Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb'de yol grubu on vites kullanimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Bora tarafından paylaşıldı.

1. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhabalar,

Mtb'ler icin uretilen ustten cekmeli tipteki on viteslerin genelde agir olmasindan dolayi bisikletimde duraace vites kullanmayi dusunuyorum..
    Ustten cekmeli sekilde kullanabilmek icin agirligi 10 grami gecmeyen adaptor de mevcut ancak adaptor ile ilgili sorun da yasamak istemiyorum (zamanla yerinden oynamasi, ayar tutmama gibi). Aramizda bu sekilde yol grubuna ait on vitesleri mtb'sinde kullanan arkadaslar varsa yardim ve tavsiyelerini bekliyorum..
    On vites olarak ise duraace'in 7900 modelini dusunuyorum, attirici kol araligi yanilmiyorsam diger serilere oranla daha genismis ve ben de 9 vites zincirle kullanmayi dusundugumden, ozellikle zincirimden surtunme sesi gelmesi gibi problemleri yasamak da istemiyorum. Bir de aynakolda mutlaka 3 dislimi de kullanmak istedigimden, distaki buyuk disliye gecmede sorun yasarmiyim?
    Zaten ayanakolumu 2'liye cevirmek zorunda kalacaksam, bu vites isi de baslamadan bitecek

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

sadana bunu beğendi.
  2. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    7900 değil 7903 yada kullanırsan problem yaşamazsın.03 serileri 3'lü aynakollar içindir unutma.9'lu zincir değil bmx zinciri bile taksan güzel ve ince bir vites ayarı ile hiç bir ses duymazsın;) Hatta arkaya da 7900 gs takabilirsin arkada 9'lu sistem kullanıyorsan eğer 7800gs daha iyi randıman verir birde arka makaraları hafifletirsen eğer arkada toplamda xtr ye göre 25-30gr civarıfark alırsın titanyum vidalara da girişrsen 5 gr daha ekle;)

Junkiea ve Bora bunu beğendi.
  3. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    7900'de 3'lu yok galiba, soyle bi arama yaptim da bulamadim.. 7803 diye bulabildim son dura ace'in, herhalde en uygun secenek de bu.
    Arka vites de dedigin gibi degisebilir aslinda ancak simdikine nazaran ciddi bir kazanc olmayacagi icin dusunmedim hic..
    Bir de bu top-pull adaptorlerden kullanan arkadaslar varsa, tecrubelerini paylasabilirler mi?

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  4. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  5. Serkan TELYAKAR

Seviye:
    7903 ü yakında tanıtırlar var ve satışa gelecek;) Baktığın adaptör braze on yani kelepçesiz attırıcılar için.Alttan çekme için bu adaptör şeklinde ama üzerinde minik bir tekerlek olan adaptör bulman lazım bayadır mtb'den uzak kaldığım için araştırmadım ama var.xtr de braze on model yok o yüzden uygulama şansın yok.varsa da ben hiç bir yerde görmedim açıkçası.

Bora bunu beğendi.
  6. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bahsettigin adaptor soyle birsey mi? Gerci dedigin gibiyse, benim xtr'da her sekilde ise yaramayacak:(

7. Serkan TELYAKAR

Seviye:
    aynen ;)))))ve bulabilirsen eğer 5403 seri 105 braze on 90gr ;)

Mert Bağcılar ve Bora bunu beğendi.
  8. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Bu konuyu yeni görüyorum,

Bora bey,sizin bahsettiğinizin bir benzerini kendi bisiketime uygulamıştım.(Hala Kullanmaktayım)

Benim kullandığım model 105 ti.bu tarz vitesleri üstten çektirmeli yapmak için, adaptör yerine fotoğrafta görünen şekilde bir parça yapıldığı zaman vites problemsiz çalışıyor.

fotoğraftaki vites 34.9 kelepçeli-2li yaprağa uyumlu ve 74 gr ağırlığında.(Modifiyeden önce 101 gramdı).

Bora, MertSayın ve Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.