Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muğla Fethiye Çanakkale Bayramiç turum

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında aliserhanmert tarafından paylaşıldı.

1. aliserhanmert

aliserhanmert Misafir

Yılbaşından bir hafta evvel istanbuldaki monoton hayatımı, evliliğimi, evimi, eşyalarımı terkedip fethiye pastoral vadi adında ekolojik Yaşam çiftliğine gönüllü olarak çalışmak üzere ayrıldım. Burada harika 4 ay geçirip yeni bir çiftlik buldum. Çanakkale Bayramiç Kızıltepe Permakültür çiftliğine doğru bisikletimle yola çıktım.
    Ikinci kez tur yapıyorum.ilki oldukca kısa fethiye antalya korkuteli arasında oldu. (3 gün 153 km yanımda vietnama giden İsviçreli bir çift vardı)1300 m. Karabel geçidine çıktım. Canımda çıktı. Korkuteline varınca fiziki problemler baş gösterdi maalesef minibüsle fethiyeye geri döndüm. Fethiye'de toparlamaya çalışmam 2 ayımı aldı.
    Çıkarttığım ders hazır olmadan yola koyulma oldu.
    Hazırlandım ama bu sefer ilkinde yaptığım hatalara düşmeden ..
    Önce fethiye dalyan arasını geçtim 59 km
    Burada dalyan campingde kaldım 5 gün.
    Dalyan akyaka arasını geçtim 62 km
    Bir gece ucuz bir otelde kaldım ertesi gün marmarise gittim 33 km burada günlüğü 10 euro olan 3 yıldız bir otel buldum booking comdan superdi 4gunde burada kaldım
    Sakar yokuşunu çıkmak işkence olacağı için marmaris otogardan Yatağan a giden bir otobüse bindim . Yatağan da inip bodruma pedallamaya devam ettim 84 km.
    Bodrum'da 5 gün tanıdık bir otelde kaldım yola çıktım didime doğru 82.km de yoruldum keza yaklaşık 35 derece öğle sıcağı .. tesadüf yoldan geçen boş bir didim minibüsüne bindim.
    bugun didimdeyim dayımlarin yazlığı boş yerleştim palazlaniyorum.
    hedefim temmuz Basinda Bayramiç'e ulaşmak.
    Program şöyle
    24 haziran sabah otobüsle izmir otogar
    Sonra Foça sazlıca kamping 74 km
    25 haziran dikili deniz kamping 91 km
    Bir gun dinlenme
    27 haziran Ayvalık ada kamping 63 km
    28 haziran Edremit altın kamping 46 km
    29 Haziran assos athena Kamping 71 km
    Bir gün dinlenmece
    1 temmuz Bayramiç 82 km

Ilk kez Geçen sene bu zamanlar bisiklete başladım 122 kg idim şimdi 90 kg'yum
    Bu işi yolda öğrendim
    Bana güzergahta yardımcı olacak her türlü tavsiyeye ihtiyaç duyuyorum

Son 6 ayda yaşadıklarımı blog sitemde yayınladığım
    Okursanız sevinirim
    Tüm seyahat resimlerim de orada mevcut

www.serhanmert.com
    www.serhanoloji.com

edin, Berksan, Yavuz.M ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sanırım bütün blogunuzu okuyacağım. Vazgeçebilmek ve Uyanış başlıklarını gördüm ve kısa bi göz attım, çok güzel bir bloga benziyor. Teşekkürler.

3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Serhan Mert, çok cesursun...ama bazı şeylerden kaçarak ta bir o kadar korkak...
    Bir de baba olsaydın, çocuklarının sorumluluğu yüklenseydi...
    Aman Tanrım filminde Morgan Freemanın dediği gibi "kocası olmadan gündüz ve gece iki işte çalışıp çocuklarını büyüten annenin yaptığıdır mucize, kızıldenizi ikiye ayırmak değil.

Ben herşeye rağmen sonunda insanların arasına, çarkın dişlilerine katılacağını düşünüyorum. Bize çarkın içerisindeyken özgür olmanın yollarını anlatırsan (ki bu bana göre evrenin sırrıdır) sana minnettar oluruz.

Bloğunu bir çırpıda okudum ve devam edeceğim. Kendine iyi bak.

4. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Düşünürseniz sizi kayaköy'de seve seve ağırlarım :)

5. Bilgin Ölek

Bilgin Ölek Yeni Üye

Bisiklet:
    Schwinn
    Seviye:
    Merhaba,
    blog sitenizideki yazılarınızı okumaya başladım. 7 haftadayım şu an. Cesaretinize o kadar özendim ve kıskandım ki, uzun sürmeyecek bir zaman sonra aynısı yapmayı hayal ederek kendimi teselli edebildim.
    Sizi tebrik ediyorum ve hiç bir zaman doğadan ayrılmamanızı gönülden diliyorum!
    Sevgiler
    Bilgin

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Herkesi gönüllü işçi olarak alıyorlar mı acaba? En çok bunu merak ettim. Sitelerine kısa bi göz attım da bu konuyla ilgili bir şey göremedim.

7. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Size tavsiyelerim,Foça sazlıca kampinge gitmeden telefon açın ve bisikletli ve yalnız olduğunuzu söyleyin. Tek erkekleri almamakta ısrar ediyorlar.
    Ayvalık Ada kampinge gitmeyin. Çok pahalı ve çok uzak. Yeme içme çok astronomik rakamda. Dışarıdan bir şey almak isterseniz, en yakın yer 5 km uzaklıkta. Gidersenizde ayvalıktan alış veriş yapıp gidin. Örneğin 1,5 litre su 5 TL Onun yerine Ayvalığın dışında Çamlık kamping var oraya gidebilirsiniz.

8. aliserhanmert

aliserhanmert Misafir

Çok teşekkür ederim
    Olabilir
    Haber veririm

Bunun için bir sistem var
    Www.bugday.org
    Www.tatuta.org

Uyarı için teşekkürler
    Ben başka kamp alanı görmemiştim haritada
    Çamlık kamping koordinat bulabilir misin bana veya tarif?

9. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçen hafta Cnnturk'te Yeşil Doğa programında Serhan'ın ropörtajını gördüm. Bölümde ağırlıklı olarak şehirden ayrılıp Fethiye'ye yerleşen ve keçi çiftliği kuran bir çift anlatılmış.Serhan'lı kısım ise 17.dk itibari ile. Dünya turu yapmak gibi de bir hedefi varmış.
    25 Ekim 2014 Cumartesi - 25.10.2014 23:15:00 - Yeşil Doğa -