Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mudanya - Gölyazı Turu (İLK TURUM)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında fatihcankaymak tarafından paylaşıldı.

1. fatihcankaymak

fatihcankaymak Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Merhaba,
    İlkokul zamanlarımdan liseyi bitirene kadar sürekli bisiklet tepesindeydik. Ama tabi o zamanlar da bilinçli olarak değilde daha ziyade eğlence amaçlı sürüşler yapıyorduk. Şuan 29 yaşındayım ve yaklaşık 12 yıl sonra tekrar aranıza katıldım.
    Bilinçli olarak bir hedef koyup sürüş yapmak çok daha haz veriyor insana. Tabi geliştiğini görmekte bambaşka.
    Yaklaşık 1 ay önce GHOST se1175 bisikletimi aldım. 5-6 defa Mudanya-Burgaz arası (Ort. 15 km) kendim idman yaptım.
    18.08.2013 Pazar günü de ilk turumu gerçekleştirdim. Bademli-Hasköy-Gölyazı-Özlüce-Geçit olamak üzere toplam 75 km gittim.
    76. km yi zorlayacak gücüm kalmadı ama.. Sağ dizimi de biraz fazla zorladım sanırım ve ağrım var şuan. Buz tedavisi yapıyorum doğru mudur?
    Arkadaşlar 5-6 defa 15 km bindikten sonra 75 km yapmak kolay iş değil dediler ve tebrik ettiler. Umarım zamanla performansım artar..
    İdman konusunda tavsiyelerinizi esirgemezseniz memnun olurum.
    10-15 yıldır sürüş yapan arkadaşlarımız vardı turda ve onlar gibi hiç gidemeyecekmişim gibi geliyor şuan :)
    İnş bir gün olur..
    Sabah buluşma..
    Uploaded with ImageShack.us
    İlk hareket..
    Bu da ilk su molası..
    Bisiklet hazinesi :)
    Çay molası..
    Artık dönüşe geçildi..
    Yol tarifi alıyoruz..
    Yüzümün güldüğüne bakmayın...

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar diziniz için buz tedavisi doğrudur...

Bisiklete yeni başlamışsınız. Hafta en az 4-5 gün düzenli oalrak bisiklete binmenizi öneririm. Bu sürüşlerde ara ara temponuzu artırarak kendinizi zorlayın. Daha sonra yine rutin temponuza dönersiniz. Uzun turlar için kendinizi hazır hissetmeyi bekleyin. Km mesafelerinizide yavaş yavaş artırın... Şimdiden iyi yolculuklar... :)

3. fatihcankaymak

fatihcankaymak Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Tşk ederim..

Birkaç gün sonra diz ağrım geçer diye ümit ediyorum, şuan tam anlamıyla kıvıramıyorum bacağımı..

Sonra dediğiniz gibi kendimi ara ara zorlayarak devam edeceğim

4. tamer ulu

tamer ulu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar
    ilk deneyiminiz gerçekten taktire şayan ama ben derim ki bir den yüklenmeyin
    bu etapta bakılırsa ayağınızda ağrılar baş göstermiş temkinli ve dozunu yavaş yavaş ayarlayın
    grup halinde sürüşlere dikkat edin öndekiler hızlı gidiyor diye sizde onlara yetişecem diye kendinizi zorlamayın eninde sonunda sizi bekliyecekler.
    haftalık idmanlar yapın ve kendinize belli bir km koyun bir müddet kendinizi bu km alıştırın ve gün geçtikçe üzerine katlıyarak ekleyin
    bisiklete binmeden önce muhakkak ama muhakkak ayakları esnetme ve germe işlemleri yapın 10-15 dk kedinizi ısındırın
    sürüş esnasında bir den pedallara asılmayın ilk 10-20km aynı tempoda (yavaş) gidinki vücut alışsın
    birde bisikletin pedal boy ve sele gidon ayarlarını kendinize göre ayarlayın bu çok önemli bisikleti yanlış kullanış ciddi ayak ve diz rahatsızları meydana gelebilir.
    aman söylüyorum menisküs olmayın bol sağlıklı günler diliyorum.umarın sizi sıkmamışımdır. :)