MTB'de hangi lastiği kullanmalıyım?

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
mtb kullanıcısıyım mtb bırakmak istemiyorum genelde turlarımız düz yol dag bayır vb bölgelere cok seyrek gideriz anlıcagınız %60 düz yol sizden ricam hangi mtb lastigini kullanmalıyım hem dag olsn hem düz yol tavsiyeleriniz için şimdiden cok teşekkürler. :)

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@h.besiroglu

Cyclocross lastiklere bakin. Yuksek basincta (55-65 psi ancak lastigin max. limitine dikkat edin markaya gore degisebilir) sirti bombeli ve duz cizgi gibidir, hafif hava kacirdiginizda 45-50 psi civari ancak yine min. degerine bakin lastigin) arazide uyumludur. Elbette diş ve hamur yapilarina gore kuru hava, camur, islak zemin bi suru degisken ve uygun model var. Her kosula super performans tek bir lastik yok kisacasi ;)

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
hocam ben de marathon modial 26x2.00 var gayet memnunum. bütçen uygunsa araştır derim.

endurocu17

Aktif Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Bende aynı şekilde hem yol hem arazi şimdi chaoyang victory 26" aldım çok memnunum 1.90 olması lazım hemde patlamalara karşı zırhlı bu siteden bakabilirsiniz (link)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@h.besiroglu
Bontrager LT3
Süper bence:harika: :cool:

h.kemala

Üye
Tepki
9
İsim
kemal
merhaba,maxxıs croosmark veya larsen tt bak ikiside amaca uygun,kaliteli lastikler ,,,iyi günler dilerim

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
27.5 kullanıyorsan benim gibi, hiç düşünme LT3 al değilse continental Race King ;)

sercankaptan

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Sercan B.
Bisiklet
Salcano
27.5 kullanıyorum da lastik bulunamıyor malesef :)

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Continental Race King su da yüksek verim vermez, aksine ıslak demir metal (logar kapakları gibi, su kanalları gibi) alanlarda çok şiddetli kayar, sıkıntıya girersiniz. Michelin Wild Racer modeli, Schwalbe Smart Sam, Hutchinson Cobra, Hutchinson Piranha gibi lastikler işinizi fazlasıyla görür. Sadece Kuru zeminde kullanmak isterseniz, Michelin Reinforced Dry 2 Mouth kullanabilirsiniz.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Maxxis Crossmark +1
Hem arazide hem de düz yolda gayet hizli bir lastik. Fakat camurda üzebilir.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Bence hem düz yol hem arazide tek lastik kullanmak istiyorsanız fiyat/performans olarak (link) bu lastik bence asfalta değen kısmı dişsiz ve kenar yapıları dişli olduğu için hem yol hem arazi için ideal diye düşünüyorum