Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muğla'nın Bisiklet(!) Yolları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Cem Coşkun tarafından paylaşıldı.

1. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçtiğimiz hafta Muğla Emniyet Müdürlüğüne, Muğla Merkez'de bisiklet yollarının motosiklet ve otomobillerce park alanı olarak işgal edildiğini ve buna trafik ekiplerince müdahale edilmediğini belirttiğim bir e-posta göndermiştim.

Aynı hafta içinde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünden, bisiklet yolları üzerinde denetimlerin yapılmakta olduğundan ve artırılarak devam edeceğinden sözeden oldukça nazik bir yanıt aldım.

Ne yazık ki geçtiğimiz cumartesi günü denetlemelerin sözde kaldığını tekrar gördüm. Fotoğrafları da paylaşmak istedim.

Bisiklet yolunu ayıran dubaların üstüne parketmiş bir beyefendinin cipi ve bir motosiklet:

Yukarıdaki fotoğrafını çektiğim yerin 20-30 metre ilerisindeyim. Bisiklet yolunu açık tutmakla görevli bir polis memurunun, bisiklet yoluna parkettiği motosikleti:

Etrafta memuru göremedim. Motosikleti ne niyetle orada bıraktığını bilemediğim için plakasını gösteren fotoğrafı buraya koymuyorum. Hepi topu üç beş kilometrelik bisiklet yolunu koruyamayan resmi makamlara şikayette bulunmaya gerek yokmuş zaten. Durum ortada.

Okuyan herkese teşekkürler.

2. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    "Burası Türkiye" dedirten kareler...

gok ve Cem Coşkun bunu beğendi.
  3. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Trafik polisinin işini bilmediği,yaptırımları uygulayamadığı bir ortamda insanlardan kurallara uymasını nasıl isteyebilirsiniz ki ? Gayet normal bu ülke için :)

4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben bu platform aracılığıyla ilgili Trafik Şube Müdürlüğü' ne tepkimizi bildiren dilekçeler yazalım derim. Mücadele burada örgütlenmeli ve başlamalı, toplu haldeyiz. Yoksa hayıflanmaya devam eder "İşte Türkiye gerçeği" der dururuz. Ne dersiniz?

Mhmt_EMR ve Cem Coşkun bunu beğendi.
  5. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.egm.gov.tr/icerik_detay.aspx?id=206

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde illere göre "Online İhbar"da bulunabiliyoruz. Bildirimde bulunan kişiye geri dönüş yapılıyor. En zahmetsiz yöntem bu.