Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muhasebeci yamağına bisiklet tavsiyesi :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında a_tansel tarafından paylaşıldı.

1. a_tansel

a_tansel Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
    Bu konuyu şöyle bi inceledim, yeni kayıt olan herkesin ilk mesajı ne alayım olmuş. Benimki de öyle olacak.:D

"178cm" boyum
    "90kg" kilom
    ile bir mali müşavirin yanında çalışıyorum.
    Bu mesleği az çok bilirsiniz. Sürekli yürümek zorundayız.
    Maliye, belediye, SSK, ticaret odası, sanayi odası... arasında mekik dokuyoruz.
    Sırf bununla da bitmiyor evrak toplamaya çıkıyorum, mükellefin biri şarkta biri garpta gidip gelene kadar resmen canım çıkıyor. Her yere dolmuşla da gidilmiyor.(malum maliyet) Gün oluyor sabah 9da çıkıyorum bürodan akşam 17de ancak giriyorum.

İşte tüm bu saydığım sebeplerden dolayı bir bisiklet almayı kafama koydum.
    Küçükken mtb ye binerdim ama eğilerek kullanıldığı için sırtım çok ağrırdı. Bi de galibe mtb lerin lastikleri kalın olduğu için çok yoruyor insanı. Bu yüzden benim postacı bisikleti diye tabir ettiğim eski tip bisikletlere baktım ama hangisi iyidir bilemedim.Birtane BİSAN vardı 290ytl dedi satıcı.
    Gaziantep'teyim, kullandığım yollar genelde düz ve asfalt.
    Kilomu da göz önüne alarak beni yormayacak ve dik oturduğum zaman rahat kullanabileceğim bir bisiklet arıyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

Unutmadan ekleyeyim; bütçem en fazla 300ytl olabilir o da malesef ancak taksitle.

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Foruma hoşgeldiniz,
    Postacı veya çift kadro / 26 200 diye tabir edilen bisikletler sizin için uygundur.
    Fakat yine de daha yeni teknoloji birşey bakıyorsanız,
    28" tekerlekli, 21 vitesli, aluminyum kadrolu, toplam ağırlığı 15kg yu aşmayan şehir bisikletlerine de bakabilirsiniz.
    Dağ bisikleti düşünürseniz 26x1.5" slick (dişsiz) lastiklere sahip, aluminyum kadrolu herhangi bir dağ bisikletini de düşünebilirsiniz.Sele ve gidon boğazını uygun şekilde ayarladığınızda konforlu sürüş biçimine sahip olacaksınız.