Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtbcilere ufak bir öneri

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında JamesFord tarafından paylaşıldı.

1. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba kardeşler, abiler, ablalar, şu sıralar özellikle videolarda çok gördüğüm bisikletle merdiven inme hususunda sizleri uyarmak istiyorum, merdivenden inerken seleye oturmak çok risklidir, iniş tam biterken ağırlığınızın öne kaymasına neden olur (özellikle seleniz yüksekse) merdiven inecekseniz, veya çok dik bir yokuş inecekseniz, yapmanız gereken, kalçalarınızı selenin olabildiğince gerisine kaydırmaktır, oturmadan, bacaklarınızın yardımıyla seleden tamamen kopuk bir şekilde kalçalarınız selenin arkasında kalmalı, fazla abartmadan ama, fazla abartrsanız dengenizi kaybedersiniz, bunun ölçüsü kişiden kişiye değişir, bu şekilde ağırlığınızı arkaya vermiş olacak ve tepe taklak olma riskini azatmış olacaksınız, merdiven inerken selenizdeyseniz, ve birazda hızlanırsanız allah korusun, veya ön firene dokunmanız bile çok tehlikelidir, aman diyeyim merdivenlerde ve dik yokuşlarda selenizde oturur pozisyonda olmayın, kazasız sürüşler..
    Anlatmaya çalıştığım pozisyon şu videonun hemen başında gözlenebilir, videoyu tamamen izlemenizi de tavsiye ederim.

2. Bianchi tdl 1300

Bianchi tdl 1300 Forum Demirbaşı

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Bunu biliyordum

3. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    @Bianchi tdl 1300 bilmeyen çok insan gördüm ve cidden tehlikeli, ben teknik anlamda sürekli downhill freeride tekniklerini ve pozisyonlarını araştırıp uygulamaya çalışmaktayım ve bunun yararını çok görüyor insan, bisikletin üzerinde çok aktif ve hakim oluyorsunuz

OsmanAltuntekin ve Bianchi tdl 1300 bunu beğendi.
  4. Bianchi tdl 1300

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Evet cidden tehlikeli küçükken arkadaşlarla okulun merdiveninden bisikletle inerken öne doğru takla atmistim :acpsnr:

JamesFord bunu beğendi.
  5. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    @Bianchi tdl 1300 kullandığınız smiley düşüş pozisyonuna benzemiş, başınızı sola doğru 90 derece eğip bakın, duvarı yer gibi görecek şekilde yani :D

6. Bianchi tdl 1300

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Valla ucuz atlattım :D

7. Hüseyin Tekin

Hüseyin Tekin Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok önemli bir konu açmışsınız teşekkür ederim. Ben bunu bilmediğim için iki dirsegimide çatlatmıştım

8. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    @Hüseyin Tekin geçmiş olsun hocam, iyi olmuşsunuzdur inşallah, aman dikkat etmek lazım böyle şeylere

9. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Evet bunu yaparken bacaklari dogal bir amortisor gibi kullanip olusacak basincin absorbe edilmesini sagliyoruz.
    Ben bunu yol bisikletiyle giderken karsilastigim ve kacamadigim cukur ve tumseklerde bile uyguluyorum.

JamesFord bunu beğendi.
  10. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @JamesFord geçenlerde bu pozisyona dikkat etmediğim için öne doğru fırladım. Beklemediğim birşeydi. Gidon borusuna kasıklarımı çarpıp feci şekilde yaralanmamam sadece kaderdi. Bir iki cm ile kurtuldum

JamesFord bunu beğendi.
  11. Hüseyin Tekin

Hüseyin Tekin Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @JamesFord teşekkür ederim çok şükür iyiyim şimdi. Bundan sonra daha teknik yapmayı planlıyorum.