Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB'ye 1.75 lastik YARDIM

Konu, 'Tekerlekler' kısmında SamiKayhan tarafından paylaşıldı.

1. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selamun aleykum arkadaşlar. Bisikletimin üzerinde Scwalbe Rapid Rob 2.10 var.Bunları Rubena asp 1.75 ile degistirsem bir fark olur mu,yani daha akıcı olur mu? Birde mtb de çok dikkat çeker mi 1.75 lastikler? Tesekkurler..

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Schwalbe Rapid Rob lastiği bırakıp Rubena 1.75 lik lastik takarsan bisikletinde ufak bir miktar fark olur akıcılık olarak ancak en büyük fark yaşadığın patlaklarda olur. Kullandığın Schwalbe 1000 km'de bir patlıyorsa Rubena her 100 km'de bir patlar. Eğer bütçeniz elveriyorsa Schwalbe Marathon, Marathon Plus Yada aynı özelliklerdeki Maxxis yada Continental lastiklere bakın, yok bunlar pahalı derseniz Schwalbe Rapid Rob ile devam edin.

NSDL ve enes savaş bunu beğendi.
  3. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sıvı kullanarak patlama sorununu kökten halledebilirsiniz.. bir de ben 1.50 takmayı planlıyorum 1.75 gayet uygun diyebilirim.. :)

4. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    merhaba, 1.75 değil 1.50 bile takabilirsiniz. Dişli lastik asfaltta adamı yorar, nitekim dişler yola yapışır ve sizi çok yorar. Ben uzun turlarımda ve genelde 1.50 yol lastiği kullanıyorum. Dişli lastiğe göre daha çabuk hızlanabilirsin ve yolda gayet akıcı olursun. :)

Bu linkten benim bisikletimde yol lastiklerine bakabilirsin http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123191 son sayfada da dişli lastikli hali mevcut

1.50 takın ben ilk 1.75 rubena taktım baktım olmuyor içime sinmedi birde arka teker 1 ayda eridi, hemen 1.50 marathon aldım. Şuan çok memnunum.

bkagan bunu beğendi.
  5. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bende 2.1 den 1.75" dış lastıge gectım . performans olarak hız da artıs oluyor ama cukurlarda fena zıplatıyor . Bendekı schwalbe green guard 150- 200 km felan olmustur daha patlama olmadı . Mtb de fazla dikkat çekmiyor . 1.5" olsa dikkat cekebılır . Ayrıca yagmurlu havalarda dıkkatlı olmak lazım lastık kayabılıyor .

enes savaş bunu beğendi.
  6. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gökalp abi sana patlama konusunda katılmıyorum, rubena tamam ucuz lastiktir, ben 3 ay rubena 1.75 kullandım hiç patlamadı. Bayağıda km yaptım tek sorunu arka lastiğin 1 ayda erimesiydi. Erimeside asfaltta sıcak havada kullandığım içindi sanırım, öyle lastik kaydırma ani fren vs.. olmadan :)

Emre, 1.50 marathon kullanıyorum, dediğin gibi yağmurlu havada jilet gibi kayıyor :) hele ki gidonu aniden kırınca sanki buzda kaymış gibi oluyorum :) Ancak dişli lastiğe göre performans artışı baya çok tartışılmaz :)

Emre Sertkaya bunu beğendi.
  7. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    marathonlar fiyat olarak bütçe sarsıyor yaw başka ne önerirsiniz uygun olaraktan :)

8. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben isviçre'den getirtmiştim, ülkemizdeki lastiklerin hangisini önersem yalan olur bu yüzden pek karışmak istemiyorum o konuya :) Ancak rubena alırsanız arka teker ne kadar ani fren veyahut kaydırma yapmasanız dahi çabuk eriyecektir...

bkagan bunu beğendi.
  9. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    CST düşünüyorum Traveller 1.50 :) hem iyi hem kötü yorumlar okudum gerçi ama hayırlısı.. :)

10. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    CST Traveller şu sanırım ; [​IMG]

Eğer bisikletinizin görünümüne önem veriyorsanız, bu lastiği önermem size, çok kötü duruyor mtb'de. rubena lastikleri daha mantıklı :)

11. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşım ben 2.10 lastikleri söküp cst markalı 1.50 lastikler taktım hızlanma yaşadım. Görünüş açısından da gayet iyi duruyor. Performars harika!

buyur aldığım yeni lastikler;

Buda bir önceki resimleri;

1.75 değilde düşürebildiğin kadar düşür bence 1.50 ve altına geçebilirsin. Hız konusunda ve kilogram konusunda büyük yardımı dokunuyor.

Bu arada diğer bir arkadaşlar CST önermem demiş

benim ki bu tür görünüşe sahip öyle düz değil. Yanakları virajlara girerken daha sağlam durması için kalınlaştırılmış suda kaymaması için tasarlanmış dedikleri kadarda var yani. Emin olabilirsiniz. Ben gayet performarslı sürüş aldım keyif veriyor. :)

Herkesin görüşü farklıdır bana iyisi denk gelmişte olabilir. :)

bkagan bunu beğendi.
  12. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bunlar cross modeli 2.2 diye biliyorum genişlikleri benim düşündüklerim bunlar:

http://www.pinarelli.com/tr/yedek-parca/362-cst-traveller-city-classic-26x140.html

bir de burda @@@@ 1.15 ve 1.40 cisty traveller var kararsızlıklar içerisindeyim ama hayırlısı.. :)

mert hoş duruyor gerçekten.. :)

13. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bütçe maratona elveriyorda bir lastiğede o kadar fazla hocam ya yine de tavsiyelerin için sağol :)

1.50 de kayma sorun olmuyor mu 2.1den bir anda 1.50 ye geçersem :)

Muhtemelen dediğiniz gibi 1.50 dikkat çekeceği için 1.75 alırım. Önerileriniz için teşekkürler.. :)

CST kullandım hiç yakışmıyor mtb'ye. Yani önermem :) Zaten fiyat olarak CST ve Rubena Aps aynı.

Lastiklerden önce bisiklet dikkat çekiyor yeni galiba :) 1.50de çok dikkat cekmemis aslında.

14. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet lastiklerden önce bisiklet dikkat çekiyor. :)

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123916

6. ayını bitirmek üzere hala ilk günki gibi temiz. :)

15. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Conti. race king veya speed king alınır bence

Speed king yarı arazi-yol

Race kin tam arazi ama sırtında bulunan dişlerin yolla teması çok kısıtlı yani her diş değil sadece sırtındaki dişler temas ediyor zemine...

Cihat Çelebi bunu beğendi.
  16. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    maxxis düşünüyorum ben bisikletime 60-70 tl civarı ama paranız varsa schwalbe marathon :)

17. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sami bey, ben cst kullanmıyorum, sizin dediğiniz gibi mtb'ye yakışmadığını söyledim. :) marathon kullanıyorum 1.50

18. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Karışmış ben diğer arkadasa demiştim :)

19. A.Fatih

A.Fatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Daha öncesinden IRC Mythos XC Tire 1.95 dişli lastiğim vardı . Eskidiğinden dolayı daha sonra maxxis kevlar 1.75 aldım. İlk başlarda mtb için baya garip göründü hatta asfaltta kullanınca pek fazla performansını fark edemedim. Geçen ay arkadaşların ısrarıyla 500 km bir tura katıldığımda biraz çekincelerim vardı . Ama teker lastiği yönünden beni sorunsuz götürdü. Ama şöyle bir sıkıntım oldu stabilize asfaltlarda yolu girinti çıkıntılarını çok hissederdi. Ama düz asfalt yollarda resmen uçmakta.

20. ms92

ms92 Aktif Üye

Seviye:
    rubena candır :)
    26*1.75 flash ile 2000 km de 1 patlak arkada ise 1600. km de tek seferde 3 patlak :) ama tüm kabahat lastiğin değil ikisinde de deve göçüren ve gül dikenlerinin arasına daldım ve arkadaki olay patlak onarıcılı iç lastik kullandığım sıradaydı birkaç devirden sonra patlak doldu yola devam ettim öndeki patlakta ise sıvı yoktu dikenleri çıkarmadan üstlerinden kestim 5 km uzakta olan evime rahatça vardım lastiğimde hala hava vardı.
    Arkadaki erime doğrudur (gri düz bir beton üzerinde alçak süratte manevralar yaparsanız zemindeki izden anlayabilirsiniz)ama çoook hızlı olduğunu eridiğini söylemek haksızlık olur özellikle asfaltta kullanıyorsanız Rubena flash çokta kolay eriyen bir lastik değil ama arazi yıpratıyor.
    Bir konuya daha değinmek lazım Rubana iyidir candır ama schwable bambaşkadır.