Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muğla Yılandı dağ Gezimiz 25/11/2006

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

1. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar Cumartesi günü güzel havayı kaçırmamak için Mustafa hocam ile birlikte Muğla'nın kuzey doğosundaki Yılanlı dağa bir gezi yaptık.Yaklaşık 17.5 km sürekli tırmandık ve sıkı bir gezi oldu.
    Muğla'dan çıkar çıkmaz dik rampalar hemen başladı sizler için birkaç resim aldık ve soluklandık.Yol hem dar hemde çok dikti.
    Muğla hızlı bir şekilde ayaklarımızın altında kaldı.
    Muğla yaylası ve rahvan at yarışlarının yapıldığı yer.
    Düğerek mahallesine kuş bakışı yapıyoruz.
    Tırmandığımız yollar aşağı kaldı.
    Muğla'ya kuşbakışı yapıyoruz.
    Çam ağaçlarının arkasında Muğla ve Kızıldağ.
    Şu an 1000-1100 metre yükseklikteyiz.Hava mükemmel ve tertemiz.Derin derin nefes alıyoruz ve ciğerlerimize çam havasını çekiyoruz.
    Yola devam ediyoruz yolun tam karşısındaki kayalık Karlık dediğimiz yer.Rakımı tahminen 1300 metre civarında.Kışın kar yağdığı zaman bembeyaz olur.
    Telefonum çaldı arayan Akyaka'dan Fırat arkadaşımız,bizi Akyaka'ya indik sanıp çaya beklediğini söylüyor.Bende kendisine akyaka'ya inme işini bu haftalık ertelediğimizi ve şu an yılanlı dağ tırmanışında olduğumuzu söylüyorum.Sıcak bir bardak çay hiçte fena olmazdı diyerek yolumuza devam ediyoruz.
    Mustafa hocam ve arkada Karlık dediğimiz kayalıklar.Hava günüşli fakat keskin bir soğuk var.
    Mustafa hocamın ailesiyle birlikte pikniğe geldiği ceviz ağacının altında mola verip meyvalarımızı yiyoruz.
    Ynımıza yaklaşan bir köpek hocamın meyvasına ortak olmak istedi.
    Artık dönüşe geçiyoruz,sürekli iniş olduğundan fazla resim çekemedik rüzgarlıklarımızı giydik ve hızlı bir şekilde inişe geçtik.
    Bir gezimizide sağ salim bitirdik Mustafa hocam çocukların veli toplantısına yetişeceği için iniş baya hızlı yaptık Muğla'ya geldik.Birdahaki gezimizdek buluşmak dileğiyle hoşçakalın...

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Can Abicim bütün özlemimi senin sayende birazcık olsun gideriyorum. Havanın çok açık olduğu ve keskin bir soğuk olduğunu unutmam imkansız. Siz soğuk havayı dahada soğutmuşsunuz. Rakım bir hayli yükselmiş.
    Düğerek Mahallesi tarlaları yine sularla dolmuş. Sanki gölet gibi.:D Muğla'yı kuşbakışı izlemek büyük zevk verici. Meşhur bacalarımız belli oluyor.
    Mustafa Hocam size çok teşekkür ediyorum. Paylaşımınız için tekrar teşekkürler..

Sevgiler...

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  3. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Sevgili Serkan güzel dileklerin için teşekkür ederim.Şnsımıza hava biraz soğuk olmasına rağmen bu güzellikleri kaçırmayalım dedik.Bu haftada Bülent Savran bey,Semra hanım,Mehmet Tahça ve Ahmet beyle Akyaka'ya indik.Çıkış fevkelade zordu fakat inat edip çıktık.Mehmet arkadaşım fotoğrafları bana ulaştırınca sizlerle paylaşacağız merak etme...
    İyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim...

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  4. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Can, gezi çok güzel olmuşkeşke hasta olmasıydım da bende gelebilseydim.
    Bu arada niyetimiz bu kış Yılanlıya kar yağınca bizim Tony'yi ve Fethiye Delta Bisikletten Aykut'u alıp gelmek. Bir kar inişi yaparız ne dersin?

5. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    ayağınıza sağlık sıcak bir tur olmuş.:D

ee o kadar pedal verinice insan ısınıyor tabiki. geziniz güzel olmuş.elinize ve ayağınıza sağlık.
    diğer arkadaşları da tebrik ediyorum.soğuğun ne demek olduğunu biliyorum. özellikle ...donduran güneşin.:D

dönüşünüzü düşünemiyorum. çıkışa değmiştir.:in:

teşekkürler.

6. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Fırat merhaba

Tony ve Aykut'la gezi yapmak isterim.Fakat kar altında Yılanlı dağdan aşağıya inmek çok tehlikeli olur.Zira yolun bir tarafı resimlerdende anlaşılacağı üzere tamamen uçurum.Bu uçurumlar 200 ile 400 metre arası değişiyor...

7. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Sevgili Ertan güzel dileklerin için teşekkür ederim.Soğuk konusunda haklısın ağız ve kulakları kapatan bir bere alamam gerekecek sanırım.

Ertan ABA bunu beğendi.
  8. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    Azminiz gerçekten güzel. Kısama ama uzun bir yolculuk yapmışsınız. Gerçekten çok dik çıkışlar var ayağınıza sağlık. Sizi Kapadokya'da da görmek isteriz.
    Esen kalın.

9. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    h.can abi muğla gibi güzel bölgemizi çok yüksek rakımlardan görmesi çok hoş olsa gerek bu güzel manzaraları bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum :)

10. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Güzel dileklerin için teşekkür ederim.Eğer bir gün yolum Kapadokya'ya düşerse sizlerle mutlaka tanışmak isterim...

11. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Sevgili İsmail güzel dileklerin için teşekkür ederim.Eğer buralara yolun düşerse seninle buralarda pedallarız merak etme...

12. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    inşallah neden olmasın sizi gibi kıymetli insanlarla ve güzel muğlada umarım bir gün pedal ceviririz :in: tabi sizde buraya gelirsiniz :)

13. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    hala birlikte pedallayamadık ya ama yakındır neyse güzel gezi olmuş ayaklarınıza sağlık

14. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Üstadım kızma ama seni şanslı kılan sağlam bir yarenin olması.Sen yat kalk Mustafa hocamıza şükret.İkinizde de inanılmaz bir istikrar.Kendisi ile tanışamadığım için kendimi şansız sayıyorum.Bu arada sadece bisikletleriniz ve yapraklarından yoksun heybetli ağaçla çekilen foto inanılmaz güzel.

'''Sihirli kelime:Sevmek sevmek sevmek ve yine sevmek.'''

15. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Sevgili Can Merhaba

Güzel dileklerin için teşekkür ederim.Haklısın tek başıma olsa 17.5 km'lik dik rampaları çıkamazdım.Daha öncede belirttiğim gibi bu tür gezilerde birbirimize destek oluyoruz...

candede bunu beğendi.
  16. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Güzel dileklerin için teşekkür ederim.Evet haklısın hala birlikte pedallayamadık ama dediğin gibi yakındır.Hafta sonu hava şartları müsait olursa Altan hoca ile bir organisazyonumuz olacak gibi.Mutlaka sizleride bekliyorum...

17. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    elinize saglık hocam çok güzel gezi olmuş

18. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Sevgili Nuri güzel dileklerin için teşekkür ederim...

19. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Can'cım merhaba
    İnan İstanbul'dan sonra, foruma hakikaten hiç yazı yazmadım. Ne hikmettense, ara verince forumdaki konuları yakalayamadım. Bende bu arayı biraz uzatayım demiştim. Bisiklet sezonu açılmaya vakit yeniden ortalara çıkarım diye düşünüyordum.
    Hem biraz, unutulalım. Çok ön plana çıktık. İstanbul ekibi bize unutamayacağımız günler yaşattı. Onun için biraz geri planda kalalımda nazara filan gelmeyelim diye düşünüyorum. Ama senin gezin dikkatimi , çekince sana cevap yazmasam olmaz dedim.
    Mustafa Hocamla güzel bir gün geçirmişsiniz. İnan, sizleri izlerken biraz üşüdüm gibi oldu. Bu sene yaz gelsin , hiç hava sıcak demeyeceğim. Sıcak bundan sonra benim en sevdiğim hava olacak. Baksana hava soğuyunca bisiklet işi bitti.( Kendi adıma söylüyorum.) Bu sene çok üşüyorum nedense. Herhalde bu sene fazla denize giremedim diye , acayip üşüyorum. Onun için bisiklete bile binmek enson düşüneceğim şey oluyor. Ama bir yaz gelsin, acısını kat be kat çıkaracağım.
    Gezinize diyecek yok. Çok zevkli olmuş. Yaza doğru inşallah beraber pedal çeviririz, diyorum. Kısmetse, bisiklet ile sizin ordan geçme fikrimiz var eşimin ve benim. Bakalım kısmetttt.
    Mustafa hocamada selamlar gönderirim.
    Sevgiler sunarım . Hoşçakal..

20. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Can bey tebrikler.:)
    Fotoğraflarını ve geziniz gerçekten çok güzel..
    Ben, sadece Konya vb. şehirlerde hava kirliliği olur sanırdım. Galiba Muğlanın üzerinde de biraz is var?

Selam ve saygılar.