Muc-off ürünlerini denediniz mi?

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale

Bu ürünleri hala denemedinizmi yoksa !!! :ssrtcbya:

Scudo

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
O kadar param olmadığı için henüz deneyemedim :) varsa yoksa wd-40

• Beğen
Tepkiler: caşş06

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
Alayini denedim ozellikle c3 kirmizi olanini eger kendi temizleme ürününü kullanmiyorsaniz caninizi okuyor ve cok sik yaglamak gerekiyor.Bu yuzden kullanmiyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Denedik. Memnun kalmadık. Muc off dry lube yağ. Koku kıvam güzel ancak yağlama kalitesi vasat. 150 200 km sonra zincir cırlamaya başlıyor. Neyse ki yurtdışından ucuza alanlardanım.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Başlığı gördüğüm iyi oldu, iki aydır bisiklete elimi sürmüyordum. Biraz önce Ilık su, mikrofiber bez ve beyaz sabun (bildiğiniz hacı şakir) üçlemesiyle "Cıncık gibi" ettim. Teşekkürler.

Tepki
16
Bisiklet
Cannondale
Sele borusundan çıt çıt ses geliyordu Muc-Off karbon montaj jelinden alıp uyguladım ses kesildi. Sonuç: Memnunum :D

• Beğen

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale
Zincir yağının amacı sürtünmeyi en az seviyeye indirmektir.Yoksa yağsız zincir metal metale sürtündüğü için önce zincirin ömrünü sonra ise ruble ve aynakolun ömrünü bitirir.Onun için zincir temizliğinin sıklıkla yapılması gerekir.Temizlik için en pratik mağzeme aşşağıdaki ürün,uygulaması çok kolay 10 sn de pırıl pırıl oluyor.
(link)
(link)

Yağlamak için ise MUC-OFF HYDRO DYNAMİC yağı tercih edebilirsiniz biraz fiyatlı fakat sürtünmeyi en az seviyeye indiriyor zincirinizin ömrünü uzatıyor.Ucuz yağlardan kaçının hem siyah yağ derdiyle uraşmayın hemde mağzemenin ömrünü uzatın.
(link)

(link)

(link)

Kolay gelsin...

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Koray KORKMAZ tahminimce o ses muc off sürdüğünüz için çözülmedi, kadro ile sele borusunun birleştiği yere toz,çamur,ufak kum taneleri doluyor bu da zamanla sürekli çıt çıt sesi duymanıza sebep oluyor,aynı şekilde oraya gres yağı sürseniz o da sesin kesilmesini sağlardı ;)

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale
MUC-OFF Karbon gresinin amacı karbon sele borusu ve karbon kadronun birbirine kaynamasını önlemesidir.Gres mağzeme olduğu içinde sesi kesecektir. :harika:

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@M.Bulat Daha önce Siyah Dahon VD8de de aynı yöntemi kullandım tam emin değilim. Şuan kullandığım bisiklet zaten mat. Jant telleri parlak onlarda da bir sorun görmedim. Yinede yanlış bilgilendirmek istemem. Benim tecrübelerim bunlar ama bilgidiğim arap sabununun deterjanlar içerisinde en az zararsız olanı.

• Beğen
Tepki
16
Bisiklet
Cannondale
@Neil deGrasse Tyson valla başkan bisiklete ilk bindiğimde bile olan bir sesti. Sele borusunu temizlememe rağmen geçmedi. İnternette araştırmalarım sonucu gres yağ sakıncalıymış karbona bende kıydım paraya aldım malı :) Uygulama sonrası direk kesildi ama ses.

• Beğen

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Koray KORKMAZ gresin karbona karşı zararlı olduğunu bilmiyordum hocam, öğrendiğim iyi oldu.Benim aklımda da muc-off'un zincir yağlarından almak var, şimdiye kadar hep ince makine yağı kullandım ama zinciri-rubleyi simsiyah yapıyor, bıktım artık :koptum:

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Ürünler pahalı.. Kendinden beklenen performansı sunuyor.. sanırım chain deagreser ı denedim. Normal bir balata temizleyiciyi (piyasa malı nalburdan 6 7 tl ye aldığım temizleyici) bir kerede bitiriyorum.. Mucoff un bu ürünü 40 tl 4 kere temizlik yapabildim. Yani hala daha pahalıya geliyor.. şimdi ise daha uzun gitmesini beklediğim drive tarrain cleaner ını aldım. Hem sprey şeklinde uygulana biliniyor hem de zincir temizleme makinesının içine dökülebilinecek bir kafası bulunuyor.. Henüz kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. Yakın zamanda kullanmayı umuyorum.. Zefal prolube zincir yağı kullanıyorum ama ondan o kadar memnun değilim. Çabuk kararıyor ve tozu toprağı zincire topluyor.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Onur YCL sende dimi Onur :) 2 su birikintisinden geçiyorum başlıyor sesler lan diyorum bu kadar da çabuk gidemez diye :D

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende bisiklet temizleyicisi ve zincir temizleyicisi var.

ikisinden de memnunum.

• Beğen

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
271
Bisiklet
Canyon
Zinciri, rubleyi yağladıktan sonra kararmayan yağ hangisi model adıyla yazar mısınız?

Teşekkürler.