Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb'den vazgectim yol bisikletine karar verdim :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berkcan E. tarafından paylaşıldı.

1. Berkcan E.

Berkcan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    iyi aksamlar
    Bayadan beri mtb arastirken ben kendi kendime ben cok fazla dagda bayirda gezmicem ben en iyisi yol bisikleti alayim dedim estetigi durusu falan hosuma gidiyordu zaten neyse 1200 tl butcem var yol bisikleti onerisi yaparsaniz cok sevinirim. birde yasim 16 boyum 163 cm kilom 46 tekrardan iyi aksamlar...

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    btwin triban3 var bu fiyat aralığında. 1000tl olması lazım. kullanmadım ama beklentilerinizi karşılar diye düşünüyorum

3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ikinci el alman daha iyi olur bu bütçeyle, yol bisikleti için çok düşük çünkü.
    ama illaki sıfır olacaksa xrs040 pazarlıkla yakın bir fiyata alınabilecek kötü olmayan bir model.

4. Berkcan E.

Berkcan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2. el istemiyorum bir bakayim sizin dediginiz modele

5. orhan bural

orhan bural Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2. el deyip geçmeyin bazen sıfır ayarında bir bisikleti bile yarı ya da 3'te bir fiyatlarına bulma şansınız var.

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Btwin Triban 3 tek ve en iyi seçenek.

7. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  8. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yol bisikleti istediginize emin misiniz? "MtB alacaktim, ama madem dag bayir gezmiyorum o zaman yol bisikleti alayim" yol bisikleti almak icin gecerli bir sebep degil. Siz sehir bisikleti veya hibrit bir bisiklet almak istiyor olabilir misiniz?

Yol bisikletine yeni baslamis biri olarak cok degisik bir tecrube oldugunu, ama bircok avantajlari kadar dezavantajlarinin da oldugunu soyleyebilirim. Emin olarak karar vermenizi oneririm.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. Berkcan E.

Berkcan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dezavantajlari nedir mesela

10. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence de;
    zamanla ufak tefek ekleme-çıkartmalar yapabileceğin ve tam istediğin kullanım profiline uydurabileceğin kadroya sahip bir model al.
    Yeni başlıyorsan, şu an planladığın kullanım profilinin de dışına çıkmak isteyebileceğini, keyif aldıkça şuraya da gitsem, burada da binsem
    diyebileceğini unutma.

11. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    2. ele bende sıcak bakmıyorum çünkü bisiklet hakkında teknik bilgim 2. el bisikleti değelendirmede çok yetersiz.. ama fiyat kıyaslamasına bakıncada insanı çekiyor. nerden bulabiliriz 2 el peki?

12. Berkcan E.

Berkcan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    yol bisikleti ile mtbyi kiyaslayabilecek bir ustad varsa bize yardimci olabilir mi ?

13. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yol bisikleti, mesafeleri en hizli sekilde gitmek icin tasarlanmislardir. Dolayisiyla konfor amacli degillerdir. Seleleri genelde sportif gorunumlu ve serttir. On masasi duz, daha da onemlisi lastikleri incedir bu yuzden yoldaki her turlu engebeyi kicinizda ve ellerinizde hissedersiniz. Surus pozisyonu diger bisikletlere benzemez, aliskanlik gerektirir. Frenleme diger bisikletlerden farklidir. MTB'nin oturma sekli, suspansiyonu, ve kalin lastikleriyle yasadiginizin konforun yanindan bile gecmeyeceksiniz.

Bir de benim sahsi fikirlerim var; bunlara katilmayan olabilir. Yol bisikletini normal kiyafetlerle, formasiz, taytsiz, spd pedalsiz (ki ben hala alamadim mesela) kullanmak bana garip geliyor. Bunlar tabii ki yol bisikleti almanin maliyetini arttiran seyler. Kiyafetlere simdiye kadar verdigim paraya spd pedal ve ayakkabiyi da ekledigimde ortalama bir bisiklet fiyati edecek neredeyse. Hadi forma neyse de, ben yol bisikletini pedli taytsiz kullanabilecegimi sanmiyorum (sele esyasinin tabiati geregi). En kisa zamanda da spd pedala gececegim. Goruntu olarak uygun giyim olmadan yol bisikleti suruldugunde yadirgiyorum. Ama dedigim gibi bence onemli de olsa kisisel tercihlerim, cok takilmayin bu kisma.

Bisikletimi secerken bir arac degil, amac sectigimi dusunerek karar vermistim. Eger bisikleti bir arac olarak gorecekseniz, laylaylom pedallayayim, surdan buraya giderken atlayim ustune gideyim diyorsaniz, daha konforlu bir sehir bisikleti secmenizin daha dogru bir tercih oldugunu dusunuyorum.