Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

muamma...

Konu, 'Frenler' kısmında guneeymurat tarafından paylaşıldı.

1. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili forum dostlarım yeni toplamayı düşündüğüm bisikletin fren sistemi için disk olması kararını aldım bütçeme göre alabileceğim 2 takım var
    1_avid bb7 mekanik disk fren : bu frenin mekanikler arasında en iyisi olduğu söyleniyor (yine forumda okuduğum bir yazıda bb7 leri diğer mekaniklerden ayıran çift taraflı hidrolik sistemde olduğu gibi rotoru sıkıştırması deniliyordu hoş dün tanıştığım scott bayisi arkadaş bb7 lerde böyle bir özellşk yok dedi )

2_ gelelim 2. ye avid juıc3 giriş seviyesi hidrolik fren bb7 takım 150 ytl juıcy3 240 ytl arada çok uçurum yok ok tam juıcy 3 almaya karar verdim dünyine hidrolik frenlerlerin sürtme sorununun mekaniklere göre çok olduğuna dair yazılar okudum ve kararsız kaldım şimdi bu arada bu arada şu anda bile kullandığım noname dandik kaliperlerimin (mekanik ) ayarlarını kendim yapıyom saat gibi ...
    Şimdi arkadaşlar çok rica edicemherkesin fikrine çok saygı duyuyorum ama bu konuda mekanik kullanmış sonra hidrolik kullanmış veya tersi arkadaşlar yorum yaparsa umarım kabalık etmiyorumdur .
    şimdiden değerli fikirleriniz için teşkkürler
    SAYGILAR

2. edi_e

edi_e Üye

Seviye:
    kesinlikle hidrolik almalısın =)
    ben shimanonun kompenand dışı mekanik disklerini kullandım 7 ay, suan xt hidrolik kullanıorum, ve gerçek frenin farkını anlıyorum =) hidrolik bambaşka bişey, anlatıpta laf kalabalığı yapmıycam =) kısacası hidrolik al, forumda yazılanlarıda okadar kafana takma, o yazıları bende okudum ama aldığım hidrolikte hiçbi sorun yok, ters bi hareket yaptığımda ayar bozulsa bile kolayca ayar cekebiliyorum, öyle korkulcak bi yanı yok =)
    ( tabi bunlar benim düşüncelerim )
    avid 3, giriş seviyesi olan iyi hidroliklerden biri, forumdada kullanan arkadaşlarımız var zaten, hepside memnun..

avid 3 al, keyfine bak =) ve çıkcak sorunlardanda korkma, sen bisikletçisin, sorun göbek adın =)

guneeymurat bunu beğendi.
  3. europeseko

europeseko Aktif Üye

Seviye:
    ben magura julie kullanıyorum.evet surtme problemi oluyo,butun disklerdede olur.ama iyi bir frenlemeye sahip.eger surtme problem degil diyorsan disk al.ama ben surtme falan istemem diyorsan magura hs 33'den şaşma derim

4. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba ben hem mekanik hem hidrolik disk fren kullandım.Bence ikisinin de ayarı basit bir şekilde yapılıyor.Ayarı iyi bir şekilde yapıldığında ne mekanikte ne hidrolikte sürtme olmuyor.(Tabi disk yamuk değilse).Bence ikisinden birini alacaksanız avid juicy 3 alın.Çok iyi bir şekilde diski ortalayıp balataları diske paralel hale getirip kaliper vidalarını yeterli bir biçimde sıktıktan sonra hiçbir sorun olmaz.

5. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar tabikide hidrolik daha iyi ama.BB7 leri kullandım ben ve frenlemesi ayarı çok iyi.Hidrolikten çok bi farkı yok BB7'lerin.Ama bende hidroliğe geçtim ve tabikide hidrolik ama bütçeyi çok zorlamam diyorsanız BB7 ler çok çok iyi.

guneeymurat bunu beğendi.