Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb'ye rigid maşa?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Umut Kılınç37 tarafından paylaşıldı.

?

rigid maşa ile 3,3kg(?) hafifleme(100lira bütçe [?])

1. Orijinal hali ile kalsın.

oy sayısı 1
    14,3%
  2. İleriki zamanlarda daha üst model bir bisiklet almak.

oy sayısı 4
    57,1%
  3. Rigid maşa+lastik olsun.

oy sayısı 2
    28,6%
  1. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar daha önce bir konuya cevap olarak sonrmuşdum ama arada kaynadı gitti konu açma isteği duydum.Aslında carraro sportive 224 ve model araç alacaktım fakat aracı dersler yüzünden biraz ertelemem gerek,bisikletide bilgisayarmın birkaç parçaya ihtiyacı var (hdd,ram vb.falan eskilerlede yeni pc toplayacağım) bu nedenlerle vazgeçtim.Ve bu yüzden böyle bir yola başvurdum(düşük bütçeyle).
    Bisikletim aksesuarlarla beraber 16kg civarında ve ön maşadan pek memnun değilim kilitlemesi falan yok,düz yolda çok yoruyor ve çok ağır 3,5kg(?) aslında kilitli maşayla değiştirmek istiyordum o tarz maşalarda 100liradan başlıyor fakat 3kg zaten 40yılın başı açarım kilidi gerek yok bence bu yüzden maşayı düz bir maşayla ve 1,95dişli lastikleri 1,50 yada 1,75 hafif dişli lastikle değiştirmek istiyorum maşadan 2,5kg(?) lastiklerden 0,8kg(?) civarı bir hafiflemek olacak yani toplamda 12,7(?)kgye düşecek.
    Fakat yaptığım araştırmalarda:
    Maşa yüzünden bisiklet dikleşek bu yüzden alın borusuna daha çok yük binecek ve kırılma ihtimali olacak aynı zamanda eklem ağrıları yaşayacaksın diyen gördüm.Sizce bu doğrumudur?

2. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konu güncel...

3. Ali Kerimoğlu

Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Nacizane tavsiyem şu anki haliyle binmeye devam edin, bu bisiklete fazlaca bir para kaçırmayın. Düşük bütçe ile varolanı modifiye etmek isterken hesaplı olması için kalitesiz veya düşük kaliteli parçalara yönleneceksiniz. Uyduruk bir maşa, uyduruk lastikler gibi. Bu parçaları biraz kaliteli alsanız ön arka bir çift lastiğe en az 100 TL, maşaya ise en az 150 TL ödersiniz. Dolayısıyla astarı bezinden pahalı hale gelir. Bunu yapmak yerine olana bir süre daha binip imkanlar olgunlaşınca düzgün bir bisiklete geçmek daha mantıklı gibi.

4. ömer f kenedy

ömer f kenedy Yeni Üye

ben bisiklet alıcam ghost se 2000 almayı düşünüyorum ama netten almiycam bi bayii si varmı satış noktası falan biliomusunuz

5. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aslında bende çok kararsızım benim girdiğim yollar neredeyse düz arazi rotalarım bile ama sizin dediğinizde bir seçim nereden baksanız 100-150lira gidicek en iyi ihtimalle.

6. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bence elinizdekini olduğu gibi kullanabildiğiniz kadar kullanın.
    Düz yolda kullanıyorsanız her ne kadar slick lastik ve düz maşa da alsanız bir yol bisikleti ya da tur bisikleti gibi olmayacaktır. İleride düz maşa 28 jant bir tur bisikleti alırsınız. ( Ya da o zamanki durum ve beklentinize göre tercih yaparsıınız. ) Düz yolda ulaşım için kullanıyorsanız modifiye gerçekten gereksiz olur.