Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

muhteşem ikili= kar & bisiklet

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında otec tarafından paylaşıldı.

1. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    karda bisiklet keyfini birkez daha tadabildiğim için çok mutlu oldum, süper keyifli bi tur oldu:in:
    gece geç saatlere kadar çıkarmıyız, gidermiyiz giibilerinden msnde yazışmalar sonucunda, saat tam 1de işi bağladık :) ve sabah 9.30 gibi buluşup Belgrad yoluna düştük. ormana girdik ve en kısa yoldan karlı patikalara girdik. fazla foto yok, video var. bende videoyu çok merak ediyorum. bekliyorum İvan;)

İvan, bilmiyorum foruma da yüklermisin?

ve birkaç foto..

yürüyüş yapan gruplara rastladık ve bi hatıra fotosu :) çekindik..

başka gezilerde görüşmek üzeree..

2. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Lefty lerle de ayrı bir güzel olur karda sürmek değil mi :) güzel vakit geçirmişsinizdir sanırım :)

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    :) hmmm Kar, bisiklet, eğlence... Ben en iyisi Kaçkar Yarışı'nın fotoğraflarını yükliyim :)

4. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel eylence olmuştur umarım...Leftylerde şahane duruyo bu arada:)

Paylaşım için teşekkürler.

ioankile ve otec bunu beğendi.
  5. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet çok keyifliydi, 2saat karda pedal çevirdik, yetti.. :)

e hadi, bekliyoruz..:)

zaten resimler yüklenmiş de benim haberim yokmuş. :)

6. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    Gerçekten çok keyifli bir tur oldu,gidip gitmeme konusundaki kararsızlıkta doğru

tercihi yaptığımızı düşünüyorum...

Videolar oldukça sallantılı,ancak yarın bir kaç örnek koyarım.

7. Samet Saglam

Samet Saglam Bisikletkolik

Seviye:
    Çok keyifli olmuştur. Bende ancak mahallede pedalladım ama o bile çok zevkliydi bide düşününki ormanlardasınız videoyu bekliyoruz ama

8. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar işte ilk videomuz,oldukça sarsıntılı da olsa bir fikir verir umuyorum,bizim için çok keyifliydi:)

9. Ali BS

Ali BS Aktif Üye

Seviye:
    hafif grip olmam sebebiyle aranıza katılamadım görüyorum ki keyifli bir gün gecirmişsiniz inşallah önümüzdeki haftalarda birlikte pedallarız :)

otec ve ioankile bunu beğendi.
  10. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    umuorum haftaya beraber turlarız:)

11. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Güzel kareler.Elinize ve ayağınıza sağlık.:D

Geziye katılan herkesin ayağına sağlık.:in:

Neşeli,renkli bir tur olmuş.

otec bunu beğendi.
  12. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    İvan, video için teşekkürler.
    güzel hoş da; biraz hızlı kayıt fln yapsaydın :) yavaş gittiğimiz çok belli oluyor :D:D

13. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    :D bu da çok iyi en azından cesaret edip yumuşak zeminli karda bisiklet sürmüşsünüz.
    Fotolar için teşekkürler
    esen kalın...

14. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    Bak gördün mü otec,en azından cesaret edip çıktık:)

ayrıca daha sonra ki anlarda tempomuz arttı o kadar gaddar olma:))

abrean bunu beğendi.
  15. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    Beni deli eden moviemaker programında hazırladığım bir video daha...

Adobe Premiere pro formatı desteklese neler yapacağım da..:)

otec bunu beğendi.
  16. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    Bir video daha...

Selay Yaman bunu beğendi.
  17. icc

icc Yeni Üye

Güzel bir gün olmuş.Resimler ve videoda gayet güzel çıkmış.Kısmetse bizede nasip olur.CEM

ioankile bunu beğendi.
  18. Newguinea

Newguinea Yeni Üye

Seviye:
    2000 $ ilk dağ bisikletimi alıp Belgrat ormanına gitmiştim. Nefes yok. Güç yok.
    Kaz çifliğinin arkasındaki dik yokuşta sürünerek çıkmıştım. Dedim o zaman, olm böyle giderse 40 ında dede olursun. Her haftasonu oradaydım. Hatta kardan gidemediğimde o bisikleti 2-3 km sırtımda taşırdım. Çıt yok. Ses yok. Hatta usturuplu yürürsen tilki karaca bile görürdün. O zaman telefon yok, kameralar dev gibi ve pahalı. 2000 $ lık bisiklet demir değil ama alu da değil. Kadrosu hala durur. Paslanmayan bir metal. Giyecek yok. Eşofmanla giderdim. 1 saat sonra su keserdi. Karın ortasında soyunur yedekleri giyerdim. Vücuttan buhar çıkardı. Üşümezdik ama. Ayakkabı çok önemli. Çünkü ayaklar çok üşüyor. Yine de ağaçların altı kuytu olur ve kaybettiğin enerjiyi karşıladığın sürece sıcak kalırsın.
    Bir keresinde ormanın ortalarında bir yerde adamın tekini derede arabasını yıkarken görmüştüm. Arabanın yağını da tapayı açıp dereye boşaltmıştı. (o.Ç) hala kızarım. Gayrı ihtiyari bağırmıştım. Herif 10 dakka sonra yetişip beni ezmeye kalkmıştı. Bir keresinde Güneri Civaoğlu cibinin yanında Ayvat çıkışında dururken ben ağaçların arasından yanına plonjon yapmıştım. O da gelip bu ne biçim bisiklet diyerek incelemişti. Şimdi kimse o bisikletin suratına bakmaz.
    Bir ara bisikletle gitmek sıkmaya başladı, o yerleri koşarak dolaşmaya başladım. Orman havası ciğerleri iyi açar. Bir gün yine Ayvatın içinden kestirmeden yokuş asfalta döneyim dedim, bir baktım dev gibi bir ateş içinde iri bir kütük yanıyor. Elimdeki içecek suyu ateşin etrafındaki toprağa döktüm ama nafile ateş çok büyük. Ayaklarımla sıçrayan közü söndürüyorum. ayakkabılar erimeye başladı. Bir yandan da etrafta biri varnıdır diye bakıyorum. Terli terli o soğukta 1 saat başında bekledim. Biraz közlenince yola çıktım ama ben oldum kazık. Jandarmayı bulup ateşin yerini tarif edene kadar 1 saat geçmişti.
    Bir haftasonu geç gidebildim, akşamüstü. İçerlerde çamura saplandım. Bisikleti sırtlandım 1-2 km sonra kuru yer bulurum da binerim diye gidiyorum. Hava alacakaranlık. Karşıdan bir karaltılar geliyor diye gördüm ama seçemiyorum. 5-10 m kala bunların manda olduğunu farkettim. Hayvanlar yorgun ve aç tank gibi ahırlarına gidiyorlardı. Zor kaçtım yoldan.

Bu da son anı:
    Yine birkeresinde akşam olmuş kaz çifliğinden doğru geldim.Otoparka gidiyorum. Hava alacakaranlık. Işığım falan yok. Şeytan dürttü. Bendin yanındaki tahta köprüden (o zamanlar sağlamdı) karşıya geçtim. Orada bir yolun başlangıçı var. Keşif yapacağım. Oradan direk yukarı çıkılırmı diye. Kocaman bir demir parmaklıklı kapı gördüm ağaçların arkasında. Padişahın tuğrası var üzerinde. Padişahın avlağıymış sonradan öğrendim. Kitabeyi okuyayım diye yaklaşıyorum. Akşam iyice çökmüş durumda gölgeler büyümüş.
    Möööoooooooaaaaaaa diye bir bağırış ama yüksek perdeden. artık ödüm bilmemneme karıştı geriye doğru 1 adım sıçardım. Bir baktım ki kapının hemen arkasında inek kadar bir geyik. Kafasında muazzam büyük boynuzları bana bakıyor. Ama hayvan haraketsiz dururken (ARADA KAPI VAR TABİ :) ben ona 1-2 m kadar yaklaşmışım ve göremedim. Şimdi bile şaşarım. Yaratık gibi birdenbire bana göründü. Başladı kapıyı boynuzlamaya. İki kanadı da birarada tutan paslı bir kilit. Bir açılsa beni gebertir. Bir topukladım doğru arabaya gideceğim. Bekçiler beni arabanın yanında yakaladı. Arabayı aradılar falan. Meğer avcılar gece gelip hayvanları vuruyormuş. Sesini de duyunca yakındaki bekçi beni görmüş kaçarken. Tabi sonra dost olduk hepsiyle.
    Son bir anı daha:
    Eskiden ayvat bendinin etrafında ralliciler antreman yapardı. Düşünebiliyormusunuz. Para verip giriyorum. Üstelik 70km dan arabayla geliyorum. Dallamanın teki her tarafı batırıyor, ortalığı inletiyor. Neymiş ralli yapacakmış. Adam önümden geçti. Gitti. Yeniden geçmesi 10 dakika falan sürüyor. Oradan kocaman bir kayayı virajdan hemen sonra yolun ortasına diktim. Sonra da sakin sakin turuma devam ettim. Motor seslei devam etti etti ve birden sessuzluk. Ole orman yine benim. Tura devam.
    Şimdi üşeniyorum taa oralara kadar gitmeye. Maslak trafik, Kemerburgazdan bir sürü yol. Bizim oralarda eğleniyorum. Kızımı hazırlıyorum. Oğlum da arkadan geliyor. Bakacağız çaresine bu böyle olmayacak yine.
    (Bunca sene sonra bu gün gevezeliğim tuttu, sürçü...........affola)

19. ioankile

ioankile Aktif Üye

Seviye:
    Bu başlığın size bu günleri hatırlatması beni sevindirdi,umarım tekrardan başlarsınız

ormanda binmeye...

Hem de çok daha uygun ekipmanlarla.

20. TurKCyclist

TurKCyclist Yeni Üye

Seviye:
    İstanbul`a (Avrupa Yakası) henüz tam manasıyla kar düşmedi.Yağmur çamurda bisiklet sürmenin tadını yaşadığım zamanlar oldu.(Özellikle Belgrad Ormanı`nda)Ama daha karın tadına bakamadım.Vidalı lastiklerimi hazırladım ve merakla bekliyorum şöyle lapa lapa karın yağmasını.Hem vidalı lastikleride ilk defa deneyeceğim.Bol pedallı günler...