Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mükemmelliğin formülü :D

Konu, 'Frenler' kısmında MehmetErtuğrul tarafından paylaşıldı.

1. MehmetErtuğrul

MehmetErtuğrul Kıdemli Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar işte formül :D :

%20-25 eğimli 1km.lik bir yokuş aşağı yol+800 metre boyunca çok az frenleme+son 200 metre civarında 800 metreye oranla biraz daha fazla frene asılma=dumanı tüten balatalar:D+sıcaktan KALICI olarak renk değiştirip ,turuncumsu bir renk almış bir rotor+yenmiş baltalar(ve belki de bitmiş)+arabalara benzin koyarken aşağı doğru akar gibi olan görüntüyü bulandıran garip şey varya işte ondan :D

şaka bir yana arkadaşlar.bunun yanında rotorun eğilmesi,fren telinin kopmaı gibi sorunlarda yaşayabilirmiydim? yorumlarınızı bekliyorum ,teeşekkürler

2. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence fren teli sağlam ve kaliteli ise kopmaz.Diskin de fren yüzeyi aşınmamışsa yani incelmemiş yeniye yakın bir durumdaysa yamulmaz.Ama çok inceldiyse büklüm büklüm olur.

3. MehmetErtuğrul

Seviye:
    aşağı yukarı disk - mm. kalınlığında falan tam net bilemem ama yaklaşık bu kadar.
    birşey daha sormak istiyorum.yokuş biraz daha uzun olsaydı,disk kıvılcım atmaya başlayabilrimiydi?

ama frene öyle çok ahım şahım da asılmadım belli bir ayarda.yetmediği yerde arkadan takviye aldım.yani belli ayarda sıktım hep bence kopmaz sizce?

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Freni sürekli değil de bas-bırak şeklinde sıkmanız fren sağlığı açısından daha yararlı olacaktır. Bir nevi elinizle ABS yaptırmak gibi...

5. MehmetErtuğrul

Seviye:
    teşekkür ederim birde sorum şu:2-2.5 mm. rotor için ince mi?

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kullandığınız frenin üretici web sayfasından rotorun en geç kaç mm'de değiştirilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.