Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Müjde! Spor Kanalı geliyor...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Cycleone tarafından paylaşıldı.

1. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Universiade hazırlıkları kapsamında Düzenleme Kurulu toplantısına katılan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT'nin bir spor kanalı kuracağını söyledi.

Kurulacak kanal Türkiyede ilk gerçek anlamda spor yayını yapan kanal olacak.Misyonu tüm spor dallarına yer vererek ülkemize tanıtmak sporun sadece futbol olmadığını öğretmek olacak.NTV Spor gibi spor kanalı açtık deyip yayın içeriğinin %85'ini futbola ayırmayacak.1 günde aynı futbol haberlerini 6. 7. defa verirken gün içinde yeni gelişen diğer spor olaylarını alt yazıyla geçmeyecek.Bu haber bizim gibi sporseverler için çok iyi bir haber bu yüzden başlığa müjde yazdım.Bisiklet yarışlarının Trt'de yayınlanması bisiklet sporunun gelişimi,tanınması için çok iyi bir etken olacak.Aynı şey diğer az gelişmiş sporlar içinde geçerli olacak.Kask takıp tayt giyerek bisiklet süren birini gördüğünde moron gibi bakan insan sayısı azalacak.Bisiklet yolunda 25-30 km/h hızı geçtiğimde ben yavaş gidiyorum kondisyonum iyi değil diye üzülürken yanından geçtiğim insanlardan gelen 'Artise bak' 'Acelen ne' 'Aaa çocuğa bak' gibi sözlerde azalma olacak çünkü insanlar yaptığım şeyin bir spor olduğunu öğrenecek.

2. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    trt gittikçe daha çok gerçekten bu ülkenin kanalı oluyor. trt türk ile gelişmeler dikkatimi çekmişti. trt 3 de spor programları vardı ama sadece spora yönelik bir kanal değildi. umarım bireysel ve veya futbol dışında takımca yapılan diğer spor branşları içerikte baskın olur.

Cycleone bunu beğendi.