gecen, aslinda cokta buyumeden bitecek bir fotograf mevzusu haric her zaman herkese iyi niyetle yaklasiyorsunuz.
Zamaninizi, ictenliginizi paylasiyor, tanimadiginiz pek cok bisiklet severe, bisiklet dunyasina yeni giren veya ileri seviye arkadasa yardim icin caba veriyorsunuz.
Almanya'ya yolu dusen herkesi ictenlikle davet ediyorsunuz...
Unutmak insana ozgu birsey! Sinirlenmek ve bazen "ofkeyle kalkip zararla oturmak" sonucuna giden eylemler yapmak, bu eylemlere maruz kalip uzulmekte oyle...
Bu olayda sizin unutkanliginiz bir hata.
Ama karsi tarafin size yaptigi kullanilmislik duygusu (ticari bir cikar icin iyi niyetin kullanilmasi), bir sekilde zaman-iletisim yolu ile cozulebilecek sorunu, olmadi emsal degerde bir urun siparisi ile giderilecek maddi kaybi, karsi tarafi karalkayacak sekilde herkese acmasi hic ama hic etik degil!
Gecmis olsun tekrar... Insan iliskileri, hele maddi degerlerde soz konusu ise her zaman guzel seyler olmuyor maalesef, boyle nahos durumlarda ortaya cikabiliyor!

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Ben de şahsen tanımıyorum murat beyi ama bi kaç konuda mesajşarını görmüştüm ve bu kadar kişinin böylesine güvendiği birinden şüphe duyulmaz bence. Lütfen bırakmayın forumu bu olay size hiç bir itibar kaybı yaşatmadı bence ayrıca lütfen yaptığınız şeylere devam edin yorumlardan öğrendiğim kadarıyla bir çok insana yardımınız dokunmuş ne olursa olsun yaptığınız iyiliklerin karşılığını alırsınız :)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH