Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb'yi tur bisikletine çevirmek

Konu, 'Arşiv' kısmında BağdatlıRuhi tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bisiklette ve forumda yeniyim belirtmek isterim :) Bir heves tuttu 2 ay önce gittik bir bisiklet aldık tabi ki hiç bir bilgimiz yok klasik dağ bisikletlerinden aldım. Aldığım bisiklet:

26" BIANCHI ADRENALINE ERKEK DAĞ 21-V VB - Bianchi Bisiklet

Yaptığımız birkaç turdan sonra bana dağ bisikleti değil tur bisikleti gerekli olduğunu fark ettim ve bu doğrultuda lastikleri Rubena Flash STU 26" 1.75 ile değiştirdim. Daha önceden de jantları çift katlı jantlar ile değiştirmiştim. Bisikletimin son hali:

Zaten çelik gövdeli ve hafif olmayan bu bisikletin tekerleklerindeki değişimlerden sonra 15 Kg'ı aştı. Aklımda maşa değiştirmek vardı çünkü şuan ki kullandığım amortisör kısa ve kilitsiz. Suntour XCT MLO SF13 ile değiştirme niyetim vardı ki bu maşaların 2.5 Kg olduğunu öğrendim. Zaten bisiklet 15kg'ı aşmış durumda bir de maşasını yenileyelim derken daha fazla hantallaştırmak istemiyorum. Gerçi beni fazla zorlamıyor ama bisikleti geliştireyim derken daha da ağırlaştırıyorum. Şuan kararsız kaldım ne yapacağım konusunda. Bisikletin aksesuarlarını tamamlayıp bu şekilde turlara devam etmeli miyim yoksa parçalarını değiştirip tur bisikletine benzetmeye devam mı etmeliyim? Para harçlıklar ile elime geçtiği için parça değiştirmek durumunda kalıyorum direk bisiklet değiştirmeye param yetmez. Sizce değişime devam etmelimiyim edeceksem bisikletimde ne gibi değişiklikler ile tur bisikletine çevirebilirim/benzetebilirim?

mariokaldato bunu beğendi.
  2. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Elden çıkarıp bir tur bisikleti satın almak mantıklı olan.Ne kadara aldınız?

mariokaldato, BağdatlıRuhi ve vatan bunu beğendi.
  3. legolas99353

legolas99353 Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2. El satıp yeni bir bisiklet almak senin için daha iyi olur fakat böyle bir imkanın yoksa aynakol galiba değiştirlmesi gereken en elzem parça, bildiğim kadarıyla mtb aynakolları daha küçük yol bisikletlerine oranla bu da senin yol sürüşlerinde daha çok yorulman anlamına geliyor. Tabi daha bilgili arkadaşlar ne der bilmiyorum

BağdatlıRuhi bunu beğendi.
  4. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bende ilk bunu düşündüm fakat ikinci el olarak bunu elimden çıkarırsam Salcano City Fun gibi bir bisiklet almak için bir süre beklemem gerekecek. Bisikelti 500TL'ye aldım. Acaba Salcano City Fun 70 gibi bir bisiklete geçiş yapsam bizim burdaki yollar çok bozuk amortisörsüz maşa sorun çıkartırmı? Konfor ne durumda olur? Çünkü turdan ziyade şehir içinde daha fazla kullanıyorum. Zaman zaman kaldırımlardan in çık yapmam veya bozuk asfalta girmem gerekebiliyor. Şuan aklıma Salcano City Fun 70 yattı fiyatı uygun olarak buna benzer daha ucuz önerebileceğiniz bisiklet varmıdır?

mariokaldato bunu beğendi.
  5. vatan

vatan Kıdemli Üye

Adı:
    Vatan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arınç haklı bence

Arınç ve BağdatlıRuhi bunu beğendi.
  6. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    neredeyse aynı ozellikte bir bisikletle haftanın 3-4 gunu 40km uzeri km sorunsuz kullanıyorum arkaya bagaj takmanızı oneririm sırtınızda canta olmaması rahatlık saglıyor ama yukseltme derseniz diger forum uyelerinin önerilerine kulak verip satıp baska bisiklet almak daha uyguna gelebilir

mariokaldato ve BağdatlıRuhi bunu beğendi.