Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muğla-Adana Tur Planım

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında gereksiz tarafından paylaşıldı.

1. gereksiz

gereksiz Misafir

23 Nisan da 2 arkadaş başlamayı düşünüğümüz ilk uzun turumuz için rotamız..yol üzerindeki bisiklet dostlarıyla görüşmek umuduyla
    BAŞLANGIÇ MİLAS
    Milas-Güllük 24,4 Km
    Güllük-Güvercinlik 22,4 Km
    Güvercinlik-Turgutreis 37,6 Km
    Turgutreis-Çökertme Köyü 66,2 Km
    Çökertme Köyü-Akyaka 78,0 Km
    Akyaka-Marmaris 33,1 Km
    Marmaris-Datça 70,3 Km
    Datça-Köyceğiz 132 Km
    Köyceğiz-Ekincik 34,7 Km
    Ekincik-Dalyan 28,9 Km
    Dalyan-İztuzu 11,8 Km
    İztuzu-Sarıgerme 18,5 Km
    Sarıgerme-Göcek 29,0 Km
    Göcek-Fethiye 31,5 Km
    Fethiye-Ölüdeniz 13,0 Km
    Ölüdeniz-Kalkan 88,6 Km
    Kalkan-Kaş 26,7 Km
    Kaş-Demre 44,5 Km
    Demre-Finike 29,4 Km
    Finike-Adrasan 36,9 Km
    Adrasan-Çıralı 31,0 Km
    Çıralı-Tekirova 24,9 Km
    Tekirova-Kemer 16,3 Km
    Kemer-Antalya 46,2 Km
    Antalya-Belek 52,7 Km
    Belek-Side 44,5 Km
    Side-Alanya 66,0 Km
    Alanya-Gazipaşa 45,1 Km
    Gazipaşa-Yakacık 39,2 Km
    Yakacık-Anamur 44,3 Km
    Anamur-Bozyazı 14,5 Km
    Bozyazı-Aydıncık 42,9 Km
    Aydıncık-Taşucu 70,9 Km
    Taşucu-Erdemli 57,3 Km
    Erdemli-Mersin 37,1 Km
    Mersin-Adana 74,5 Km
    Toplamda yaklaşık 1600 km

tahirkaya ve bülent samsunlu bunu beğendi.
  2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel rota... Allah yolunuzu açık etsin...

3. gereksiz

gereksiz Misafir

teşekkür ederim...

4. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    uzun bir yol..pedalınıza kuvvet,bol fotoğraf çekip yayınlayın...

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Kaç günlük bir tur planladınız ? Günlük ortalama kaç km. yol alamayı hedefliyorsunuz ?

Kazasız ve keyifli turlar

five

6. gereksiz

gereksiz Misafir

günde 80-100 km arası yapmayı düşünüyoruz. yaklaşık 20 günlük bir tur olacak..

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende böyle bir tura çıkmak istiyorum. yalnız benim turun konsepti hızlı sür, çabuk var olacak. hani derler ya bi ceketimi aldım çıktım diye sadece yol bisikleti, lastik tamiri için asgari malzeme birde kredikart. Basacağım pedalın gözüne, basacağım pedalın gözüne, en kısa sürede en uzun mesafeli tur olacak benimki. Günde en az 200-250 km mesafeleri geçeceğim. Akşamda bir otel, duruma göre bir öğretmen evi.

8. gereksiz

gereksiz Misafir

bizim turun konsepti ise biraz tatil biraz spor..genel amaç pedallarken rota üzerindeki tarihi turistik mekanları da görmek. mümkün olduğunca çadırda kalmak istiyorum..uzun zamandan beri hayalini kurduğum bir tur. inşallah alnımızın akıyla bitiririz.

9. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    oldukça güzel bir rota... kısmet olursa yapmak istediğim ilk tur rotası.. tüm akdeniz kıyısı. tabi +adana-antakya :) sizden ricam kamp kurduğunuz yerleri tur sonrası yazınızda belirtirseniz +/-'leri ile... bizim için de bir rehber olur.

10. gereksiz

gereksiz Misafir

ozan ben de aslen iskenderunluyum. adanada yaşıyorum..
    döndükten (inşallah sağ salim döneriz) elimden geldiği kadar paylaşmaya çalışacağım.

11. Yavuz Kara

Yavuz Kara Yeni Üye

İlk turunuz mu bilmiyorum ama küçük bir önerim olacak size. Ben de geçen yıl İzmir-Marmaris turuyla uzun turların açılışını yaptım. Bu yıl da Marmaris-Mersin yapmayı planlıyorum. Yanınıza alacağınız eşyaların planlamasını çok iyi yapın ki yolda bazılarını atmak zorunda kalmayın. Fazla eşya büyük dert. Ben geçen yıldan edindiğim deneyimle bu yıl mutlaka Trailler alacağım. Bisikletin arkasına koyacağınız çantalar büyük zorluklar yaratıyor. Örneğin mola verdiğiniz zaman bisiklet ayak üzerinde durmuyor ve ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Ben on dakikadan fazla uğraştığımı biliyorum ki molalarımı hep on dakika olarak planlamıştım. Neyse benim asıl önerim DATÇA-KÖYCEĞİZ arası toplam 132 km'lik yol inanın çok fazla gelecek. Dolayısıyla Datça'dan Marmaris'e gelince bir gün daha konaklamanızı şiddetle tavsie ederim. Ben o yolu geçen yıl pedalladım. Marmaris'ten sonra Köyceğize gitmek hiç kolay olmayacak. Geçen yıl yaptığım turun ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz. Belki yardımı olur http://www.seferalem.com/index.php/...-yaz-lar/item/73-izmir-marmaris-bisiklet-turu

12. Yavuz Kara

Yavuz Kara Yeni Üye

İlk turunuz olduğunu yeni fark ettim kusura bakmayın. Bir kaç önerim daha olacak sizlere haddimi aşarak. Günlük planlarınızda 80 km.yi geçmeyin. Masa başında hesaplarken ortalama sürat olarak 20 km civarında bir hız düşünülürken tura başlayınca iş değişiyor. Ben tura çıkmadan önce yaklaşık olarak 2500 km yol yapmıştım ve bunların büyük çoğunluğunu da Mersi2den Toroslara doğru gerçekleştirmiştim. Yani antrenmanlı olduğumu sanıyordum. Fakat İzmir'den Kuşadasına gelince (72 km) dizimin acısını resmen beni öldürüyordu. Turun bittiğini bile düşündüm bir ara. Allah'tan ikinci gün düzeldi de yeniden yola koyuldum. İlk günün böyle bir zorluğu var unutmayın. Dolayısıyla ilk gün için 50 km çok ideal bir mesafe. Benim yaptığım turda tur öncesi planlamayı 16.5 km/sa üzerinden yapmıştım fakat 500km.lik tur sonunda ortalma hızımın 13.5 km/sa olduğunu gördüm. Planlamanızda buna dikkat etmenizi öneririm. Örneğin son durak olan Datça'dan Marmaris'e gitmek için öğlene doğru 11:00'de yola çıktım, bir saatlik kahvaltı molası dahil Marmaris'e girdiğimde saat tam 20:00'dı. Kahvaltıyı yolda yapsanız, ve sabah 06:00'da Datça'dan yola çıksanız bile 21:00'dan önce Köyceğiz'e girmeniz mümkün değil gibi görünüyor ve en önemlisi sakın akşam karanlığında bisiklet kullanmayın. Malum burası Türkiye.Sağlam bir Gidon çantası almayı da ihmal etmeyin. Başta Fotoğraf makinesi olmak üzere cüzdan, telefon, GPS gibi sıklıkla kullandığınız ürünleri ve yol atıştırmalıklarınızı bu çantada saklamanız büyük kolaylık sağlayacaktır.Ama özellikle bu çantanın kaliteli olmasını öneririm. Aksi takdirde benim başıma gelen sizin de başınıza gelir. Çanta, ağarlık nedeniyle ön tekere sürtünmeye başladı ve kısa bir süre sonra da altı parçalandı. Allahtan internet var da hemen yenisi ve kalitelisini sipariş ettim ;) Kamp yerlerini yola çıkmadan önce mutlaka telefonla arayarak doğrulayın ki bir sürprizle karşılaşmayın. Sorularınız olursa ben buradayım bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalışırım. Sizin bu rotanız benim için de çok önemli çünkü Haziran başında ben de bu rota üzerinde olacağım ;) Yol bilgilerini ve özellikle kamp yerlerinizi fotoğraflarıyla paylaşırsanız çok ama çok hayra geçerseniz. İnanılmaz sevap kazanırsınız ;) :in:

13. gereksiz

gereksiz Misafir

kıymetli önerilerin için çok teşekkür ederim. söylediklerinin kesinlikle faydası olacaktır. ama günde 100-120 km yapmak durumdayız. yoksa planladığımız vakitte turu bitiremeyiz. bu yüzden gece olmasa bile akşam vakitlerine kadar pedallamak durumundayız.
    sadece bisikletin arka tarafında heybe kullanacağım.
    eşya konusuna gelince yanıma
    çadır+mat+ uyku tulumu
    ekstra bir adet ayakkabı
    ekstra 2 forma ve tayt + kask
    yağmurluk-fotoğraf makinesi-alyan takımı-yedek lastikler..
    yiyecek içecek konusunda fazla ağırlık istemiyorum. (gazipaşa-anamur arası hariç)

14. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Taşucu'ndan Silifke'ye kadar eşlik edebilirim :D

15. gereksiz

gereksiz Misafir

beklerim. antalyadan sonra tek başıma olacağım büyük ihtimalle..

16. Hasan Nadir Orhan

Hasan Nadir Orhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk gün güvercinlik-bodrum arası eşlik edebilirimmmmm..:D

17. gereksiz

gereksiz Misafir

hasan kardeşim çok sevinirim..

18. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu rotayı Haziran ayında bende Gitmeyi planlıyorum Mersin'e kadar acaba sizle iletişim halinde olabilirmiyiz öğrenmem gereken bir çok şey olabilir

19. gereksiz

gereksiz Misafir

mehmet haziranda bu rota zor olmaz mı? malum, yollar çok sıcak olacaktır..

20. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef sadece o zaman aralığım müsait sabah erkenden ve akşam üstü güneş batana kadar yani sabah 6 akşam 4 saat gibi