MTB'yi yükseltmeli mi yoksa yola mı geçmeli?

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar 2-3 ay once yol bisikletinden MTB'ye geçtim.Yol bisikletine göre neredeyse 2 kat yoruluyorum.Bisiklet sürme hevesimi icimden aldi neredeyse mtb.Konuya girelim neredeyse hic araziye girmiyorum genel olarak asfalt yol ama günubirlik tur hayalim belki ileride kampli tur hayalim var.Bende acaba bi giant atx 7 kadroya(bagaj delikleri varmis)slx set doseyip ince lastikmi takmaliyim yoksa yolami gecmeliyim goruslerinizi bekliyorum

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
bence direk yola geçin hem sıkıntı çekmezsiniz sonuçta yol ekipmanları yol içindir

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Yukaridada belirttigim gibi mtb den sonra bisiklete binesim gelmiyo ama alt seviye bi yol bisikletim vardi(bianchi slr 400)mutluydum niye sattigimida anlamis degilim hayla

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yolu satıp mtb almak ve sadece asfaltta sürmek amaç neydiki ? mtbnin kullanım yeri asfalt değildir uzun turlar değildir. siz en iyisi şehir yada yol bisikleti alın rahat rahat gidersiniz

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Bi deniyelim dedik pisman olduk bagaj istersem sele borusuna bagli olanlardan aliriz heralde peki 2000 tl civari yol bisikleti ne onerirsiniz

Xrs 030 denilcek buyuk ihtimalle ama :)

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
forumun arama yerine 2000 tl yol bisikleti yazınca deli gibi konu açılmış olduğunu gördüm :D oradan daha iyi bilgi sahibi olursunuz.sonuçta tecrübeyle sabit

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Xrs 030 var birde carraro 052 berkenin carraro incelemesi var ama xrs030 incelemesi goremedim goren olursa link atabilirmi

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Sanırım sizin ihtiyacınız iki tarzın arası olarak bilinen tür hibrit bisikletler ya da tur bisikleti.

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Ihtiyacim yol bisikleti heralde yazin kulubede baslamayi dusunuyorum hem.Peki ornegin sehirler arasi yollarda yol kenarinda cakil taslari var bu sorun olurmu :)

melih1st

Üye
Tepki
109
İsim
melih
Bisiklet
b'Twin
neden genelde herkes mtb den sonra yola geçiyor bisikleti alalı 2 hafta oldu bende geçermişim gibi geliyo :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yoldan mtb ye geçmenin nedenini kendiniz bile anlamamışsınız. bide katlanır deneyin :D

şaka bi yana yol candır hepimiz deli oluyoruz yol bisikleti diye mtb yi yükselt yükselt nereye kadar dropbar ve kütük gibi kadroyla.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
tribana neden bakmıyorsunuz? sanırım bagaj deliği varmış :D ve yol bisikleti ;)

Tepki
11
İsim
Mert Karataş
Bana kalırsa mtb sıkıcı değil ben mtb ile uzun yollar gittim eski bir mtb vardı takla attım hızdan dolayı ve bisiklet mahvoldu allahtan bana fazla bişey olmadı anlımın ortası yarıldı anlımın boydan boya parçalanmıştı ama bir tek o kaldı şimdi mtb diye aldım ama yollara gittim hep her türlü yolada girdim

Ama bisikleti yaptırdım hala duruyor ama kullanmıyorum köye kaldırdık artık bu yaşıma kadar onla takıldım takla attım diye bırakmadım düşe kalka öğrenicez zaten bisiklet bozulmuştu her gittiğimde hep yaptırıyordum ve boşa para olduğunu anladım ve kaldırdım zincir yok jantlar felanda gitti tabi

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@sarper tuncer
Triban donanim olarak yetmez diye dusunuyorum hic olmadi sele borusuna baglananlardan alirim.Bu arada mtb pismanliktir :)

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
Forumda satılık bir Focus kros yol bisikleti vardı fiyatı da çok uygundu satılmadı ise bakmanızı tavsiye ederim kadro 54 tü yanlış hatırlamıyorsam.

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Boy 1.68 54 olmaz heralde

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
51 olurmu bana peki xrs 030 buldum

Tepki
22
Bisiklet
Specialized
@ahmetkya
Mtb hakkını vermeyene pişmanlıktır diyelim yanlış anlaşılmasın abi araziye girmeyene işkence girene aşk bu alet üzdün bizi :D

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Öyle diycektim telefondan yazınca üşendim :D tabiki kullanim amaciniza uygun alinmali bisiklet(diyene bak):D

• Beğen
Tepkiler: melih parlak