Muğla-İzmir-Van Bisiklet Turu

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Doğa ve Yaşam için, BİSİKLET!

Muğla Bisiklet Topluluğu, Aslı Bisiklet ve Muğla Belediyesinin katkıları ile;

(link)

Muğla Merkezden başlayarak, İzmir’in Çeşme ilçesinden, Van’ın Saray ilçesine kadar bisikletlerimiz ile gideceğimiz güzergâhta vatandaşlarımıza bisikletin önemini ve yaşanabilir bir Türkiye için, yaşanabilir bir doğa için bisiklet kullanımının faydalarını anlatacağız. Ayrıca tur boyunca "Neden Bisiklet Kullanmalıyız?" sorusunun cevaplarını yazan broşürleri dağıtacağız.

Plan;
08 Nisan 2009 günü saat 10:00'da Muğla'dan yola çıkacağız. Herhangi bir aksilik olmadıkça, 30 Nisan günü Van'a ulaşmayı planlıyoruz. Güzergah boyunca 15 il ve 43 ilçe merkezinden geçilecek ve yaklaşık 2500 km pedal çevrilecektir.

Güzergah;
Muğla, Yatağan, Çine, Aydın, Germencik, Selçuk, Seferihisar, Çeşme, Urla, Güzelbahçe, İZMİR, Kemalpaşa, Turgutlu, Ahmetli, Salihli, Kula, UŞAK, Banaz, Dumlupınar, Sincanlı, AFYON, Çobanlar, Çay, Sultandağı, Akşehir, Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, KONYA, AKSARAY, Acıgöl, NEVŞEHİR, Avanos, KAYSERİ, Pınarbaşı, Gürün, Darende, Akçadağ, Yeşilyurt, MALATYA, Kale, ELAZIĞ, Kovancılar, Palu, Karakoçan, BİNGÖL, Solhan, MUŞ, Hasköy, Korkut, Güroymak, BİTLİS, Tatvan, Gevaş, Edremit, VAN, Özalp, Saray

Proje Katılımcıları:
Serkan TAŞDELEN, Feyyaz ALAÇAM

Projeye Katılım;
- Bisiklet ile uzun yol deneyimi olan,
- 18 Yaşından büyük olan,
- Grup ile uyumlu bir şekilde yol alabilecek olan,
Projeye, yukarıda belirtilen özelliklere sahip herkes katılabilir. Bunun için aşağıda verilen telefon numarası ile iletişim kurulabilirsiniz.

0535 513 58 53 - Serkan TAŞDELEN

Neredeyiz;
Tur boyunca bizleri internet sitemiz olan (link) 'dan takip edebileceksiniz. Günde üç defa güncellenerek (sabah, öğle ve akşam) nerede olduğumuzu ve kaçıncı km'de olduğumuzu görebileceksiniz.

Sevgi ve Saygılarımla...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu proje ayakta alkışlanır sağolun varolun
robocop

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
merhaba serkan by

ben o yolları araba ile gittim elazığ kadar yol güvenli oradan sonra zor güvelik açısından yolun bazı kısımları beton asfalt bazı kısımları stabize asfalt ama çok güzel yollardan gececeksiniz özellik van gölü etrafından eğer imkanız varsa malatya darendeye girerken gülpınar şelalesi var oraya uğrayın biraz içerde karlıyor 2km filan ama çok güzel bir yer eğer

imkanlar elverseydi sizinle tur yapmak isterdim ama gelemiyorum

allah yolunuza taş çıkarmasın yolunuz açık olsun

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Ya Serkan'cigim
Yine neler yapiyorsun oyle, 22 gunde 2500km, arada bir dinlen be kardesim, nedir bu acele. :)
Feyyaz arkadasin ve senin yolun acik olsun, yollarda sizlerle birlikte olacagim.
Selamlar
Ahmet Mumcu

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Serkancığım; böyle bir projeyi bekliyordum zaten senden. Uzun zamandır sessiz kalmıştın!!! Sana ve arkadaşına başarılar, kazasız belasız sürüşler diliyorum kardeşim...Gönlümüz sizlerle birlikte...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen
Tepki
3
tebrikler yine güzel bir organizasyon :) bu zorlu etapta başarılar dilerim. yolunuz açık olsun :)benimle birlikte bir çok arkadaşın hayallerini gerçekleştirdiğiniz için çok teşekkür ederim sizlere.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@İrfan Can
Merhaba İrfan Abicim,
İyi dilekleriniz için sonsuz teşekkürler...

Sevgiler...

@kudu
Çok teşekkür ederim. Bizlerde sizin yapmış olduğunuz gezileri zevkle takip ediyoruz.

Sevgiler...

@Murat İLK
Merhaba Muratcım,
Çok teşekkür ederiz, senide turlarımızda görmek isteriz...

Sevgiler...

@halil atalay
Merhaba Halil Bey,
Önerileriniz için çok teşekkürler, hepsini dikkate alacağız. Şelale önerinizi ise hemen notlarıma ekliyorum.
Birgün birlikte pedallamak dileği ile...

Sevgiler...

@Ahmet Mumcu
Merhaba Sevgili ustam,
Ahmet abicim, üç günlük dünyada ne yaptık kârdır. Amacımız vatandaşlarımıza bisikleti tanıtmaktır.

Desteğin için sonsuz teşekkürler...

Sevgiler...

@M.Ergun GÖZET
Merhaba Ergun Abicim,
Evet uzun zamandır projenin planını yapıyorduk. Sponsorluk görüşmeleri, proje hazırlanması vs epey uğraştırdı.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Sevgiler...

@ertugrul.egemen
Merhabalar Ertuğrul Bey,
Çok teşekkür ederiz iyi dilekleriniz için. Eğer yürekten isterseniz hayalleriniz birgün gerçek olur.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: sports-man

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
serkan ve feyyaz bısıkletın ıkı gulen yuzu allah yolunuzu acık etsın sevgı ıle kalın

• Beğen

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Hepinize selam arkadaslar...

Öncelikle bu konuya yazı yazmak için geciktim.Hepinizden Özür diliyorum.İnanılmaz bir tempo içinde bu büyük turun heycanı içindeyim.

Serkan abimle,dostumla bu tur hakkında ilk konuştugumuz zaman cok heycanlanmıştık.Turumuzun anlamı net ve ortada, Türkiye'de bisiklet adına yapabilecegimiz en büyük şeylerden bitanesi olucak bu tur. Ve bizi gören bisikletci dostlar, köy kavesindeki pamuk işçisi, okul yolu bir türlü yapılamamış küçük ögrenciler ve daha nicesi biz oradan ayrıldıktan sonra hayatlarında birşeyler degişmeye başlıyacak.Bisiklet adına insan adına...

Ayrıca çok sert ama bi o kadarda güzel bir görsel güzergaha sahibiz, özellikle doğunun ne kadar etkileyci oldugunu hepiniz göreceksiniz.

BU kare Mersin'de benimle aynı duyguları paylaşan beni gerçekten seven, bana deger veren, sırasıyla Baymekanik - Murat Hocam - Aydın Hocamla yaptıgımız son sobetten...

(link)

Ertuğrul Abi...
(link)

Ve daha nice arkadasarım, ustalarım...

Kastabala' yı tüm bisiklet severlerle birlikte nasıl kurtardıysak, bu turda amacına ulaşıcak...

(link)
(Fotograf: Ali Murtaza Doğan)

Serkan Abimle benim 10 numara dostlugumuz ve sizin inanılmaz desteginizle bu tur tadından yenmeyecek.İnsana deger veren inanılmaz bir dost Serkan abi.Onunla yaklaşık 1 ay aynı rüzgarda ilerliyecegim için cok ama cok mutluyum...

(link)

HAzırız....

(link)
(Fotograf: Orhan Tozun)

Mesafe ve bulundugumuz yer bilgisi Serkan abinin harika fikri ile sürekli (link) 'da

Mutlukalın...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhaba Sevgili Dostlar,

Güzergah üzerinde bulunan bisiklet dostlarımız ile tanışmaktan mutluluk duyarız.

MUĞLA, Yatağan, Çine, AYDIN, Germencik, Selçuk, Seferihisar, Çeşme, Urla, Güzelbahçe, İZMİR, Kemalpaşa, Turgutlu, Ahmetli, Salihli, Kula, UŞAK, Banaz, Dumlupınar, Sincanlı, AFYON, Çobanlar, Çay, Sultandağı, Akşehir, Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, KONYA, AKSARAY, Acıgöl, NEVŞEHİR, Avanos, KAYSERİ, Pınarbaşı, Gürün, Darende, Akçadağ, Yeşilyurt, MALATYA, Kale, ELAZIĞ, Kovancılar, Palu, Karakoçan, BİNGÖL, Solhan, MUŞ, Hasköy, Korkut, Güroymak, BİTLİS, Tatvan, Gevaş, Edremit, VAN, Özalp, Saray

Arkadaşlar, nerede olduğumuzu daha önce dediğimiz gibi gün gün, hatta saat saat (link) 'dan takip edebilirsiniz.
Bir nebzede olsa sizlerle pedallamak bizler için çok iyi olacaktır.

Sevgiler...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Serkan ve Feyyaz.
Bu turu da sağsalim , çevrenize iyilik tohumları ekerek ve bisiklet adına farklılık yaratarak ayrıca da muhteşem fotoğraf ve anılarla bitireceğinizi biliyorum.

Asıl merak ettiğim sonrası.

Biliyorum ki bu turu yaparken sonrası için planlar kafanızda uçuşuyor olacak .

Bir gün o planlarda yer almak ve beraber pedallamak umuduyla.

Yolunuz açık olsun.

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Sevgili Soner abi...
Her zamanki gibi desteginizi eksik etmediniz.İyi dilekleriniz gercekleşecek merak etmeyin.Benim için Serkan abi ne kadar özelse, sizin yerinizde bambaşka.Yollar çagırıcak bizi ve özgürlügü dostlukla birleştirecegiz birgün...

Şimdi oldugu gibi...

Mutlukalın...

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Sevgili Serkan ve Feyyaz

İkinizde yalnız büyük turları başardınız. Emeklerinizi bisikletçilik adına sayılamayacak kadar fazla. Gıpte ile bakmamak elde değil. Gerçektende hayallerimizi gerçekleştirdiniz ve bu turlada bir kez daha gerçekleştireceğinize inanıyorum.
Gideceğiniz güzergahta bulunan bisikletçilerin katılımı sizleri daha da heyecanlandıracak.
Sonerin de dediği gibi bir gün sizinle pedallamayı çok isterim!
Yüreğimiz sizinle.
Serkancım kardeşim Feyyaz sana emanet ( tabiki sende Feyyaza ) bu yolculuk ikinizinde dostluğunu pekiştirsin.
Yolunuz açık olsun.
Sevgilerimle.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Her yerde aynı satırları yazmaktan onur-şeref-mutluluk duyuyorken katılamamanın üzüntüsünü de yaşıyorum her seferinde :( .
Ayrı gerçekleştirdiğiniz turlarda yolunuzu açık eden Allah bu BİRLİK-BERABERLİK turunda da yar ve yardımcınız olsun.İnşallah bu turu da kazasız belasız tamamlarsınız ülkemizde bisiklet adına büyük bir adım daha başarıyla atılmış olur.
En azından İzmir'de görüşebilecek olmanın verdiği mutlulukla ikinizi de selamlıyor.Tur hazırlıklarında kolaylıklar diliyorum.
Görüşmek üzere dostlar...