Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb'nin cross ve şehir kullanımı

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında r.ezk tarafından paylaşıldı.

1. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yağmurda çamurda kısaca Heryerde kullanabileceğim cross bir bisiklet bakıyorum yurtdışından; donanım ve ağırlık olarak çok güzel mtbler var, bu çok kalın lastik ve dişli mtb leri daha ince ve az dişli lastik ile şehir içi-dışı yağmur çamurda ama patika yollarda yerlerde kullanabilirmiyiz? çok mu hantal kalır

avantaj ve dezanavantajları neler olur?

2. KuzuBoyz

KuzuBoyz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    CycloCross modellerine bir bakın derim... Eğer mağaza dolaşıyorsanız mutlaka test yapın.. Genel kulanım şöyle oluyor (forumdan gözlemlediğim) MTB bisiklet ile %80 düz yol kullanımı var. Dağa, tepeye giderken bile.

3. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    süspansiyonsuz arazi ve engebeli bir kullanım düşünemiyorum

4. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gncl

5. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Carraro CRS620 almıştım 10 ay kadar önce, sele ve dış lastik değiştirdim. Genellikle dağda kullanıyorum.
    Ancak şehir içinde gideceksem o zaman MT15 jant seti ve Maxxis Detonator 1.50 takıyorum, her yere gidiyorum.
    Bu tip bir alternatifte olabilir, ben MT15 seti rotorları ile birlikte internetten ikinci el almıştım, gayet memnunum.

6. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sizle mesajlaşmıştık ama o zaman cyclo değil de yol istiyorum demiştiniz. Kafanız biraz karışık galiba. Böyle durumlarda genelde cyclo alınıyor:) ben yazayım yine de. Kendim canyon un inflite serisi cyclocross bisikletini kullanıyorum. Asfaltlarda kesinlikle hantal kalmıyor. Eski bisikletim trek fx 7.4 e oranla ortalama hızımda bayağı bir artış var. 3lü aynakolda en düşük vitesde çıkamadığım yokuşları bunda en düşüğe indirmeden çıkıyorum. Tabii kondisyonum da gelişti etkisi var. Ama kesinlikle asfaltta performansı çok güzel. Arazide de bizim okulun MTB takımıyla antremana çıktığımda hiç bi eksikliğini yaşamadım. Patika taş toprak çamur kesinlike sorunsuz. Ama inişlerde biraz dropbar hakimiyetinize bakıyor iş. Ben bu durumu çözmek için de tektro rl721 fren kolu sipariş ettim. Çarşambaya monte ettircem inşallah. MTB arazide kesinlikle daha büyük kolaylık sağlar cyclo geride de kalmaz

7. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yol bisikletimin yanına alacağım, 2. Olarak.

Kısacası gezinti Gıcır yolun uygun olmadığı koşullarda lazım olucak, bu bisikletle kötü yollarada gireyim istiyorum ama çokda hantal kalmasın, şehirde...
    Cyclo düşünmüyorum, ama çok şey istiyorum sanırım aradığımı bulamadım :) Anlatamadım birtürlü