Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb'ye sabit çatal önerisi verirmisiniz?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında biyani tarafından paylaşıldı.

1. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Bisikletim amoeba hussar, üzerinde suntour xcm amortisörü var.Bisikletimi alalı bir ay oldu.Bisikleti şu an sadece şehir içinde asfaltta kullanıyorum belki bir dahaki ilkbahara tura çıkarım o zamanda bisikleti toprak yollarda kullanırım.Şu ana kadar bisikletin amortisörü hiç kullanmadım daha doğrusu kilidini açmadım çünkü gerek duymadım ve bunun sonucu olarakta bol bol amortisörün rahatsız edici sesini duydum,birde ağırlığını taşımak cabası.Amoeba hussara takılabilecek,bisikletin ergonomisini bozmıyacak sabit çatal bulmam mümkünmü?Eğer mümkünse Türkiyede nereden ve ne kadar ücrete temin edebilirim?
    Cevaplarınız için teşekkürler.

2. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence degistirmeyin derim 1.4 cst slik veya 1.4 michellin xc roadlardan alın sonra keyfinize bakın derim...

sonucta sehir icindede kaldırımlardan inerken cıkarken filan masanızdan yararlanıyorsunuzdur ...

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. AMOEBA Hussar'ı bir yere dayayıp karşısına geçip bakınca üzerindeki maşanın ne kadar çok yakıştığını görüyorum. Ben orjinalliğini bozmayın derim. Yokuş çıkışların haricinde maşanızı sürekli açık tutup sertlik ayarını en sertte kullanabilirsiniz bu şekilde kullandığınız zaman asfaltın ufak tefek hatalarını hiç hissetmediğiniz gibi maşanın kilitli olmasından dolayı çıkan o sesleride hiç duymayarak çok güzel bir sürüş sağlıyorsunuz. Zaten yolda maşayı kilitlemeye ihtiyaç duymayacak kadar düzgün olsa maşadan gelen o sesleri zaten duymazsınız. Maşadan ses geldiğine göre yol hafiften engebelidir. Yalnız Amoeba'nın üzerindeki lastik oldukça güzel ve kaliteli fakat dişli bir lastik modeli olduğu için onun yerine yarı slick bir lastik tercih ettiğiniz zaman herşeyin çok güzel olacağına emin olabilirsiniz :) CST marka lastikler 12-15 lira arasında ekonomik bir model.

4. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bulabileceğiniz yer ile ilgili olarak özel mesaj attım.

biyani bunu beğendi.